Dogify

From ICO wiki

Meeskond ja rollid

 • Roland Soosaar
 • Mihkel Roots
 • Krista Norak

Idee

Meie idee on luua app, mis vahendab koerahoiu- ja jalutamisteenust.

Tehnoloogia

Kasutatav tehnoloogia: C#, Windows Presentation Foundation.

Analüüs

Käesolevas analüüsis tähistame “jalutajat” inimeseks, kes on registreerinud end appis koertega jalutajaks. “Hoidjat” inimest, kes on registreerinud end appis koerte hoidjaks. “Otsijat”, kes on ennast registreerinud teenuse otsijaks.


Meie meeskonna Dogify projektiks on WPF rakenduse loomine. App on mõeldud inimestele, kes soovivad pakkuda koerahoiu või jalutamisteenust ja ka neile, kes soovivad teenust kasutada. Appis saab luua endale konto, kontot tehes pead märkima ära enda andmed ja asukoha. Seejärel saad otsustada, kas soovid pakkuda koerahoiu & jalutamis teenust, kui kasutaja ei soovi kumbagi, saab ta otsida kuulutusi. Otsimine käib asukoha järgi. Kasutajale, kes pakub koerahoiu teenust, saab anda hinnangut viie tärni süsteemis. Hetkel hakkame vahendama koerahoiu või jalutamisteenust Eesti piires, kuid jätame rakendusele kasvuruumi, et vajadusel tulevikus laieneda ka teistesse riikidesse. Appis kasutatavaks keeleks on eesti keel.


Appi eesmärk on muuta koerahoidu pakkuvate inimeste ja jalutamisteenust pakkuvate inimeste ning koeraomanike elu lihtsamaks. Meie app võimaldab koerahoidu, kui ka jalutamisteenust pakkuvatel kasutajatel teenida sellega endale raha. Lisaks saab tavakasutaja otsida teenust just talle sobivas piirkonnas või linnas.


Kasutaja peab ennast registreerima koertega jalutajaks, koerte hoidjaks või teenuse otsijaks. Valikuid on võimalik kombineerida ja saab ka kõik valikud valida. Kui kasutaja registreeris ennast teenuse otsijaks, siis saab ta selle appi abil otsida piirkonniti või läheduses olevaid inimesi, kes on nõus koertega jalutama või koeri hoidma. Kasutaja peab täitma infolehe, kus on kirjas vajalik informatsioon, näiteks enda koera kohta. Kasutajal on võimalik vaadata jalutajate või hoidjate infolehte, kus on nende kohta infot. Saab vaadata jalutaja või hoidja lühikirjeldust, pilti, töö hinda ja video olemasolul lühivideot. Jalutaja puhul on võimalik vaadata, mis piirkonnas jalutaja eelistab jalutada ja mis piirkonnas on ta nõus jalutama. Hoidja puhul näeb kasutaja, kus asub koerahoid. Veel on otsijal võimalik jalutaja või hoidja kohta antud hindeid ja kirjutatud kommentaare vaadata. Kui kasutaja on jalutaja või hoidja teenust kasutanud on võimalik tema kohta hinnang anda ja kommentaar kirjutada. Kasutajal on võimalik end ka ise jalutajaks või hoidjaks registreerida. Kui ta seda teeb, siis on tal võimalik kasutajate käest jalutamis või hoidmis pakkumisi saada. Kui pakkumine on saadud, on võimalik teenuse pakkujal kliendi infolehte vaadata. Kui pakkumine ei sobi või oleks vaja seda täpsutada saab ta kliendiga ühendust võtta kliendi poolt antud allika kaudu (telefon, meil, skype jne.).


Problemaatiliseks võib osutuda kasutajate appi-sisese suhtluse tagamine, piltide ja videote lisamine, andmete lisamine/muutmine/kustutamine andmebaasist läbi rakenduse. Tüli võib ka tekitada töökeskkonna Visual Studio õigesti kasutamine.


Must have funktsionaalsused:

 • Isikul on võimalus endale registreerida kasutaja.
 • Kasutajal on võimalik logida ennast süsteemi.
 • Kasutajal on võimalik vaadata, muuta enda andmeid.
 • Kasutajal on võimalik kustutada oma konto.
 • Kasutajal on võimalik otsida piirkonniti või läheduses olevaid inimesi, kes pakuvad teenust.
 • Kasutajal on võimalik vaadata koerahoidu või jalutamisteenust pakkuvate inimeste infolehte vaadata.
 • Kasutajal on võimalik lisada kuulutus koerahoidmiseks ja jalutamiseks.
 • Kasutajal on võimalik pakkumine teha jalutajale või hoidjale.
 • Kasutajal on võimalik enda lisatud kuulutust muuta ja kustutada.
 • Kasutajal on võimalik koerahoidu või jalutamisteenust pakkuvatele kasutajatele hinnangut anda.
 • Kasutajal on võimalik anda tagasisidet rakenduse tegijatele.


Nice to have funktsionaalsused:

 • Kasutajatel on võimalik suhelda live chatis.
 • Väga kaunis kasutajaliides.

Meeskonna „SuperSalajane” analüüsi retsensioon

Projekti kirjeldus annab väga hea ülevaate meeskonna “SuperSalajane” rakendusest. Nende ideed ja mõtted on selgelt välja toodud. Kuid analüüsis on ka mõningaid arusaamatusi.

Analüüsis jääb arusaamatuks lühend “IM”, mida on väga mitmes kohtas kasutatud. Rakendus võiks näidata, kes mingi toote listist ära kustutanud on, selle kohta võiks tulla ka teavitus, sest muidu võib see jääda kasutajal märkamata. Kasutajal võiks olla ka võimalus panna enda ostunimekrirjale meeldetuletus. Analüüsis pole välja toodud, mis keeles rakendus on. Igal ostulisti tootele võiks saada lisada ka kommentaari, sest, kui soovin poest piima, tahan tuua välja ka, kas alma piim või tere piim. Kas lihtsam ei oleks teha nii, et kasutaja ise sisestab toote, seejärel kontrollida, kas selle nimega toode on juba nimekirjas, kui ei ole siis lisada. Väga hea idee on teha rakendus, mis on pärast registreerimist kogu aeg sisselogitud.