User:Tatamme

From ICO wiki
Revision as of 23:56, 7 November 2012 by Tatamme (talk | contribs)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigationJump to search

Erialatutvustuse aine arvestustöö

Autor: Tanel Tamme
Esitamise kuupäev: 11. oktoober 2012

Essee

Järgnev essee arutleb 2. Novembril 2012 a. Ilmunud iPad Mini üle. Essee loob ülevaate toote kohta, toob välja omad vead ja head. Lisaks sellele ka oma arvamus tootest. 2. novembril 2012 jõudis müügilettidele uus iPad Mini, mis on iPadide seas 5 versioon, kuid mis lõi uue Mini seeria. Nimelt enne kui iPad Mini müüki tuli olid enne seda juba 4 erineva generisatsiooni iPadid loodud. Uus iPad Mini erineb eelnevate ees selle poolest, et tegemist on väiksema versiooni iPadiga, Mini on klassikalisest tahvelarvutist ~2 tolli väiksem. iPad Mini tuli müüki kahes versioonis: tavaline Wi-Fi versioon ja vähe kallim Wi-Fi + Cellular versioon. Poelettidele ilmus Mini 34. Erinevas riigis.

iPad Mini on Applei toode, mis kuulub tahvelarvutite perekonda, kuigi paljudele meenutab ta iPod touchi. Sellise mulje võib jätte Mini välimus, mis on paljuski stiili poolest sarnane iPod touchile. Väliselt sarnane, aga sisemiselt täiesti erinev, uue Mini südameks on Apple A5 chip, mida võis küll leida 2. põlvkonna iPadist, kuid mis on siiani võimekas ja asjakohane. Paljud fännid lootsid küll, et uues Minis kasutatakse uuemat A5X või A6X, aga nii see ei juhtunud, sest väiksema aku pärast oleks olnud voolu tarbimine liiga suur. Sellest hoolimata näitavad testid, et A5 protsessoriga jooksevad, kõik aplikatsioonid ja muud rakendused väga edukalt. Tavakasutaja jaoks ei ole väga suurt vahet, kuniks nad kõiki mahlu masinast välja ei taha pigistada. Appeli suureks plussiks on nende tarkvara, mis on väga hästi kirjutatud, seega töötab kõik ladusalt ka nõrgema riistvaraga masinatel. Teine oluline featuur tahvelarvutite juures on ekraan, mis Mini puhul on võimalikult suur, kuid piisavalt väike, et seda ühe käega saaks hoida. Nimelt on Minil 7.9 tolline LED backlit Multi-Touch ekraan millele on mahutatud 1024x768 pikslit. See tähendab, et ekraan on mõõdus 4:3 mitte 16:10 nagu paljud teise samas katekoorias võistlevad tahvelarvutid. Pikslite arvu poolest tolli kohta jääb samuti Mini alla suurimale rivaalile Nexus 7-le, Minil on 163 pikslit tolli kohta, aga Nexus 7-l on 216, mis annab suure eelise selge pildi ja puutetundliku täpsuse juures.

Ühilduvuese poolest on Mini omal kohal, väikse seadme kohta, on kõik võimalused olemas. Neist kõige olulisemad on WI-Fi ja GSM, kuid ei puudu Bluetooth 4.0, CDMA ja UMTS. Tänu heale ühilduvusele on võimalik Miniga väga edukalt sooritada realajas videokõnesid, mida toetavad nii ees kui taga asetsevad kaamerad. Ees paneelil on 1.2 MP kaamera, mis suudab salvestada video 720p ja taga on 5 MP kaamera millega on võimalik filmida 1080p videosid. Üleüldse jookseb iPad Mini iOS 6.0.1 versoonil, mis tagab kasutajasõbraliku kasutamise võimaluse.

iPad Mini puhul on tegemist kindlasti stiilse ja mugava tahvelarvutiga, kuid minu arvates on seadet disainides tehtud mõningad mööda laskmised. Kõige enam häirib Mini puhul ekraan, mis oleks võinud olla 16:10 mõõdus. Selline mõõt tagaks mugavama raamatu lugemise võimaluse ja filmide vaatamisel ei jääks mustasid ribasid äärtesse. Peale selle oleks Mini oluliselt mugavam käes hoida, sest hetkene suurus on natukese liiga suur inimestele kellel on väiksemad käed. Tuues näiteks kõrvale Nexus 7, mis on 7 tolli ja 16:10 mõõdus, mis tagab oluliselt mugavama haarduvuse. Peale suuruse on Mini miinuseks ekraani pikslite arv, ehk täpsus, mille poolest jääb uuesti rivaalidele alla. Väikse pettumuse valmistas protsessor, mis oleks võinud olla natukese võimekam, aga tänu väiksele akule, ei olnud see mõistlik. iPad Mini plussiks saaks tuua seadme mõõdud, tegemist on väga õhukese 7.2 mm paksuse tahvelarvutga mille kõrgus on 200 mm ja laius 134.7 mm.

Lisaks kõigele on kahjuks Mini üpriski krõbeda hinnaga alates 329$ , mis on jällegi rivaalide omadest kallim.

Allikad:

Uudis - http://news.cnet.com/8301-13579_3-57544125-37/apples-ipad-mini-goes-on-sale-overseas/

Tehnilised andmed - http://en.wikipedia.org/wiki/IPad_Mini

Õpingukorralduse küsimused

Küsimus A

Kukkusid arvestusel läbi. Kuidas edasi? Kaua on võimalik arvestust teha? Kellega kokkuleppida, et arvestust teha? Kuidas toimub järelarvestusele registreerimine? Mis on tähtajad? Palju maksab, kui oled riigieelarvelisel (RE) kohal? Palju maksab, kui oled riigieelarvevälisel (REV) kohal?

Vastus

Kordussooritused 08. november - 07. detsember 2012, Kordussooritusele registreerumise link asub õppeinfosüsteemis (ÕIS) avalehel Minu asjad. Kordussooritusele tuleb registreeruda ÕIS-is hiljemalt 2 tööpäeva enne sooritust. REV- tudengile on kordussooritus tasuline (14,2 €), registreerumisel sooritusele saab arve ÕIS-ist, riigieelarvelisel õppekohal õppivatel üliõpilastel on korduseksamid ja -arvestused tasuta. Allikas: http://willie.itcollege.ee/?url=kordussooritused .

Küsimus 2

Mis on need tegevused, mis tuleb teha enne punase joone päeva? Panna kirja vähemalt neli (4) tegevust. Eksamil on saadud positiivne hinne, kuid on soov seda hinnet parandada. Mitu korda on võimalik hinnet parandada ja milline hinne läheb akadeemisele õiendile lõpetamisel?

Vastus

Punane joon – ajaline piir, milleni peavad olema lõpetatud õppekorraldusega seotud liikumised, so. akadeemiline liikumine. Enne punase joone päeva tuleb teha näiteks järgmised toimingud: ainete deklareerimine, akadeemiline liikumine, lõputöö deklareerimine, akadeemilise puhkuse taotlemise avalduse esitamine. Eksamil positiivse hinde saanu võib taotleda üht korduseksamit kahe semestri jooksul tulemuse parandamiseks. Tulemuslikul korduseksamil saadud kõrgem hinne asendab õppetulemuste arvestamisel eelnevat eksami hinnet. Tulemuseta korduseksami puhul säilib esialgne hinne. Allikas: http://www.itcollege.ee/tudengile/oppetoo/oppekorraldus-eeskiri .