User:Vlazunin

From ICO wiki
Revision as of 15:34, 16 October 2013 by Vlazunin (talk | contribs) (Created page with "==Erialatutvustuse aine arvestustöö == Autor: Vladislav Lazunin Esitamise kuupäev: XX. oktoober 2013 ==Essee == text ... ==Õpingukorralduse küsimused == ===Küsimus B: K…")
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigationJump to search

Erialatutvustuse aine arvestustöö

Autor: Vladislav Lazunin Esitamise kuupäev: XX. oktoober 2013

Essee

text ...

Õpingukorralduse küsimused

Küsimus B: Kukkusid arvestusel läbi. Kaua on võimalik arvestust järele teha? Kellega kokkuleppida, et järelarvestust teha? Kuidas toimub järelarvestusele registreerimine? Mis on tähtajad? Palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohalkohal? Palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal kohal?

Kordusarvestust on võimalik järele teha ülejärgmise semestri punase joone päevani ja kuni 2 kordussooritust [1]. Arvestuse ja järelarvestuse läbiviimise viis sisaldub aineprogrammis ja tehakse teatavaks enne õppetöö algust [2]. Järelarvestusele tuleb registreeruda ÕIS-is enda andmete lehel lingi "Kordussooritused" kaudu. Registreerumise ja kordussoorituse vahele peab jääma vähemalt 2 tööpäeva [3]. Kordusarvestuste tähtajad määrab ainet õpetav õppejõud kooskõlas õppeosakonnas koostatud soovitusliku ajakavaga [4]. Riigi finantseeritaval (RF) õppekohal kordussooritused on tasuta [5] ja tasulisel (OF) õppekohal on 20EUR ühe kordussoorituse eest [6].

Küsimus 3: Millised võimalused on minna akadeemilisele puhkusele esimesel õppeaastal? Mis tegevused tuleb selleks teha? Kui pikk on maksimaalne puhkuse aeg? Kuidas toimub puhkuse lõpetamine? Kas puhkuse ajal saab deklareerida õppeaineid? Kas saab teha järele eksameid ja arvestusi?

Esimesel õppeaastal on võimalik minna akadeemilisele puhkusele üksnes tervislikel põhjustel, lapse hooldamiseks või ajateenistusse asumiseks [7]. Eelpool nimetatud põhjustel puhkuse taotlemiseks on vaja esitada õppeosakonda vabas vormis avalduse rektori nimele, lisades täiendavat dokumenti (meditsiiniasutuse tõend, lapse sünnitunnistus, kutse kaitseväe ajateenistusse) [8]. Maksimaalne puhkuse aeg tervislikel põhjustel on kuni kaks aastat, lapse hooldamiseks on kuni lapse kolmeaastaseks saamiseni ja Kaitseväe ajateenistusse asumiseks on kuni üks aasta [7]. Akadeemilise puhkuse lõpetamiseks on vaja esitada avaldus rektori nimele. Kui lõpetamisavaldust ei esitata akadeemilise puhkuse lõpu kuupäevaks, siis lõpetatakse see automaatselt akadeemilise puhkuse viimasele semestrile järgneva semestri punase joone päevaks ning üliõpilane eksmatrikuleeritakse õpingutest mitteosavõtu tõttu [9]. Akadeemilise puhkuse ajal on võimalik täita ajakava ainult keskmise, raske või sügava puudega isikul, alla 3-aastase lapse või puudega lapse vanemal või eestkostjal ning isikul, kes viibib akadeemilisel puhkusel seoses kaitseväeteenistuse läbimisega [10]. Akadeemilisel puhkusel õppeainet/õppeaineid õigustatud deklareerima isikul on võimalik teha järele eksameid ja arvestusi [11].

Ülesanne: Kui mitme EAP ulatuses tuleb õppekulud osaliselt hüvitada aasta lõpuks, kui esimese semestri lõpuks on olemas 23 EAPd ja teise semestri lõpuks 24 EAPd? Kui suur on teile esitatav arve?

Esimeses semestris õppekava täie mahu määrast 27 EAP täitmata jäänud 4 EAP (27EAP-23EAP) eest esitatakse arve teise semestri alguses summale 200 EUR (4EAP*50EUR) ja õppeaasta õppekava täie mahu määrast 54 EAP (27EAP*2 semestrit) täitmata jäänud 7 EAP (54EAP-23EAP-24EAP) eest esitatakse arve kolmanda semestri alguses summale 350 EUR (7EAP*50EUR: täitmata 4EAP esimeses semestris ja täitmata 3EAP teises semestris) [12].

Viited

[1] http://www.itcollege.ee/tudengile/eeskirjad-ja-juhendid/oppekorraldus-eeskiri/ punktid 5.4.4. ja 5.2.12 [2] http://www.itcollege.ee/tudengile/eeskirjad-ja-juhendid/oppekorraldus-eeskiri/ punkt 5.4.2. [3] http://www.itcollege.ee/tudengile/eeskirjad-ja-juhendid/oppekorraldus-eeskiri/ punktid 5.2.8. ja 5.2.9. [4] http://www.itcollege.ee/tudengile/eeskirjad-ja-juhendid/oppekorraldus-eeskiri/ punkt 5.4.4. [5] http://www.itcollege.ee/tudengile/eeskirjad-ja-juhendid/oppekorraldus-eeskiri/ punkt 5.2.7. [6] http://www.itcollege.ee/tudengile/finantsinfo/pangarekvisiidid/ punkt 5 [7] http://www.itcollege.ee/tudengile/eeskirjad-ja-juhendid/oppekorraldus-eeskiri/ punktid 6.1.3.1., 6.1.3.2. ja 6.1.3.3. [8] http://www.itcollege.ee/tudengile/eeskirjad-ja-juhendid/oppekorraldus-eeskiri/ punktid 6.1.2. ja 6.1.3.1., 6.1.3.2., 6.1.3.3. [9] http://www.itcollege.ee/tudengile/eeskirjad-ja-juhendid/oppekorraldus-eeskiri/ punktid 6.1.2. ja 6.1.4. [10] http://www.itcollege.ee/tudengile/eeskirjad-ja-juhendid/oppekorraldus-eeskiri/ punkt 6.1.5. [11] http://www.itcollege.ee/tudengile/eeskirjad-ja-juhendid/oppekorraldus-eeskiri/ punkt 5.2.8.2. [12] http://www.itcollege.ee/sisseastujale/oppemaks/