Windows juhend: Kuidas kasutada Skydrive pilveteenust

From ICO wiki
Revision as of 15:04, 23 September 2012 by Maleppik (talk | contribs)
Jump to navigationJump to search
The printable version is no longer supported and may have rendering errors. Please update your browser bookmarks and please use the default browser print function instead.

Mina teen: Martin Leppik, 6.09.2012 22.09.2012 - Juhend on veel pooleli


Mis on SkyDrive

Microsoft SkyDrive (eelmise nimega Windows Live SkyDrive ja Windows Live Folders) lubab kasutajatel faile ülesse laadida ja sünkroniseerida pilvepõhisele kettale. Hiljem on võimalik failidega ligi saada, kas veebilehitseja, kohaliku või mobiilse seadme kaudu. Ta on üks paljudest Windows Live võrguteenustest, mis võimaldab hoida faile privaatsena, jagada neid teiste kontaktidega või teha failid kõigile saadavaks.

Salvestusruum

Teenus pakub uutele kasutajatele 7 GB tasuta pilvepõhist salvestusruumi, mida saab ka juurde osta. Kasutajad, kes liitusid SkyDrive'iga enne 22. aprilli 2012 aastal, said võimaluse tõsta oma mahutavust 25 GB peale. Kuna teenus on ehitatud HTML5 tehnoloogiaga, siis on võimalik 300 MB suuruseid faile veebilehitseja kaudu ülesse laadida "drag and drop" meetodil. Suuremaid kui 2 GB faile saab laadida ülesse SkyDrive'i töölaua rakenduse abil nii Microsoft Windowsi kui ka OS X-i alt.

Funktsioonid

  • Juurdepääs SkyDrive'ile (fotodele, dokumentidele ja muudele olulistele failidele) otse Windows Explorerist.
  • Uute failide kiiresti SkyDrive'i lisamise võimalus nende lohistamise teel SkyDrive'i kausta.
  • Failide ja kaustade korraldamine SkyDrive'is on niisama lihtne nagu igas muus kaustas.
  • Kui unustate midagi SkyDrive'i panna, saate uuesti arvutiga ühenduse luua.

SkyDive'i süsteeminõuded

SkyDrive'i nõuded on järgmised:

  • Operatsioonisüsteem: Windows 8 Consumer Preview, Windows 7 või Windows Vista 32- või 64-bitine versioon hoolduspaketiga Service Pack 2 ja Windows Vista või Windows Server 2008 R2 või Windows Server 2008 platvormivärskendus koos hoolduspaketiga Service Pack 2 ja Windows Server 2008 platvormivärskendus või Mac OS X 10.7 (Lion).
  • Protsessor: 1,6 GHz või parem või Inteli-põhine Maci arvuti
  • Mälu: 1 GB RAM-i või rohkem
  • Eraldusvõime: minimaalselt 1024 × 576
  • Interneti-ühendus: soovitatav on kasutada kiiret Interneti-ühendust.

Kuidas Paigadada SkyDrive'i

SkyDrive'i allalaadimine

Võimalus 1

Lähete http://windows.microsoft.com/et-EE/skydrive/home või http://windows.microsoft.com/en-US/skydrive/home lehele ning valite Allalaadimise või "Downloadi" teise lingi puhul.

Võimalus 2

Avate https://skydrive.live.com/ ja logite sisse oma Windows Live kontoga ning alt vasakult valite "Hangi SkyDrive'i rakendused", mis viib teid lehele, kust saate allalaadida nii Windowsi töölauarakenduse kui ka sellistele seadmetele mõeldud rakendused nagu Windows Phone, iPhone ja iPad ning Android.

Windowsi rakenduse seadistamine

1) Pärast rakenduse installeerimist tuleb lahti aken, mis pakub varianti "get started"

2) Järgmisena ilmub ette aken, mille kaudu saab logida sisse või teha uus kasutaja.

3) Nüüd näitab pilt, kuhu SkyDrive'i kaust salvestatakse, millele saab ligi näiteks Favorites'i või C:\users\kasutajanimi\SkyDrive alt. Samuti saad ka muuta salvestuskasuta asukohta.

4) Viimaseks saab valida, kas praeguse arvuti faile saab näha ja hallata teiste arvutitega.

SkyDrive'i kasutamine

Windowsi rakendusega

Failidele saab ligi näiteks ka tegumirea paremalt nurgast, kus SkyDrive'i ikooni peale klikkides avaneb vastav kaust. Seal on näha mõned valmis tehtud kaustad, kuhu saate ka ise uusi kaustasid juurde lisada. Kõik failid, mis sinna tõestetakse, sünkroniseeritakse automaatselt kõikide seadmetega, millele olete vastava kontoga sisse loginud. Pärast faili või kausta lisamist tekivad selle peale sinissed noolekesed, mis tähendab, et toimub pilvesse ülesse laadimine. Fail on jagatud kõikide seadmetega, kui sellele tekib roheline linnukesega ikoon.

Veebilehitsejaga

Failide loomine

Vasakult üleval "Loo" menüü alt saab teha kaustasid, kuhu annab erinevaid faile salvestada. Lisaks saab luua ja redigeerida Wordi, Exceli, PowerPointi ja OneNote'i dokumente.

Kaustade valikud

Parema hiireklõpsu abil saab kaustal lahti menüü, mis kuvab sellised valikud nagu ava, laadi alla, ühiskasutus, manusta, nimeta ümber, kustuda, teisalduskoht, atribuudid ja tühjenda valik. Valik ühiskasutus kuvab akna, kus saab saata kausta vaatamis kui ka redigeermisõigused meilisõnumi kaudu, jagada kausta Facebooki teel ning luua link, mis lubab kausta ainult vaadata, vaadata ja redigeerida või teha avalikuks. Manusta valiik võimaldab genereerida HTML koodi ajaveebi või veebilehe jaoks. Andribuudid näitavad kausta andmeid, kus saab ka kausta tüüpi muuta ning anda kaust ühiskasutusse.