Arvustus teemale: Runas

From ICO wiki

Retsenseerija: Aivar Kriisa AK22


Runas käsu lahtikirjutus on tehtud löövalt ja lühidalt, kuid jäädud on liialt Windowsi Help-faili raamidesse. Rohkem oleks oodanud taustainfot ja selgitusi ka algaja Windowsi kasutaja jaoks. Sealhulgas seda, kuhu ja kuidas seda käsku sisestada saab ning mida selle käsuga õigupoolest üldse käivitada saab (näiteks *.exe failid, *.msc failid ja Control Panel-i objektid). Lisaks oleks võinud käsitleda runas käsu graafilise kasutajaliidese käske „Run as administraator“ ja „Run as different user“, ning nende kasutamise juhtimist läbi grupipoliitika reeglite (näiteks: Computer Configuration\Windows Settings\Security Settings\Local Policy\Security Options \User Account Control reeglid).

Esitatud käsuvõtmete hulgast on puudu /savecred, mille abil saab kasutada eelnevalt salvestatud kasutajatunnuseid/paroole. Windows 7 Home ja Starter versioonides see võti puudub. Teised toodud käsuvõtmete selgitused võiksid olla põhjalikumad ja paremaks arusaamiseks näitega varustatud.

Kokkuvõtteks võib öelda, et kuigi peamine oli töös välja toodud, oleks siiski saanud antud teemat palju põhjalikumalt käsitleda.