User:Tpaaro

From ICO wiki
Revision as of 13:27, 15 October 2013 by Tpaaro (talk | contribs)
Jump to navigationJump to search

{(TOC)}

Essee

Autor: Tanel Pääro
Esitamise kuupäev:
TALLINNA INFOTEHNOLOOGIA KOLLEDŽ
IT süsteemide arendus 2013 Päevaõpe
Rühm 15
Essee Aines „Õpingukorraldus ja Erialatutvustus I020“
Juhendajad: Indrek Rokk ja Margus Ernits, Tallinn 2013


Antud kursus pani mind sügavalt mõtlema ...

Küsimused

B. Kukkusid arvestusel läbi. Kaua on võimalik arvestust järele teha? Kellega kokkuleppida, et järelarvestust teha? Kuidas toimub järelarvestusele registreerimine? Mis on tähtajad? Palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohalkohal? Palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal kohal?

Õigus kordusarvestusteks kehtib kuni ülejärgmise semestri punase joone päevani. Õppejõuga tuleks kokkuleppida kordusarvestuseks ja kooskõlastada õppeosakonnaga.

Kordusarvestuse puhul toimbub registreerimine ÕISis. Registreerimise ja sooritamise vahele peab jääma vähemalt 2 tööpäeva. Kordusarvestuste tähtajad määrab ainet õpetav õppejõud kooskõlas õppeosakonnas koostatud soovitusliku ajakavaga.

RF õppekohal on tasuta REV ja OF õppekohal on 20€


4. Sul on olemas varasem töökogemus, mida sa tahad kasutada õppeainete arvestamisel (VÕTA). Millised on tegevused? Millised on tähtajad? Kas VÕTA kaudu saadud EAPd arvestatakse semestri õppekava täitmisesse ja aasta õppekoormusesse?

Selleks, et varasemaid õpinguid/töökogemust arvestataks algava semestri sooritus(t)ena, tuleb esitada VÕTA taotlus hiljemalt 10-ndal tööpäeval enne semestri punase joone päeva. VÕTA taotlemine toimub elektroonselt ÕIS-i kaudu. Esmakursuslasena, kellel pole enne õppeaasta algust veel ligipääsu ÕIS-ile, saad taotluse esitada, sisenedes süsteemi ID-kaardiga. Varasemate õpingute ja töökogemuse arvestamise (VÕTA) kaudu omandatud ainepunkte arvestatakse endiselt õppekava täidetud mahu hulka, kuid ei võeta arvesse õppeteenustasu arvestamisel. Näiteks, kui üliõpilasele arvestatakse läbitaval õppekaval 15 EAPd VÕTA kaudu, peab ta õppeteenustasuta õppes püsimiseks endiselt sooritama vähemalt 30 EAPd semestris ja 60 EAPd aastas. Küll aga lüheneb sellisel juhul üliõpilase õppeaeg. St õppekava mahu täitmisel küll VÕTAt arvestatakse, kuid üliõpilasele ei rakendu õigus VÕTA kaudu saadud täiendavate ainepunktide toel õppekaval õppeteenustasuta õppida.


Ülesanne

Kui mitme EAP ulatuses tuleb õppekulud osaliselt hüvitada aasta lõpuks, kui esimese semestri lõpuks on olemas X EAPd ja teise semestri lõpuks Y EAPd? Kui suur on teile esitatav arve? X ja Y väärtused võtke allpool olevast tabelist selliselt, et X väärtus on teie üliõpilaskoodi eelviimane number ja Y üliõpilaskoodi viimane number.

X = 22
Y = 26
Esimese semestri eest tehakse arve 5 EAP. Teise semestri eest tehakse arve 1 EAP, pluss lisandub kumulatiivselt esimese semestri EAP-d. Esimese õppeaasta eest tuleb tasuda kokku 11 EAP.