User:Rsulger

From ICO wiki
Revision as of 10:50, 31 October 2012 by Rsulger (talk | contribs) (→‎Erialatutvustuse aine arvestustöö)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigationJump to search

Erialatutvustuse aine arvestustöö

Autor: Risto Sulger

Esitamise kuupäev:

Essee

Laekub peagi

Õpingukorralduse küsimused

Küsimus A

Kukkusid arvestusel läbi. Kuidas edasi? Kaua on võimalik arvestust teha? Kellega kokkuleppida, et arvestust teha? Kuidas toimub järelarvestusele registreerimine? Mis on tähtajad? Palju maksab, kui oled riigieelarvelisel (RE) kohal? Palju maksab, kui oled riigieelarvevälisel (REV) kohal?

Vastus

Kui õpilane on arvestuse läbi kukkunud, tuleb registreerida õppeosakonnas kordusarvestusele. Õigus kordusarvestusteks kehtib kuni ülejärgmise semestri punase joone päevani või kui õppurist mitteolenevatel dokumentaalselt põhjendatud asjaoludel (haigus eksamisessiooni ajal, tööalane välislähetus jms) on õppeprorektoril õigus oma korraldusega pikendada konkreetsele õppurile eksami/arvestuse sooritamise tähtaega sügissemestril kuni kevadsemestri esimese poolsemestri eksamisessiooni lõpuni ja kevadsemestril sügissemestri alguspäevani, ühe õppeaine piires on õppuril õigus kolmele sooritusele. Kordusarvestuste tähtajad määrab ainet õpetav õppejõud kooskõlas õppeosakonnas koostatud soovitusliku ajakavaga. Kui õpilane on riigieelarvelisel(RE) kohal, ei maksa kordusarvestuse sooritamine midagi, riigieelarvevälisel(REV) kohal määratakse tasu suurus rektori käskkirja põhjal.

Küsimus 3

Millised võimalused on minna akadeemilisele puhkusele esimesel õppeaastal? Mis tegevused tuleb selleks teha? Kui pikk on maksimaalne puhkuse aeg? Kuidas toimub puhkuse lõpetamine? Kas puhkuse ajal saab deklareerida õppeaineid? Kas saab teha järele eksameid ja arvestusi?

Vastus

Võimalused minna akadeemilisele puhkusele esimesel aastal on järgmised :

1)Tervislikel põhjustel – Avaldusele tuleb lisada meditsiinilisest asutusest antud tõend, kus on märgitud arsti soovitus akadeemilise puhkuse osas ja akadeemilise puhkuse soovitatav periood.

2)Eesti kaitsejõududesse teenima asumisel - kuni üheks aastaks. Avaldusele lisatakse kutse kaitseväe tegevteenistusse.

3)Lapse hooldamiseks – kuni lapse kolme aastaseks saamiseni. Avaldusele tuleb lisada üliõpilasel lapse sünnitunnistus.

Maksimaalne puhkuse aeg tervislike põhjuste korral on kuni 2 aastat, kaitsejõududesse asumisel kuni 1 aasta, lapse hooldamisel kuni lapse kolme aastaseks saamiseni. Puhkuse lõpetamisel tuleb esitada vastav avaldus rektorile, vastasel juhul lõpetatakse see automaatselt akadeemilise puhkuse viimasele semestrile järgneva semestri punase joone päevaks ja üliõpilane eksmatrikuleeritakse õpingutest mitteosavõtu tõttu. Õppeaineid saab deklareerida vaid juhul, kui puhkuse põhjuseks on lapse hooldamine, ning deklareerimiseks tuleb kirjutada taotlus õppeosakonnale hiljemalt semestri punase joone päevaks. Akadeemilise puhkuse ajal on lubatud sooritada eksameid ning arvestusi, kuid muud koolipoolsed õppeteenuse osutamise kohustused on akadeemilise puhkuse ajaks peatatud.