MapleStory jututuba

From EIK wiki

Autor

  • Nimi: Silver Kuusik
  • Skype: silver.kuusik
  • GMAIL/MSN: silver [dot] kuusik [at] gmail [dot] com

Idee

Jututoas saavad käia inimesed omavahel rääkimas, muusikat kuulamas ja muid lahedaid animatsioone nautimas.

Teostus

Jututoa "service" pakub võimalus kasutajate teksti, nime salvestamiseks ja küsimiseks. Lisaks saab hoida ka kordinaate ja liikumis suunda ning liikumise viisi. Viimased nimetatud on graafilise jututoa jaoks. Kui kasutaja logib sisse graafilisse jututuppa, siis salvestab ta oma andmed jututoa "service" kaudu ja pärib teiste andmed ning joonistab ja uuendab teisi kasutajaid. Kui mõni kasutaja on veebipõhises jututoas, siis graafiline jutuba näitab ainult selle kasutaja nime ja teksti. Veebipõhises jututoas näidatakse ainult nimesid ja teksti.

Jututuba
Graafiline jututuba
Jututuba2
Graafiline jututuba

Lähtekood

SVNi kasutamine väga suuri eeliseid ilmselt poleks andnud, kuna polnud tiimi töö ja oli suhteliselt väike projekt. Lähtekood kauds kahjuks ära xD

Dokumentatsioon

Dokumentatsiooni kadus kahjuks ära xD

Arendus

  • 25.okt 2010

Service - hetkel on valmis "service" "hard coded" autentimine. Selleks kasutatakse "SOAPAUTH" "headerit". Oleks mõistlik panna kasutajad baasi ja neid selle pihta autentida. "service" - s on funktsioonid get ja set info, oleks mõistlik teha veebipõhisele jututoale eraldi meetodid, et ei oleks liigse info saatmist. Oleks vaja muretseda ka server kus "service" - it jooksutada, siis oleks võimalik reaalselt testida jututoa kasutatavust, kui päringu vastused tulevad kaugemalt, kui oma masinast. Puudu on veel statistika tegemine, peab kirja panema kui kaua keegi jututoas viibis.

graafiline jututuba - hetkel on valmis info küsimine "service" -lt ja kasutajate joonistamine. Kasutajad saavad käia mööda jututuba ringi ja rääkida omavahel. Lisaks on olemas mõnus muusika ja suur lima koll kes hüppab mööda jututuba ringi xD. Puudu on ühilduvus veebipõhise jututoaga. Võiks näiteks kõigi kasutajate juttu ja nime logida graafilise jututoa all otsas. Lisaks peab tegema väljalogimise, hetkel jäävad kasutajad nii öelda igaveseks sisse, nad lihtsalt ei liigu ega räägi.

veebipõhine jututuba - pole veel alustanud

  • 06.nov 2010

Service - valmis on baas mille vastu kasutajaid autenditakse ja nende jututoa kasutusaega logitakse. Valmis sai lisaks ka välja logimise loogika.

graafiline jututuba - sai valmis ühilduvus veebipõhise jututoaga, kasutajate logitakse juttu suurde kasti, mis asub all otsas. valmis on ka välja logimine, millele võiks lisada animatsiooni.

veebipõhine juttuba - hakkab vaikselt valmima, on olemas sisse logimine ja vormid, kuhu saab infot panna

  • 07.nov 2010

Service - valmis on saanud kasutajate mängimise aja logimine

graafiline jututuba - lisasin väljalogimise animatsiooni

veebipõhine jututuba - viimased lihvimised, tekstikasti alla kerimisega on probleemid