User:Rrunt: Difference between revisions

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search
No edit summary
No edit summary
Line 2: Line 2:
<p>Esitamise kuupäev: 11. oktoober 2012</p>
<p>Esitamise kuupäev: 11. oktoober 2012</p>
<h3> <span class="mw-headline">Essee</span></h3>
<h3> <span class="mw-headline">Essee</span></h3>
<p>Siia tuleb essee tekst. Minu IT alase uudise põhjal tehtud essee räägib ...</p>
<p>Kokkuvõtlik essee vormis arvamus, mis on kajastus toimunud loengutest – mis oli ühist, siduvat, kokkulangevat, erinevat. Oma arvamus on väga tervitatud.
Kokkuvõtlik essee on kirjalik analüüsiv ülevaade võrdselt kõigi käsitletud valdkondade kohta kogumahus 800-1000 sõna (alamõõduline töö ei saa reeglina arvestust, ülemine piir pole kriitiline). Soovitav on otsida ja kirjeldada erinevates esinemistes leiduvaid kokkulangevusi, sarnaseid käsitlusi või siis hoopis erinevusi. Kui palju aitas iga loeng kaasa aine eesmärgi saavutamisele? Täitmata ootused ja soovitused?</p>
<h3> <span class="mw-headline">Küsimus A</span></h3>
<h3> <span class="mw-headline">Küsimus A</span></h3>
<p>Kukkusid eksamil läbi. Kuidas edasi? Kaua on võimalik eksamit teha? Kellega kokkuleppida, et eksamit teha? Kuidas toimub järeleksamile registreerimine? Mis on tähtajad? Palju maksab, kui oled riigieelarvelisel (RE) kohal? Palju maksab, kui oled riigieelarvevälisel (REV) kohal?
<p>Kukkusid eksamil läbi. Kuidas edasi? Kaua on võimalik eksamit teha? Kellega kokkuleppida, et eksamit teha? Kuidas toimub järeleksamile registreerimine? Mis on tähtajad? Palju maksab, kui oled riigieelarvelisel (RE) kohal? Palju maksab, kui oled riigieelarvevälisel (REV) kohal?

Revision as of 10:59, 11 October 2012

Autor: Rene Rünt

Esitamise kuupäev: 11. oktoober 2012

Essee

Kokkuvõtlik essee vormis arvamus, mis on kajastus toimunud loengutest – mis oli ühist, siduvat, kokkulangevat, erinevat. Oma arvamus on väga tervitatud. Kokkuvõtlik essee on kirjalik analüüsiv ülevaade võrdselt kõigi käsitletud valdkondade kohta kogumahus 800-1000 sõna (alamõõduline töö ei saa reeglina arvestust, ülemine piir pole kriitiline). Soovitav on otsida ja kirjeldada erinevates esinemistes leiduvaid kokkulangevusi, sarnaseid käsitlusi või siis hoopis erinevusi. Kui palju aitas iga loeng kaasa aine eesmärgi saavutamisele? Täitmata ootused ja soovitused?

Küsimus A

Kukkusid eksamil läbi. Kuidas edasi? Kaua on võimalik eksamit teha? Kellega kokkuleppida, et eksamit teha? Kuidas toimub järeleksamile registreerimine? Mis on tähtajad? Palju maksab, kui oled riigieelarvelisel (RE) kohal? Palju maksab, kui oled riigieelarvevälisel (REV) kohal?

Vastus

Kui Sul on deklareeritud õppeaines täidetud eksamile/arvestusele pääsemise tingimused, saad teha põhieksami/põhiarvestuse ja vajadusel kuni 2 kordussooritust. Kordusarvestuse õigus kehtib ülejärgmise semestri punase joone päevani. Kordusarvestuste tähtajad määrab ainet õpetav õppejõud kooskõlas õppeosakonnas koostatud soovitusliku ajakavaga. Kordussoorituste ajakava avaldatakse ÕIS-i rubriigis “Minu asjad” ja õppehoone 2. korruse teadetetahvlil. Kui oled REV, trüki maksekviitung välja (tasu suurus kehtestatakse rektori käskkirjaga. KKK andmetel on see tänavu aasta 14,2 €) ja võta õppeosakonda kordussooritusele registreerima tulles kaasa (koopia maksekorraldusest võid saata ka õppekonsultandi (kaugõppurid rahvusvahelise- ja distantsõppe spetsialisti) e-posti aadressile, kuid selgi juhul on registreerimine õppeosakonnas vajalik). RE tudengile on kordussooritused tasuta, kuid registreerida tuleb ikka! Soovi korral saad end kordussooritusele registreerida ka e-posti teel.

Küsimus 3

Millised võimalused on minna akadeemilisele puhkusele esimesel õppeaastal? Mis tegevused tuleb selleks teha? Kui pikk on maksimaalne puhkuse aeg? Kuidas toimub puhkuse lõpetamine? Kas puhkuse ajal saab deklareerida õppeaineid? Kas saab teha järele eksameid ja arvestusi?

Vastus

Akadeemilisele puhkusele on võimalik minna:

  • Tervislikel põhjustel ja seda mistahes õppeaasta ajal, kui on selleks vastav meditsiiniasutuse poolt väljastatud tõend. Kuni kaks aastat.
  • Kaitsejõududesse teenima asumisel. Mistahes ajal õppeaasta vältel ja kuni üheks aastaks. Avaldusele tuleks lisaks kaasa panna kutse kaitseväe tegevteenistusse.
  • Lapse hooldamiseks. Puhkusele lubatakse mistahes õppeaasta vältel ja kuni lapse kolme aastaseks saamiseni. Avaldusele lisada kaasa sünnitunnistus.

Kui üliõpilane ei ole hiljemalt akadeemilise puhkuse lõpu kuupäevaks esitanud avaldust akadeemilise puhkuse lõpetamiseks või pikendamiseks, lõpetatakse see automaatselt akadeemilise puhkuse viimasele semestrile järgneva semestri punase joone päevaks. Õppeaineid saavad deklareerida ainult üliõpilased, kes on akadeemilisel puhkusel lapse hooldamiseks, kuid arvestusi ja eksameid on lubatud sooritada varem deklareeritud õppeainetes, milles kehtib põhi- või kordussoorituse õigus, kõigil akadeemilisel puhkusel olevatel õppuritel.