VOIP serveri paigaldus Teamspeak 3 Serveri näitel

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

Autor: Imre Lebedev
Rühm: A31
Kuupäev: 04.12.2014

SISSEJUHATUS

TeamSpeak on tarkvara, mis võimaldab kvaliteetset suhtlust läbi interneti. Tarkvara pakub kliendi-server arhidektuuri, kus klient ja servri tarkvara on selgelt eraldatud. See tähendab, et server käib erladi hostitud serveris , selle asemel, et oleks kasutuses peer-to-peer(võrdsete õiguste ja võimalustega võrgusõlmede kogumit, milles iga osaline võib algatada sideseansi ning milles töö või ülesanded jaotatakse osalejate vahel ära). TeamSpeak-i server on suuteline korraga käsitleda tuhandeid samaaegseid ühendusi kasutajatelt, mis võimaldab neil läbi interneti suhelda nii kõnes kasutades mikrofoni, kui ka saata sõnumeid. See pakub meile hea võimaluse vähendada välismaakõnede hindasid, pidada konverentsikõnesid või hoopis kasutada seda suhtlemaks oma sõprade ja perekonnaga. Üleüldiselt võib pidada Teamspeak-i ka Skype alternatiiviks.

Selles teemas käistlen ma Teamspeak 3-e Serveri paigaldust nii Linuxi serveris kui ka Windows serveril, kuid antud tarkvarale leiab veel hulganisti alternatiive mida saab samamoodi kasutada VOIP serveriteks. (Raidcall, Ventrillo, Mumble)

Teamspeak'i tarkvara on täielikult tasutga mitte kasumit teenivatele klientide, kus samaaegselt kasumit teenivad firmadel on võimalus saada osa Teamspeaki litsensi programmist.

PAIGALDUS

Ilma registreerimata oma mitte kasuteenivat litsentsi on võimalik paigaldada 1 server, mis lubab korraga 30 klienti. Kui on soov teha 10 serverit, iga serveri kohta 512 klienti, siis oleks tarvis ära täita järgmine vorm: http://npl.teamspeakusa.com/ts3npl.php


Linux Serveri näitel Teamspeak 3 paigaldus

Esiteks alustame uue kasutaja tegemisega.

  1. useradd teamspeak3-user