Dynamic Disks

From ICO wiki

Sissejuhatus

Dynamic Disk ( Dünaamiline ketas ) on füüsiline ketas millel on funktsioone, mis baasketastel ei ole, nagu:

• Luua või kustutada simple , spanned, striped, mirrored ja RAID-5 mahu.

• Laiendada simple või spanned mahu.

• Parandada mirrored või RAID-5 mahu.

• Reaktiveerida puuduv olev või offline ketas.

Dünaamiline ketas kasutab peidetud andmebaasi, et jälgida informatsiooni dünaamilistes mahu ja teisi dünaamilisi ketaid arvutis. Dynamic disk managment on andme/ kõvaketta juhtimis meetod Microsoft Windows platformil, esmakordselt kasutusele võetud Windows 2000 operatsioon süsteemis. Põhikontseptsioon pandi kasutusele Unix platformil aastaid varem.


Dynamic volume terminid

• Simple volume - koosneb ühest füüsilise kettaruumi mahtu. See võib olla üks ketas samale plaadile ala või seotud koosseisu eri piirkondades võib ulatuda lihtsast maht on sama ketas. Lihtne paigaldada operatsioonisüsteemi mahus buutdraivil.

• Spanned volume - lihtne mahtu saab laiendada ka teistele füüsiline ketas, nii et mitmed füüsikalised kettaruumi kutsus koosseisu maht mõõteulatus mahust. Lihtne ja mõõteulatus mahud ei kuulu RAID valdkondades.

• Mirrored volume - on rikkekindel draiv, mis paljundab andmed kahele füüsilisele draivile. Peegeldraiv pakub kahe identse draivi kaudu andmete liiasust. Neid draive nimetatakse peegliteks. Need paljundavad teabe, mida draiv sisaldab. Peegel asub alati erineval draivil. Kui üks füüsilistest draividest läheb rikki, muutuvad rikkis draivi andmed kättesaamatuks, kuid süsteem töötab edasi teise draivi peegli põhjal. Peegeldraive saate luua ainult dünaamilistel ketastel.

• Striped volume - bänd vormid kahe või enama füüsilise ketta andmete salvestamiseks mahust. Band andmete maht on vahelduva, keskmine (kujul lint) eraldatakse need kettad, triibuline kõigi olemasolevate mahtude Windows XP/Vista/7 parimaid tulemusi, kuid see ei anna tõrketaluvuseks. Kui bänd maht iga ketta andmelaostuse või ketta rike, kogu andmete mahtu kaovad. Triibuline maht võib vaadelda kui riistvaraline RAID on RAID0.

• RAID-5 volume - on rikkekindel ketas, mille kolmele või enamale kettale on vaheldumisi salvestatud andmed ja paarsus. Paarsus on arvutatud väärtus, mille abil taastatakse andmed pärast tõrke tekkimist. Kui osa füüsilisest kettast tabab tõrge, loob Windows allesjäänud andmete ja paarsuse põhjal rikutud osal asunud andmed uuesti. RAID-5-draive saate luua ainult dünaamilistel ketastel ja neid draive ei saa peegeldada ega laiendada.


Konvertimine

Hoiatus

Loe seda ennem kui hakkad tegema!

- Pead olema sisse logitud administraatorina.

- Ära konviteeri põhikettas mis sisaldab paigaldatud operatsioon süsteemi dünaamilise kettale. Tagajärg võib olla, et pärast pole võimalik bootida sellest operatsioon süsteemist.

- Kui sa taastad system image dünaamilistest kettast siis sinu arvuti kettas ei saa vormindada, et sobida ketta paigutist buckapil. Et oleks täielik funktsionaalsus valige partitsioon basic kettal nagu varukoopia asukoha.

- Pärast teiseldamisest basic kettast dynamic kettale sa ei saa enam muuta dünaamilise mahu tagasi partitsioonile. Selle asemel tuleb kustutada kõiki dünaamilisi mahtu dünaamilises kettas ja konvertida see järel basic kettale. Kui te tahate säästa oma andmeid siis peate te neid kuhugi mujale salvestama näiteks liikuda neid teise mahusse.


Variant 1

1. Ava Control Panel ( All items view ) ja kliki Administrativ tools ikoonile, see järel sulge Control Panel.

2.Kliki Computer Management peale ja see järel sulge Administrativ tools akna.

3.Kui küsitatkse UAC-st, kliki YES.

4.Vasakul paneelil Storage all kliki Disk Management-i peale.

Step1-1.jpg

5.Parem klõps kettal (n: Disk 1), mida soovite teisendada dünaamilise ketta peale ja klõpsake Teisenda Dynamic Disk. (Vt. pildil)

6. Veenduge, et teil on valitud ainult see kettas mida te tahate teisendada ja see järel vajutage OK.

Step2-1.jpg

7.Kliki Convert ( vaata pilti ). NB: Et näha rohkem detaile, et kettas on konviteerimisel, kliki nuppule Deteils ja see järel OK.

Step3-1.jpg Step4-1.jpg

8. Kliki Yes et kinnitada.

Step5-1.jpg

9. Kui asi on valmis te kohe panete tähele et teie kettas on nüüd dünaamiline ja vaikimise peal on teie partitation on simple vomue.

Step6-1.jpg

10. Kui kõik on valmis, sulge Disk Managment.


Variant 2

1. Tee Command Prompt ( cmd ).

VÕI

2. Ava cmd arvuti käivatamisel.

Command.jpg

3. Käsureal kirjutage diskpart ja vajutage enter.

4. Kirjuta list disk Nb: Peate teadma millist ketast tahate konviteerida ( n: Disk1 ).

5. Kirjutage select disk # ja vajutage enter. NB: # - asenda oma ketta nimega ( n: Disk1 ).

6. convert dynamic ja see järel enter.

7. Kui valmis kirjuta exit ja vajuta enter.

8. Tee arvutile restart. ( ainult kui tegid teisega variantiga ).

Ja selleks on kõik.

Kasutatud materjalid

http://www.easeus.com/resource/dynamic-disk-recovery.htm

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc976790.aspx

http://www.sevenforums.com/tutorials/26823-convert-basic-disk-dynamic-disk.html