Wifi kanali valimine

From ICO wiki
Revision as of 09:00, 6 May 2010 by Ajastrem (talk | contribs)


WiFi signaali sagedus

Wifi access point’id võivad kasutada üks sagedus üheteiskümnest lubatud sagedustest(eestis on kolmteist, jaapanis on neliteist). Mõned access point’id oskavad kasutada veel kolm sagedus.

Pilt1

Pildi peal on ilusasti näha, et üks kanal segab kaks sagedust ette ja kaks sagedust taga poole. Nii et kanalid mis ei sega üks teisele on 1, 6 ja 11. Need on gi kanalid mis tavaliselt kasutakse signaali edastamiseks. Loogiline, kui teie kasutate kanalit näiteks nr. 3 siis teie segade neid kes istuvad kanalil nr. 1 ja kanalil nr. 6 (2, 4, 5 kaasarvatud). Peaks tunnistama, et wifi kasutamine on levinud päris palju ja sellel hetkel kui teie hakkate oma access point’I seadistama on teie maja umber (sees) on teil eetris mitme naabri wifi signaal juba olemas. Mis siis teha? Millist kanalit valida? Selleks teil on vaja teada naabri võrkude kanalid ja signaali tugevust. Kahjuks kui teie veel suudate vaadata tavaliste vahenditega naabri wifi signaali tugevust, teie ei saa teada kasutatud kanal.


Soovitan teiele kasutada mõnda tarkvara mis võimaldab vadata sellised ajad nagu levivate wifi signaalide tugevust ja kanalit. Näiteks NetStumbler on hetkel üks tarkvara mis võimaldab selline info kätte saada.

Pilt 2

Kasutage sellist tüüpi tarkvara, et avastada kanal mis omab vähem müra.

Windows operatsioon süsteemi WiFi API Kui teie aga oskate programmerida ja teil on Windows Vista või kõrgem operatsioon süsteem, siis teie saate ligipääs “varjatud” infole. Tasub lugeda seda artiklit [link]