Windows 7 uued funktsionaalsused ja tehnoloogiad

From ICO wiki
Revision as of 19:59, 29 August 2010 by Htahis (talk | contribs) (Created page with '= Windows 7 uued funktsionaalsused ja tehnoloogiad = {| class="prettytable" | Siin peatükis käsitletakse: * Windows 7 operatsioonisüsteemis kasutatavaid uusi funktsionaalsus…')
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)

Windows 7 uued funktsionaalsused ja tehnoloogiad

Siin peatükis käsitletakse:
  • Windows 7 operatsioonisüsteemis kasutatavaid uusi funktsionaalsuseid
  • Windows 7 operatsioonisüsteemis kasutatavaid uusi tehnoloogiaid


Windows 7’s on kasutusel mitmed uued tehnoloogiad ja funktsionaalsused, mis muudavad tugevalt seniseid arusaamu ning kasutajate harjumuspäraseid tegevusviise.

Explorer Libraries

Windows 7’s kasutatakse info haldamiseks teeke (Libraries), mis tähendab, et kasutaja harjumuspärase viisi, hoida faile kataloogides, asemele tuleb uus mõiste: teek. Üks teek võib sisaldada faile mitmetest erinevatest kataloogidest ning kasutaja ei pea enam mõtlema kus kataloogis failid asuvad.

[[Image:]]


Vaikimisi on teeke neli: Documents, Music,Pictures, ja Video, kuid neid võib soovikorral juurde tekitada. Oluline on teada, et teekidesse lisatud kataloogide sisu indekseeritakse ja seepärast on seal sisalduvate failide seast otsimine kiire ja mugav.

Teekidest lähemalt:

Organizing with Windows 7 Libraries http://technet.microsoft.com/et-ee/windows/ee431715(en-us).aspx

Loe lisaks: http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=159030

[[Image:]]Windows Search

Alates Windows Vistast on otsinguvõimalused Windows operatsioonisüsteemides oluliselt paremad, kui varasemates versioonides ning Windows 7’s on seda funktsionaalsust veelgi parandatud. Lihtsam viis otsingu alustamiseks on: avada startmenüü ning trükkida otsitav fraas startmenüüs olevasse otsingukasti. Kuvatud tulemuste paremaks sirvimiseks tuleb vajutada lingil „See more results

Ühe olulise muutusena on igal Windows Explorer aknal üleval paremas nurgas otsinguaken, mis töötab nii, et otsingut sooritatakse hetkel aktiivsest (avatud) asukohast.

Sooritatud otsinguid on võimalik salvestada ning nii on võimalik luua nn tarku katalooge, kuhu koondatakse failid, mis vastavad otsingus täpsustatud kriteeriumitele.

Windows Search http://technet.microsoft.com/et-ee/windows/dd758794(en-us).aspx

Federated Search

Federated Search tehnoloogia võimaldab otsingupakkujaid (search connectors) koostada nii, et otsitakse mujalt, mitte kohalikust arvutist ja seal asuvatest failidest. Nii on võimalik koostada näiteks otsingupakkuja, mis otsib näiteks Bing otsingumootori abil ilma, et kasutaja peaks internetibrauserit avama.

How Do I: Expand Searches in Windows 7? http://technet.microsoft.com/et-ee/windows/ee450414(en-us).aspx

Lisalugemist: Windows 7: Federated Search http://www.neowin.net/news/main/09/01/06/windows-7-federated-search


Home Groups

Kodurühm on koduvõrgus olev arvutite rühm, millel on ühiskasutuses failid ja printerid. Kodurühma kasutamine muudab ühiskasutuse hõlpsamaks. Oma kodurühma teiste liikmete ühiskasutusse saate anda pilte, muusikat, videoid, dokumente ja printereid. Teised inimesed ei saa teie ühiskasutusse antud faile muuta, kui te neile selleks õigusi ei anna. Kodurühma saate kaitsta parooliga, mida on võimalik igal ajal muuta.

Pärast kodurühma loomist või sellega liitumist saate valida ühiskasutusse antavad teegid. Teatud failide ja kaustade ühiskasutusse andmist saate vältida ning teeke saate ühiskasutusse anda ka hiljem.

Kodurühmas osalemiseks peab arvutis töötama Windows 7. HomeGroup on saadaval kõigis Windows 7 väljaannetes.


Windows 7 HomeGroup http://technet.microsoft.com/et-ee/windows/ee431714(en-us).aspx

Loe lähemalt: http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=165679


VPN Reconnect

VPN Reconnect on eelkõige vajalik traadita arvutivõrkude kasutajatele: oletame, et kasutate Internetti avalikus internetipunktis…

Action Center

BranchCache

How Do I: BranchCache? http://technet.microsoft.com/et-ee/windows/dd573290(en-us).aspx

DirectAccess

DirectAccess tehnoloogia näol on tegemist VPN tehnoloogia edasiarendusega. Nii ei pruugi kasutaja enam teada midagi kaugligipääsust vaid alati, kui on kasutada internetiühendus, on kasutada ka ettevõtte sisevõrgu ressursid.

How Do I: DirectAccess? http://technet.microsoft.com/et-ee/windows/dd572177(en-us).aspx

Windows PowerShell 2.0

Windows PowerShell on .Net raamistikul baseeruv Microsofti poolt loodud uue põlvkonna skriptimiskeel. Kuna paljud haldustegevused on korduvad, siis loob senisest paindlikum ning võimekam skriptimiskeskkond paremad haldusvõimalused ning lihtsustab oluliselt Windows operatsioonisüsteemi haldamist.

How Do I: Windows PowerShell 2.0? http://technet.microsoft.com/et-ee/windows/dd320288(en-us).aspx

Problem Steps Recorder

How Do I: Problem Steps Recorder? http://technet.microsoft.com/et-ee/windows/dd320286(en-us).aspx

Resource Monitor

BitLocker To Go

BitLocker To Go on BitLocker krüpteerimistehnoloogia edasiarendus, nüüdsest on võimalik kaasaegse krüpteerimistehnoloogia abil kaitsta ka kaasaskantavaid varundusseadmeid (USB mäluseadmed, püsimälu kaardid jne). Veelgi enam: on võimalik luua kord, kus andmeid on võimalik salvestada vaid eelnevalt krüpteeritud varundusseadmetele. Nii on kasutajate (ja ka ettevõtete) andmed oluliselt paremini kaitstud.

How Do I: Protect Data on Removable Storage Devices? http://technet.microsoft.com/et-ee/windows/ee412253(en-us).aspx

Windows 7 nõuded riistvarale ja erinevad väljaanded (Editions)

Siin peatükis käsitletakse:
  • Windows 7 operatsioonisüsteemi poolt riistvarale esitatavaid nõudeid
  • Windows 7 erinevaid väljaandeid


Windows 7 on kättesaadav kuue erineva väljaandena ning enamikule väljaannete poolt riistvarale esitatavad nõuded on ühesugused.

Windows 7’me nõuded riistvarale ei ole oluliselt suuremad Windows Vista poolt esitatavatest nõudmistest ning iga kaasaegne arvutikomplekt peaks vastama neile nõudmistele. Siiski on täna kasutuses arvuteid, mis ei vasta esitatavatele nõudmistele. Seepärast on oluline teada ja kontrollida olemaoleva või hangitava riistvara piisavust Windows 7’me poolt nõutavatele näitajatele.

Tabel - Windows 7 miinimumnõuded


32bit operatsioonisüsteem (x86) 64bit operatsioonisüsteem (x64)
Protsessor 1 GHz taktsagedusega või parem 1 GHz taktsagedusega või parem
Muutmälu 1 gigabait 1 gigabait
Kõvaketas 16 gigabaiti 20 gigabaiti
Videokaart DirectX 9.0 tugi ja WDDM 1.0 või parem draiver DirectX 9.0 tugi ja WDDM 1.0 või parem draiver

Nagu öeldud, on tabelis 1 toodud näitajad minimaalsed riistvarale esitatavad nõuded ning tihti ei ole need piisavad hea kasutamiskogemuse tagamiseks. Selleks, et Windows 7’ga varustatud arvutit oleks mugav kasutada peaks kasutatav kõvaketas olema kiire ning soovitatav on kasutada vähemalt 2GB muutmäluga varustatud riistvara.