Windows juhend: Kuidas luua tagavarakoopiaid ja taastada andmeid tagavarakoopiatest Windows 8 operatsioonisüsteemis

From ICO wiki
Revision as of 22:00, 22 October 2012 by Isibul (talk | contribs)
Jump to navigationJump to search

Peamised erinevused võrreldes Windows 7-ga

Üks Windows 8 põhimõttelisi muutusi võrreldes Windows 7-ga seisneb selles, et varundamine on mõeldud peamiselt kasutaja isiklike failide jaoks, asugu need siis kasutajakaustas, töölaual või mujal. Süsteemikujutisi, mida kasutati Windows 7-s, saab küll endiselt kasutada, kuid seda ei soovitata. Põhimõte on, et kasutaja loodud failid on unikaalsed, operatsioonisüsteeme ja rakendusi saab aga taastada. Kuidas varundada kasutaja loodud faile.

File History

File History on WIndows 8 standardtöövahend, et varundada faile, mis asuvad kasutajakaustades (Libraries), kontaktides, lemmikutes, SkyDrive'is või töölaual, kuid soovi korral saab varundada ka mujal asuvaid faile. File History abil saab taastada faile, mis on millegipärast kahjustatud või kustutatud, kuid samuti võimaldab see taastada failide varasemaid versioone.

File History kasutamine

Varundamisketta seadistamine

Kõigepealt tuleb seadistada ketas, mida File History varundamiseks kasutama hakkab. Soovitatav on kasutada kas välist ketast või mõnd võrguketast/-masinat. Ava Control Panel -> System and Security -> Save backup copies of your files with File History Vali sobiv väliskettaseade või võrgukoht ja lülita File History sisse (Turn on). File History alustab failide varundamist. Kui soovitad sama ka oma kodugrupi teistele arvutitele, võetakse sisestatud teavet (nt kettavalik) arvesse nende arvutite varukoopiate loomisel.

Varundamise vaikeseaded ja nende muutmine

Edaspidi salvestab File History failide versioone automaatselt. Hoiatus: kui kasutad failiversioonide salvestamiseks välist kõvaketast, siis ära unusta seda arvutiga ühendada  ;)

Vaikimisi salvestatakse faile iga tunni aja tagant ja failide varukoopiaid ei kustutata kunagi, ent soovi korral saab neid näitajaid muuta. Selleks ava File History -> Advanced settings ja vali, kui sageli tuleks failide varukoopiaid salvestada, kui kaua tuleks salvestatud versioone säilitada ja kui suure osa kettamahust võivad varukoopiad enda alla võtta.

Failide varundamatajätmine

Kui Sa ei soovi varundada kõiki eespool loetletud faile, võid osad varundamisest välja arvata. Selleks ava File History (näiteks kirjuta ekraani paremasse serva ilmuval ribal Search aknasse File History ja kliki tulemusel). Avanenud aknas vasakus servas kliki variandil Exclude folders -> Add ja vali kaustad, mida Sa varundada ei soovi.