User:Vborovko

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

Erialatutvustuse aine arvestustöö

Autor: Vjacheslav Borovkov Esitamise kuupäev: 23.10

Essee

Eelkõige ma olin hämmastunud sellest, et minu kolledžil on olemas õppeaine „Õpingukorraldus ja erialatutvustus“. See aine osutus minu jaoks tõesti oluliseks: igal loengul ma teada saain midagi kasululikke ja seda tõsiselt mõjutas minu tudengi elule. Selle õppeaine eesmärk[1] on anda ülevaade Eesti kõrgharidussüsteemist, IT Kolledzhi akadeemilisest struktuurist, õppekavadest, õppevormidest, hindamissüsteemist ja õppematerjali kasutamisest. Ja tänu sellele õppeainetele nüüd ma hästi orienteerun nendes valdkonnas.

Esimesel loengul [2] oli tutvustamine õppesüsteemidega meie kolležil. Loengul räägiti võimalustest, mida võib kasutada esmakursuslane. Näiteks, erinevate kluubide ja tudengi ühendusi käik. Ka arutanud sellest, kui oluline on õppimine hollikalt, ja sellest, kuidas edukalt õppimist lõppetada. See loeng tekitas mul huvi õppimise ja tuleviku saavutuste vastu.

Teises loengus[3] rääkis Margus Ernits täpsemalt õppeaine korraldusest. Räägiti ka spikerdamisest ja petturlusest. See oli huvitav loeng minu jaoks, sest ma ei oodanud et õppimise ajal õppejõud puutub niisugusi teemi. See on suur erinevus õppimisprotsessil, näiteks võrreldes Gümnaasiumitega. Samuti tutvustati meile täpsemalt erinevaid koolisiseseid klubisid nagu robootikaklubi.








Õpingukorralduse küsimused

Küsimus A

Kukkusid eksamil läbi. Kaua on võimalik eksamit järele teha? Kellega kokkuleppida, et järeleksamit teha? Kuidas toimub järeleksamile registreerimine? Mis on tähtajad? Palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohalkohal? Palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal kohal?

Vastus: Korduseksamit saab sooritada kahe semestri jooksul pärast aine õpetamissemestri lõppu, kusjuures õppejõul on õigus anda täiendavaid ülesandeid, mille täitmine on korduseksamile lubamise eelduseks. ([4] 5.3.6)

Korduseksamite tähtajad määrab ainet õpetav õppejõud kooskõlas õppeosakonnas koostatud ajakavaga.([5] 5.3.6)

Korduseksamile registreerimine toimub läbi ÕISi.([6] 5.2.8.1)

Eksamid peavad olema sooritatud vastava eksamisessiooni lõpupäevaks. Õppurist mitteolenevatel dokumentaalselt põhjendatud asjaoludel (haigus eksamisessiooni ajal, tööalane välislähetus jms) on prorektoril õigus pikendada konkreetsele õppurile eksami sooritamise tähtaega sügissemestril kuni kevadsemestri esimese poolsemestri eksamisessiooni lõpuni ja kevadsemestril sügissemestri alguspäevani. Pikenduse ajal sooritatud eksamite tulemused arvestatakse vastava semestri soorituste hulka.([7] 5.2.1)

Korduseksamid on riigi finantseeritaval (RF) õppekohalkohal tasuta.([8] 5.2.7)

Tasulisel (OF) õppekohal on korduseksamid ja -arvestused tasulised. Tasu suurus kehtestatakse rektori käskkirjaga ja arve kuvatakse ÕISis.([9] 5.2.7)

Küsimus 2

====Mis on need tegevused, mis tuleb teha enne punase joone päeva? Panna kirja vähemalt neli (4) võimalikku tegevust. Eksamil on saadud positiivne hinne, kuid on soov seda hinnet parandada. Mitu korda on võimalik hinnet parandada ja milline hinne läheb akadeemisele õiendile lõpetamisel?==== Vastus: Õppur kohustub koostama ja kinnitama ÕISis igaks semestriks individuaalse õpingukava semestri punase joone päevaks.[10]

Vajadusel osaleda kordusarvestusel.[11]

Taotleda/Lõpetada akadeemiline puhkus.[12]

Võib kinnitada akadeemilise liikumise. [13]

Eksamil on saadud positiivne hinne, kuid on soov seda hinnet parandada. Mitu korda on võimalik hinnet parandada ja milline hinne läheb akadeemisele õiendile lõpetamisel?

Vastus Eksamil positiivse hinde saanud tudeng võib kahe semestri jooksul tulemuse parandamiseks taotleda üht järeleksamit.. Tulemuslikul korduseksamil saadud kõrgem hinne asendab õppetulemuste arvestamisel eelnevat eksami hinnet. Tulemuseta korduseksami puhul säilib esialgne hinne.

Ülesanne

Kui mitme EAP ulatuses tuleb õppekulud osaliselt hüvitada aasta lõpuks, kui esimese semestri lõpuks on olemas 21 EAPd ja teise semestri lõpuks 19 EAPd? Kui suur on teile esitatav arve?

Vastus: IT Kolledžis on kehtestatud täiskoormusega õppekava täitumise mahuks 27 EAP semestril ja puudujäävate EAP eest peab tasuma 50€ punkti kohta. Õppekava tuleb seega hüvitada (2*27)-(21+19)= 14 EAP ulatuses, mis teeb 14 * 50 = 700 €. [14]

Viited