User talk:Deleva

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

Krüptoraha

Sissejuhatus

2007. aastal ilmus esimene token, mis sai nimeks Bitcoin, see oli kõige esimene Satoshi Nakamoto loodud token, mis pani aluse krüptoraha teema arendamisele, mis on tänaseni üks kõige aktuaalsemaid teemasid. majandus maailmas. Mõiste "krüptovaluuta" ise jäi kinni pärast Bitcoini süsteemi käsitleva artikli avaldamist 2011. aastal ajakirjas Forbes. Kõige selle juures kasutasid Bitcoini looja ise ja teiste žetoonide autorid jätkuvalt mõistet "elektrooniline sularaha". Pärast 2011. aastat hakkasid ilmuma Altcoinid, need on kõik muud märgid, mis ei ole Bitcoin. Kõige esimesed Altcoinid olid Litecoin ja Namecoin, need žetoonid olid suurema tehingu kiirusega või kasutasid teistes valdkondades plokiahela tehnoloogiat. Paljud altcoinid on oma olemuselt väga sarnased Bitcoiniga, neil on sarnased omadused ja neid saab kasutada samade seadmetega nagu Bitcoini puhul, kuid mõnel krüptovaluuta on olulisi erinevusi. Ethereumist on nutikate lepingute kasutamise kaudu saanud krüptoplatvorm. Krüptovaluutade ostmiseks on erinevaid viise. Kaevandamine ja sepistamine on suunatud plokiahela ehitamisele: uute plokkide loojaid premeeritakse teatud koguse emiteeritud krüptovaluutaga ning selle ringlusse laskmiseks pole tavaliselt muud võimalust. ICO on viis rahastust meelitada, müües palju uut krüptovaluutat, mille algselt genereeris ja ICO korraldaja sai. Ülejäänud soovijad saavad krüptoraha pärast esmast jagamist kätte saada neilt, kes seda juba omavad, vahetades tavaraha, kas pakutava kauba või teenuse eest või annetusena või laenuna. Vahetust saab läbi viia otse huvitatud poolte vahel ilma vahendajateta või kasutades mõnda paljudest digitaalsetest valuutavahetus platvormidest. Võib märkida, et krüptovaluuta on viimase 10 aasta jooksul väga palju arenenud, nüüd saab seda tüüpi vara osta nii spetsiaalselt saitidelt kui ka kõigist tuntud pankadest, mis muudab selle lähedasemaks tavainimestele, kes pole selle lähedal.


Ajalugu

Algselt tekkis inimeste seas idee luua anonüümne ja sõltumatu valuuta, mitteametlik krüptograafiast huvitatud inimeste ühendus, kes on huvitatud absoluutse anonüümsuse ja sõltumatuse säilitamisest mis tahes välisest regulatsioonist, see tähendab riigist või muudest tundmatutest isikutest. David Chaum oli selle valdkonna teerajaja. 1982. aastal avaldas ta artikli, milles juhtis tähelepanu sellele, et kasutades teavet ostetud kaupade või osutatud teenuste eest maksmise kohta, saab isik, kellel on juurdepääs sellistele andmetele, selle inimese elu täielikult kontrollida, mis on täiesti ebavajalik. See tähendab, et teie andmeid saab kergesti varastada. Seda kõike silmas pidades otsustas David Chaum pakkuda maailmale uut maksesüsteemi, millel pole vanu vigu. Selleks töötas ta välja oma süsteemi nimega Blind Signature. 1989. aastal asutasid David Chaum ja Stefan Brands DigiCashi, maailma esimese anonüümse maksesüsteemi. See ettevõte eksisteeris umbes 10 aastat, kuid 1998. aastal kuulutas ettevõte välja pankroti ja lõpetas tegevuse. See oli tingitud asjaolust, et ettevõte ei suutnud näidata stabiilset kasvu ja arengut, kuna see oli aastaid ees e-kaubanduse tekkest. Nende pingutused ei jäänud aga märkamata. Nende tegevus äratas paljude krüptograafide tähelepanu. Näiteks Adam Back kasutas 1997. aastal HashCashi tehnoloogiat, see oli vastupidav rämpsposti ja DoS rünnakutele. Veidi hiljem tegeles selle täiustamisega Hal Finney. Ta suutis teha täiuslikuma algoritmi elektrooniliste maksete kontrollimiseks ja täiuse sisuks oli räsiplokkide ahela sisseviimine töösse tehingutega. HashCashist sai lõpuks esimese plokiahela loomise võtmekontseptsioon. Selle alusel käivitasid 1998. aastal kaks arendajat oma digiprojektid. Nick Szabo lõi projekti Bit-Gold ja Wei Dai lõi B-raha. Bitcoini loomise taust võimaldab mõista, et krüptograafiline kogukond on juba eelmisest sajandist püüdnud luua oma iseseisvat arvutusalgoritmi. Tegelikult said neist Wei ja Nicki projektidest krüptovaluuta prototüübid. Seega on plokiahela tehnoloogia ja krüptoraha mitme inimese aastatepikkuse pingutuse tulemus. Kuid viimase sammu anonüümsete digitaalsete ülekannete täielikul rakendamisel tegi anonüümne arendaja pseudonüümi Satoshi Nakamoto all. Ja kõik algas 2007. aastal.


Kuidas krüptoraha töötab

Krüptoraha on inimeste elus üsna kindlalt juurdunud. Paljud riigid aktsepteerivad nüüd ametlikul tasemel arveldusi žetoonides ja peavad seda tõeliseks valuutaks. Kuid mitte kõik kasutajad ei mõista, kust krüptoraha pärineb ja mis see tegelikult on. Kust krüptoraha tuleb? Oluline on mõista, et krüptoraha ei ilmu tühjast peale. See ilmub kaevandamisprotsessi käigus. Kaevandamine on protsess, mille käigus suur hulk ühe süsteemi kasutajaid valib teatud šifri (räsi), milleks on krüptograafiline võti. Otsinguprogrammid töötavad tootlikus arvutiriistvaras. Selle protsessi jaoks valivad inimesed videokaardid, kuna need annavad suurima efekti. Kui kasutaja leiab räsi, antakse talle märgid ja seejärel plokk süsteemis suletakse. Digivara kantakse üle spetsiaalsele kasutajakontole. Ta saab selle vahetada mis tahes muu konverteeritava valuuta vastu. Mõnda krüptovaluutat saab vahetada pärisraha vastu. Krüptovaluuta väärtus seisneb selles, et see eksisteerib detsentraliseeritud süsteemis ehk see tähendab, et digitaalsed varad ei ole seotud ühegi riigi ega erapangaga. Ja andmeid on peaaegu võimatu varastada, kuna kõik tehingud salvestatakse tuhandetes digisüsteemides üle maailma. Kust veel krüptoraha saada? Kui aga kasutaja ise ei kaevanda, ei tähenda see, et tal ei oleks võimalik saada krüptovaluuta omanikuks ja kasutada anonüümseid ülekandeid. Igaüks võib endale meelepärase märgi osta. Kuid kõigepealt peate looma spetsiaalse rahakoti, mis salvestab virtuaalseid münte. Krüptovaluuta ostmiseks saab inimene kasutada börse nagu Binance või Revolut. Saate kasutada rahakotte, kus mis tahes valuutat vahetatakse bitcoinide vastu. Või saate osta otse teiselt kasutajalt.


Krüptovaluuta mõju inimestele Mõned inimesed peavad Bitcoini ja muid krüptorahasid suurepäraseks uuenduseks. Teised peavad seda sündmuseks, mis lõpuks kaob ja unustatakse. Kuid mõnede inimeste jaoks on Bitcoin digitaalne valuuta, mis on siin selleks, et jääda, ja annab inimestele uusi võimalusi. Krüptovaluuta üha arenedes avanevad uued võimalused nii suurettevõtetele, vabakutselistele kui ka tavalistele inimestele. Bitcoin ja Altcoinid pakuvad suurepäraseid võimalusi, aga ka vabadust. Kui rääkida Bitcoinist, siis raha esindab väärtust. Ja nii on ka fiat rahaga. Ainus erinevus seisneb selles, et Bitcoini puhul ei reguleeri ega saa seda väärtust manipuleerida ükski valitsus ega keskpank, mida peetakse selle makseviisi vabaduseks. Samuti on krüptovaluuta turvaline, kuna seda hoitakse veebi-/digitaalses rahakotis. Samuti saab seda kergesti konverteerida teistesse valuutadesse, mis teeb sellest väga paindliku valuuta vormi Paljud kauplused aktsepteerivad juba Bitcoini. Ja see on makseviis, mida kliendid saavad neis kauplustes ostes teenuste ja kaupade eest tasuda. Kui rohkem poode ja ettevõtteid seda digitaalset valuutat aktsepteerib, tõuseb selle väärtus. Ja see muudab selle lõpuks ülemaailmselt vastuvõetavaks makseviisiks, moodustades lõpuks uue ülemaailmselt kasutatava rahaliigi. Selle krüptovaluuta kasutamine suurendab raha ülekande efektiivsust. Veelgi enam, plokiahela tehnoloogia pakub avalikku pearaamatut, mida inimesed saavad kasutada kõigi Bitcoini abil tehtud tehingute jälgimiseks. Ja see rekord võib aidata lahendada paljusi tänapäeva ühiskonda vaevavaid probleeme.


Krüptovaluuta mõju majandusele Krüptovaluuta on oma autonoomia ja mugava olemuse tõttu end populaarseks ja elujõuliseks valuuta allikaks kogu maailmas tõestanud. Alternatiivse valuuta allikana leiutati erinevad krüptovaluuta vormid. Praegu on olemas üle 2000 erineva krüptovaluuta ning USA-s omab või investeerib teatud tüüpi valuutat üle 36,5 miljoni. Arvatakse, et krüptovaluutad on saavutanud sellise populaarsuse, kuna need pakuvad värskemat ja digitaalset valuutatüüpi. Üks krüptovaluuta suurimaid eeliseid on see, et see ei hõlma ühtegi kolmandat osapoolt. See võimaldab tehingutel minna otse ostjalt müüjale. Bitcoini on tunnustatud ka paljude eeliste, näiteks madalate tehingutasude ja kiirema töötlemise eest. Krüptovaluuta pakub palju võimalusi ettevõtjatele kogu maailmas. See on muutnud ettevõtjate jaoks lihtsamaks rahvusvahelistele turgudele jõudmise, selle asemel, et rangelt kinni pidada riiklikest turgudest. See on võimaldanud müüjatel luua suhteid ja usaldusühinguid turgudega, mis pole kunagi varem olnud kättesaadavad, ning see on olnud arengumaade jaoks fantastiline. Sellel uuel valuuta vormil on endiselt puudusi, mis on takistanud seda järgmist sammu astumist. Üks veebi valuutaga seotud peamisi probleeme on ostjate kaitsmise suutmatus. Kuna saidid on tehingute delegeerimiseks kolmanda osapoole kasutamise vastu, jäävad mõned ostjad petta. Selliseid valuutasid nagu Bitcoin aktsepteerib ainult väga väike grupp veebi ostjaid. Krüptovaluutad on viinud uue turu tekkeni. Sellised valuutad nagu Bitcoin ja Ethereum ning paljud teised on avanud teed uut tüüpi turule, mida erinevalt praegusest rahaturust ei kontrolli ükski inimene, organisatsioon ega pank. Lähipäevil tõuseb küberruum rohkem kui juhtorgan, mis hakkab selliseid häirivaid turge haldama ja hooldama. On asjakohane märkida, et nullilähedane tehingukulu on muutnud need valuutad veelgi paremaks traditsioonilisest rahast, mida oleme harjunud kasutama. Kõigest sellest hoolimata peetakse krüptovaluutat endiselt uueks tehnoloogiapõhiseks äritegevuse viisiks. Turg on toonud kaasa palju uusi ostjaid ja võimaldanud rahvusvahelisel kaubandusel sujuvamalt toimuda. Seega avaldab see majandusele positiivset mõju. Kindlalt võib väita, et see on alles algus ning tõenäoliselt näeme krüptoraha ja selle kultuuri osas uusi arenguid.


Ebaseadusliku müügi arendamine

Arvan, et kõik aktiivsed Internetikasutajad tunnevad "tumeda veebi" fenomeni. See koht Internetis, kus inimesed näitavad end kõige halvemast küljest, kus valitseb seadusetus ja moraali puudumine. Selles Interneti osas saab inimene osta erinevaid asju või teenuseid, mis tõenäoliselt igapäevaelus saadaval ei ole. Makseviisiks ja põhivaluutaks on oma anonüümsuse tõttu krüptovaluuta, mis on palju suurem kui pangaülekannetel. Halvasti arenenud jälgimissüsteemi tõttu olid sellised ülekanded eriteenistustele algul väga suureks probleemiks. Selle aja jooksul õitsesid paljud tumeda veebi ajalugu teinud ebaseaduslike kaupade ja teenuste poed, nagu Torch, Hydra või Silk Road. Tänu sellele tegevusele perioodil 2010-2013 olid kõik need ressursid üle maailma väga populaarsed, mis andis tõuke ka kõigi muude ressursside arendamisele muude illegaalsete teenuste osutamiseks. See probleem on tänaseni lahendamata ja pärast ühe saidi sulgemist tuleb selle asemele teine, kuna ressurssi on palju lihtsam blokeerida, selle asemel, et leida inimene isiklikult ja esitada talle süüdistus.


Allikad

1.https://www.bbc.com/news/topics/cyd7z4rvdm3t/cryptocurrency 2.https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B8%D1%82%D0%BA%D0%BE%D0%B9%D0%BD 3.https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1%80%D0%B8%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D1%8E%D1%82%D0%B0 4.https://www.rbc.ru/crypto/news/60890bce9a794747f2ca05e2 5.https://cyberleninka.ru/article/n/kriptovalyuta-i-ee-vliyanie-na-mirovuyu-ekonomiku-na-primere-bitcoin/viewer 6.https://elar.urfu.ru/bitstream/10995/61008/1/978-5-8295-0584-4_38.pdf 7.https://www.moneycrashers.com/cryptocurrency-history-bitcoin-alternatives/ 8.https://ftnnews.com/other-news/41453-how-society-will-benefit-from-bitcoi