Ehteprojekt

From ICO wiki

Lähtetekst

Teostasin noorte seas ühe põneva küsitluse, millist lisaomadust nad ehtele sooviksid, kui saaksid valida. Kõige enam eelistati küsitluses varianti: "Annab märku, kui sõber on lähedal". Tihti võib mõni sõber meile olla päris lähedal aga me ei tea seda või ei märka teineteist. See võib nii olla kaubanduskeskustes, suurtes asutustes nagu kool või lihtsalt paralleel tänates teineteisest mööda jalutada. Sellistel puhkudel oleks väga tore, kui on võimalik saada mingi märguanne, et sõber on lähedal.

Sellel teemal peakski valmim ehe olema teostatud. See eeldab, et vähemalt kahel (või ka enamal) sõbral on sarnane ehe. Neid ehteid on võimalik omavahel ära siduda, et nad võiksid teineteist mingi teatud vahemaa tagant ära tunda. (ntx paarsada meetrit, või pisut vähem). Kui ehted üksteist on tuvastanud, siis on nad võimelised kandjale kuidagi märku andma, et teine, "sõbra ehe" on läheduses. Samuti võiks ehtel olla teatud märguande saatmise võimalus, mille sõbra ehe saab vastu võtta. Ehk kui vajutan või keeran oma ehtel mingit väikest nuppu siis sõbra ehe võtab mu teate vastu valgusmärguandena.

Märguande tähenduses saavad sõbrad ise kokku leppida, et kas see tähendab: "saame kokku?", "helista mulle!", "mõtlen su peale!" jne. Ehte originaal mõõtmed oleksid maksimum ca 60mm x 60mm x 20mm, tegemist oleks siis prossi või märgi taolise ehtega, mida saab kergelt oma riiete külge kinnitada. Muidugi makett võib olla suurem ja oluline oleks, et saaks kahe ehtega näidata, kuidas nad omavahel reageerivad ja märguandeid saadavad/vastuvõtavad. Kindlasti toimiks üks märguande saatmise viis valgusega, et mingi osa ehtest valgustuks mingiks ajaks (päris vilkumist tahaksin vältida). Ise tunnen ka huvi, kas oleks võimalik mingit osa ehtel liikuma panna, märguande saabimise puhul. (näiteks avanema). Ehte korpuse disain ja teostus oleks minu teha.

Komponendid

  • XBee ( yhendus RX TX)
  • RS232 D-modem
  • Atmega88(168) //168 on arduino platvormiga kohanduv, 88 on C-s
  • Vibramootor

XBee

Milline võtta?

Kuna võimalikult väike mõõt on oluline, läheb kasutusele XB24-ACI-001.

P 27,61 mm L 22 mm K 6,86 mm

Atmega88

P 32 mm L 22 mm K 7 mm

Vibramootor

  • 1,4 V
  • 0,05A
  • CR2032 (230mAh) patarei peal 4,6h

V6imalikud v2ljundid

helisignaal, vibra, LED

Funktsionaalsus

  • iga seade omab unikaalset ID-d, tutvustatakse seadmeid yksteisega (on s6ber) - infrapunaside abil?
  • annab m2rku s6brast

M66dud

60 x 60 x 20

Aku/patarei

AlCu / Patarei (kellapatarei vms)

Poelingid

XBee moodul Arduino arendusplaadile

Zigbee

Tegemised

Tegevuskava:

ATmega88 töökorda, programmeerimisjuhe külge. Leida teine ATmega88, kui ei leia, siis teha uus.


14.aprill

Tehti see vikilehtja ylevalolevad alapealkirjad, osalejad. Tegime selgeks, mis on vaja alustuseks teha.

16.aprill

Sai selgeks et Xbee ACI variandi omadused rahuldavad projekti nõudeid. Alustati tellimuse koostamiseks informatsiooni kogumist.

19.aprill

Osalejad

Juhendaja: Margus Ernits

Käsilased: Reigo Männiste, Miina Sikk, Indrek Tamm