Garden of Towers

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

Meeskond

  • Nele Sergejeva

Idee

Tegemist on Tower Defense mänguga, kus mängija peab enda baasi kaitsma ründajate eest ehitades nende teele ette torne. Mäng on ülalt alla vaates ning kasutab grid-süsteemi.

Analüüs

Eesmärgiks on teha 8-bit graafikastiiliga Tower Defense mäng. Ajalooliselt on tegemist küll üsna populaarse žanriga, kuid hetkel paistab selles valdkonnas tegijaid üsna vähe olevat. Mängu eesmärgi ja võidutingimused defineeribki žanr: tuleb kaitsta enda baasi või lossi sissetungijate eest, rajades nende teele torne, mis vastaseid aeglustavad või kõrvaldavad. Sissetungivate vastaste alistamine on mängijale ka sissetulekuallikaks, saadud valuuta eest saab soetada uusi ja tugevamaid kaitserajatisi. Muidugi jõuab sõna heast kaitsest ka vastasteni, kes mängu jätkudes aina paremini relvastuvad. Soovin teha mängu, mis sisaldab vähemalt kolme erinevat kaarti, vähemalt nelja erinevat tornitüüpi ja vähemalt kolme erinevat tüüpi vastaseid. Esialgne eesmärk oleks see, et erinevad kaardid moodustaksid levelite süsteemi, kus ühe edukas läbimine (teatud punktisumma kogumine) viib järgmise kaardini, mis on eelmisest pisut keerukam.

Kaardid erinevad selle poolest, milliseid radu mööda vastased või vastaste grupid mängija baasi poole tungima hakkavad. Mõnel kaardil tulevad vastased ühte teed mööda, mõnel teisel kaardil tuleb kaitsta end mitmel rindel. Mängija alustab piisava rahasummaga, et enda kaitseks paigutada paar esimest torni ja end esimese vastastegrupi käest päästa, see omakord peaks andma piisavalt raha, et edasised sammud teha. Kui mängija ei suuda ennast piisavalt efektiivselt kaitsta ja vastased jõuavad mööda rada tema baasi, kaotab baas hit point'e vastavalt sellele, kui palju oli kohalejõudnud ründajatel hit pointe. Kui baasi hit pointid otsa saavad, on mäng kaotatud.

Mäng on pealtvaates ja mängija näeb grid-süsteemi, kuhu ta saab oma kaitserajatised paigaldada, selline stiil tagab selle, et sissetungijad ei jää märkamata ning on selge, kuhu ehitada. Lisaks teeb see hõlbsamaks XBoxi puldi kasutamise mängu juhtimisel. Soovin kasutada 8-bitist graafikat meenutavat stiili, tegemist ei ole ülemäära keeruka graafikaga, mis on samas piisavalt selge, et mängijale toimuv arusaadavaks teha. Kuna tegemist on pigem strateegiamänguga, ei ole keerukas ja uhke graafika antud juhul ka nii oluline.


Must have funktsionaalus

  • 3 erinevat kaarti, igal kaardil on erinev vastaste liikumistee ja/või rünnakute sagedus, et mängija saaks katsetada erinevaid strateegiaid.
  • 4 erinevat tornitüüpi, mis näevad erinevad välja, on erineva hinnaga ning ründavad või takistavad vastast erinevatel viisidel.
  • 3 erinevat tüüpi vastaseid, iga neist on erineva tugevuse või rünnakustiiliga.
  • Valuutasüsteem mängus, mängija saab raha ründajate alistamise eest ning saab seda kulutada kaitsetornide ostmiseks
  • 8-bit stiilis graafika
  • Punktiarvestus ja high score
  • XBox puldi tugi, klaviatuurilt juhtimise tugi
  • Mängu salvestamise võimalus


Nice to have funktsionaalsus

  • Tutorial erinevate vastaste, tornide ja strateegiate tutvustamiseks.
  • Campaign mängutüüp, mille eesmärgiks on mängu story edasiandmine. Tore oleks enda mängu teistest võimalikest eristada just huvitava või muigamapaneva taustaga, mida campaign’i käigus mängijale rohkem avada saaks.
  • Endless mängutüüp, mille eesmärgiks on võimalikult kaua enda kindlust kaitsta ja võimalikult palju punkte koguda
  • Rohkem erinevaid kaarte, torne, vastaseid. Sooviksin lisada võimalikult palju valikuid, et võimaldada mitmeid erinevaid strateegiaid ning sellega teha mäng, mis oleks huvitav ka mitmekordsel läbimängimisel.
  • Mõistatused ja easter egg’id. Lisaks Tower Defence’ile omasele strateegiaelementidele võiks lisada siia-sinna ka paar mõistatust, mis lisaks mängule veidi sügavust ja taaskord tekitaks huvi mängida rohkem kui ühe korra.
  • Local co-op. Online multiplayer funktsionaalsuse lisamine tundub liiga keerukas, kuid samas arvutis kahe erineva mängija lubamine paistab teostatav. Mängijad kaitseksid kahekesi baasi suuremal kaardil, kus oleks rohkem vastaseid, üksteise vastu mängimine oleks hetkel ilmselt liiga keerukas teostada


Võimalikud probleemid

Kõige suurema potentsiaalse probleemina näen graafilist ja kunstilist osa. Kardan, et visuaalide loomine võib osutuda eeldatust ajamahukamaks ja mänguprojektist kasvab salaja hoopis ülikeerukas kunstiprojekt. Nagu juba varemgi mainitud, ei vaja antud mäng õnneks kuigi keerukaid visuaale selleks, et oma žanris efektne olla, seega loodan, et olen antud probleemi korral juba ennatlikult kõige hullemat vältinud.

Teiseks probleemiks, mis hetkel enim muret tekitab, on samuti kunstiline probleem: heli. Nii nagu visuaalid ähvardavad muutuda kunstiprojektiks, ähvardab mängule helide lisamine saada muusikaprojektiks. Päris ilma helide ja muusikata mängu samuti jätta ei kavatse, internetis tasuta saadaolevad helipangad on sellele probleemile ilmselt kõige kiirem ja loogilisem lahendus.

Kolmas potentsiaalne probleem on see, et mängu testimine osutub oodatust mahukamaks Mida rohkem erinevaid kaarte, vastaseid ja tornitüüpe lisada, seda rohkem kulub aega erinevate variantide läbikatsetamisele. Loodan, et minu arvutimänguentusiastidest sõbrad on nõus mängu katsetama ning mind võimalike bugide väljanuuskimisel toetama.

Rohkelt erinevate muutujate (kaartide, vastaste ja tornide tüübid) lisamine toob ilmselt kaasa ka keerukuse mängu balansseerimisel nii, et võimalikult paljud strateegiad püsiksid kasutatavatena ning ükski poleks teistest nii palju parem, et muutuks ainukesekes mõeldavaks variandiks. Ka selle probleemi puhul loodan, et leian huvilisi mängu katsetama ning erinevate strateegiate kohta arvamust avaldama.

Tehnoloogia

  • C#

Logi

15.10.2016 - TFS projekti loomine ning projektile Wiki konto tegemine 1.11.2016 - Analüüsi lisamine projekti Wikilehele