Difference between revisions of "Windows XP Mode"

From EIK wiki
(Eeltingimused)
(Vajalikud failid)
Line 12: Line 12:
 
== Vajalikud failid ==
 
== Vajalikud failid ==
  
 +
[http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/download.aspx http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/download.aspx] lehelt tuleb valida oma Windows 7'e versioon ja keel ning seejärel tõmmata Windows XP Mode'i installipakett. NB! faili suurus on ca 500MB!
 +
Teiseks tuleb tõmmata Microsoft Virtual PC installipakett (ca 9MB).
  
 
== Paigaldus ==
 
== Paigaldus ==

Revision as of 09:48, 14 May 2010

Sissejuhatus

Windows XP on kasutusel olnud juba alates 2001 aastast ja selle ajaga on sellele kirjutatud väga palju erinevaid rakendusi. Paljud tarkvaratootjad on selle ajaga turult kadunud ja tihtipeale pole uuemat versiooni enam võimalik saada. Sageli võib taolistele programmidele saatuslikuks saada isegi windows'i enda update või järgmise servicepacki install. Eriti tihti võib selliseid olukordi ette tulla tootmisettevõtetes. Ühest küljest on vaja arvuteid turvalisuse nimel updateda ja isegi uuematele windowsi ja internet exploreri versioonidele üle minna, teisalt aga võib selline tegevus tootmisprotsessi seisma panna.

Microsoft pakub windows 7 koosseisus välja rakenduse nimega XP Mode. Selle peamine ülesanne on tagada windows 7'e ühilduvus vanemate programmidega. XP Mode'i sihtgrupiks on väikesed ja keskmised ettevõtted. Suurettevõtetele on Microsoftil olemas muud virtualiseerimislahendused.

Eeltingimused

XP Mode'i kasutamine on võimalik alates Windows 7 Professional versioonist. Varasemad versioonid nõidsid ka riistvaralist virtualiseerimise tuge, aga praegu on sellest loobutud. Loomulikult tuleb selline võimekus tarkvara kasutamise kiirusele kasuks.

Vajalikud failid

http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/download.aspx lehelt tuleb valida oma Windows 7'e versioon ja keel ning seejärel tõmmata Windows XP Mode'i installipakett. NB! faili suurus on ca 500MB! Teiseks tuleb tõmmata Microsoft Virtual PC installipakett (ca 9MB).

Paigaldus

Viirusetõrje ja update

XP Mode programmid windows 7 all

Autor

Autor: Peep Binsol Grupp: AK21