Koeraplats

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

Meeskond

Maie Jeltsova - all-in-one

Idee

Antud rakendus on välja mõeldud neile, kellel on lemmikloomaks kodus koer ja kes käib temaga jalutamas koerte mänguväljakul. Tihtipeale on probleemiks kohtumine teiste koertega kuna kõik jalutavad erinevatel aegadel. Et oma jalutuskäigud sünkroniseerida, tuleb eelnevalt sellest kokku leppida. See muutub mõnikord päris tüütuks kuna inimesed kasutavad erinevaid suhtlusvõrgustikke ja messenger’eid, mõnedel neid üldse pole olemas. Antud probleemi saaks lahendada, kui koeraomanikud kasutaksid üht ja sama rakendust. Sellega nad saaksid suhelda oma tuttavate koerte omanikutega ja leppida kokku mis platsil ja mis ajal jalutama minna. Sellele lisaks rakenduses võiks olla palju rohkem teisi mugavaid täiendusi.

Projekti TFS

https://koeraplats.visualstudio.com/

Tehnoloogia

  • C#
  • WPF
  • SQL

Analüüs

Eesmärk - Rakendus on loodud koeraomanike elu lihtsamaks ja mugavamaks tegemiseks. Selle rakenduse abil saaksid nad suhelda teiste koerte omanikutega, et, näiteks, planeerida oma jalutuskäigud jne.

Funktsionaalsus - Antud rakendus on tehtud Tallinna koerte jalutusplatside põhjal. Jalutusplatse saab lisada ja nendest moodustub kaart. Rakenduse kasutaja saab valida just temale kõige mugavama asukohaga platsi.

Logimine – igaühel on võimalik luua endale kasutajakonto. See on mõeldud neile, kes hakkavad rakendust päris tihti kasutama. See säästab nende aega kuna ei pea igakord oma andmed sisestama. Samas saavad rakendust kasutada ka mitteloginud kasutajad.

Logimiseks peab kasutaja valima endale unikaalse login’i ja parooli (mis ei pea algusel olema väga keeruline, piisab, näiteks, 6-st sümbolist). Kohustuslikud väljad võivad registreerimisel olla: koera nimi, tõug, vanus, sugu. Soovi korral võib kasutaja lisada täiendavat informatsiooni nagu oma koera iseloomu kirjeldus, koera pilt, tema taust, sugupuu ja sugulased, tiitlid (kui on olemas) jne.

Rakenduse kasutajad saavad teha postitusi, kuhu nad märkivad, mis platsil ja mis kell nad jalutama lähevad. Kui postitus on tehtud sisse logitud kasutaja poolt, siis kõik saavad vaadata tema profiili andmed (millest oli juttu juba ennem). Need andmed on vajalikud, kuna mitte kõik koerad on sõbralikud ja saavad teistega hästi läbi, mõned on agressiivsed ja mängivad ainult emaste koertega, mõnedele meeldivad ainult väiksed koerad jne. Need kasutajad, kellel ei ole oma kontot, saavad teha lihtsa postituse, kuhu nad märkivad üles need samad andmed.

Koerte jalutusplatse saab lisada ja kustutada. Kuid tavakasutajatel seda võimalust ei ole, ainult administraatori õigustega kasutajal. Rakendus sisaldab järgmisi elemente:

  • Leht “Avaleht”, kuhu kuvatakse tekstboksid „Kasutajanimi“, „Parool“ ning nupud „Logi sisse“ , „Registreeri“ ja „Jätka ilma registreerimiseta“. Kui kasutaja tahab sisse logida, sisestab ta oma kasutajatunnuse (mis võib olla tähetest, numbritest ja mõnedest sümbolitest kombinatsioon, vähemalt 4 sümbolit) ja parooli (vähemalt 6 sümbolit). Kui on sisestatud vale kasutajatunnus või vale parool, siis kuvatakse vastav veateade („Sisse logimine ei õnnestunud“). Kui sisse logimine õnnestus, suunatakse kasutaja „Koeraplats“ lehele. Kui kasutaja valib „Jätka ilma registreerimiseta“, suunatakse teda otse „Koeraplats“ lehele. Juhul, kui kasutaja vajutab nupule „Registreeri“, teda suunatakse „Registreeri“ lehele.
  • „Registreeri“ leht – on olemas erinevad tekstboksid, kasutaja sisestab vajalikud andmed vastavatesse väljadesse. Kohustuslikud andmed on: „Koera nimi“, „Tõug“, „Vanus“, „Sugu“. Kohustuslikud väljad on märgistatud tärniga. Täiendavad väljad on „Tiitlid“, „Sugupuu“, „Iseloom“, „Taust“, „Omaniku andmed“. Lehe all on nupud sõnumitega „Registreeri“ ja „Tagasi“. Kui kasutaja vajutab „Registreeri“ nuppu, kontrollitakse kas kõik kohustusliku info väljad said täidetud ja kui mõni jääb täitmata, ilmub veateade „Kõik kohustuslikud väljad pole täidetud!“. Kui registreerimine õnnestus, suunatakse kasutaja „Koeraplats“ lehele. Kui kasutaja vajutab „Tagasi“ nupule, suunatakse teda „Avaleht“ lehele.
  • Leht „Koeraplats“ – siin saab teha uusi ja näha juba olemasolevaid postitusi (mis on sorteeritud kuupäeva järgi). Vasakul poolel on nupp „Lisa uus“, „Tagasi“ ning sisse loginud kasutajate korral „Logi välja“, paremal poolel on listboks kõigi vanemate postitusega. Kui kasutaja vajutab nuppu „Tagasi“, suunatakse teda avalehele. Kui sisse loginud kasutaja vajutab „Logi välja“, suunatakse teda sellele samale „Koeraplats“ lehele aga mitteloginud kasutaja vaatele. (Sellel juhul nupp „Logi välja“ puudub). Listboksis asuvatest postitustest on näha kasutaja nimi, aeg, millal kasutaja läheb jalutama ja mis platsil. Kui vajutada postituse pealkirjale (ehk kasutaja nimele), avaneb aken „Postitus“, kust on näha kasutaja andmed .
  • Leht „Lisa uus“ – sisse loginud kasutaja puhul: leht, kus on olemas tekstboks „Postitus“ (kuhu kasutaja trükib oma sõnumi) ja nupud „Lisa“, „Tagasi“. Niikaua kui tekstboks jääb tühjaks, nupule „Lisa“ vajutada ei saa. Kui vajutatakse nupule „Lisa“, suunatakse kasutajat tagasi „Koeraplatsi“ lehele. Kui kasutaja vajutab „Tagasi“ nupule, suunatakse teda „Koeraplats“ lehele. Kui kasutaja pole sisse loginud kuvatakse lisaks tekstboksid koos kohustuslikke väljadega „Koera nimi“, „Tõug“, „Vanus“ ja „Sugu“.
  • Leht „Postitus“ – kuvatakse postituse sisu ning sisse loginud kasutaja andmed.


Must have

  • Kasutaja tuvastamine
  • Uue kasutaja registreerimine
  • Uue postituse loomine
  • Võimalus vaadata vanu postitusi

Nice to have

  • Võimalus kommenteerida teiste kasutajate postitusi
  • Võimalus lisada registreerimisel oma lemmiklooma pildi
  • Võimalus töötada teiste linnade koeraplatsidega


Problemaatiliseks võib osutuda andmebaasiga töötamine, kuna pole varem sellega kokku puutunud.