Meeskond:DriimTiimKriim

From ICO wiki

Liikmed

 • Kaspar Kaal
 • Brita Pentšuk

Idee

Luua rakendus raamatute, muusika ja/või muu multimeedia haldamiseks ning nii-öelda "silma peal" hoidmiseks.

Projekti analüüs

Projekti kirjeldus

Projekti eesmärgiks on luua desktop-rakendus, mis võimaldab lihtsalt ja väikese vaevaga hallata ja arvet pidada kasutajale kuuluva erineva multimeedia või kirjanduse üle, olgu selleks siis muusika, videod, mängud, raamatud või muu. Kasutaja avab rakenduse, kuhu tal on võimalik luua konto või juba olemasolevale sisse logida. Eeldatud on, et samas seadmes võib sama rakendust kasutada mitu inimest, seega on konto isikustamine individuaalne, aga samas võib olla ka näiteks ühe kindla perekonna ühine, kuhu sisestatakse kõik neile kuuluvad asjad. Kui kontol on vaid üks kindel kasutaja, siis näeb ta ainult enda poolt rakendusse lisatud sissekandeid, mitte aga kõiki multimeediat, mis arvutis, muudel seadmetel või ka füüsilisel kujul olemas on. Kasutajal on võimalik valida, mis tüüpi meediat ta soovib andmebaasi lisada. Kasutajal peab olema võimalus jätta rakendusse ka tühjad väljad, kuna alati pole kogu informatsioon teada või tähtis. Lisaks peab olema võimalus sisestada lisainfot, milleks võib olla ükskõik mis. Vajalik peab olema võimalus kirjeid kustutada, seda juhuks, kui mõni asi peaks kaduma, purunema või lihtsalt ei soovi seda rakenduses enam kajastada.

Rakenduse kasutaja võib võimalusel oma kontol oleva info avalikustada, seda selleks, et näiteks sõbrad ja tuttavad teaksid, milliseid raamatuid, mänge ja muid asju ta omab, on hetkel välja laenutanud või mille kohta soovib teistele jagada mingit täiendavat või uut informatsiooni. Viimane annab inimestele ülevaate, kas kindel kasutaja omab mõnda tallegi huvipakkuvat, mida saaks laenata ning ei peaks ise seda topelt siis kas ostma või mujalt otsima – näiteks teatavasti on arvutimängud üsna kallid ja kui kellelgi sõbral on see juba olemas, siis oleks ta kindlasti nõus seda laenama, aga samas ta sooviks ka mäletada, kellele ja kuna, et see hiljem tagasi saada. Info avalikustamine võiks käia e-maili põhiselt ning alati peab jääma võimalus listist inimesi eemaldada.

Loomulikult on rakendusel ka otsinguvõimalus, et olemasolevatest andmetest hõlpsasti vajaminev üles leida. Kasutaja peab saama otsida nii nime, kindla parameetri või märksõna kaudu. Esimesel juhul suunab rakendus kasutaja sissekandelehe peale, kus on kõik sisestatud info just selle kindla eseme kohta. Teine võimalus otsimiseks on sisestada mingi parameeter või märksõna, mille järel rakendus tagastab nimekirja kõikidest sissekannetest, mis antud valdkonda kuuluvad ning sobivad. Näiteks võimaldab see otsida kõiki filme, mille žanr on komöödia, või kõiki projekte, kus on kaasa löönud ameerika näitleja Danny DeVito. Vajutades millelegi tulemuste nimekirjas, viib rakendus kasutaja teemalehele, millel on omakorda olemas teave, kus just see kindel otsingutulemus parasjagu asub (kaust arvutis, riiul toas, sõbra käes vms) ja kogu muu sinna kuuluv lisainformatsioon, mis kasutaja on varasemalt sisestanud. Juhul, kui otsingule ühtegi tulemust ei leita, kuvatakse vastavasisuline teade ka kasutajale.

Ohud ja mis võib osutada problemaatiliseks

Rakendus peaks olema võimalikult minimalistlik (disaini poolest), loogiline ja lihtsasti kasutatav. Programm on mõeldud inimeste elu lihtsustama. Esialgu on andmete sisestamine tüütu ja ebamugav, aga see tasub end ära, kuna rakendus tagab siiski edasise organiseerituse ning võib säästa tulevikus väärtuslikku aega millegi leidmisel (näiteks kui on vajadus taasleida mõni muusikaplaat, mida pole aastaid kuulanud, kuid mis sai omal ajal kellelegi laenatud). Kuigi protsess andmete sisestamisel pole ju keeruline ega pikk ning info detailsus on kasutaja poolt täielikult määratud, peab siiski arvestama tõsiasjaga, et rakendus ei tohi minna liialt kirjuks ja segaseks, vastasel juhul kaoks selle igasugune kasutuseesmärk. Teiseks ohuks võib osutuda ka kasutajapoolne ükskõiksus või kiire tüdinemine rakendusest, seega peab hoolitsema selle eest, et programm oleks siiski piisavalt atraktiivne. Lisaks võib probleemiks kujuneda see, et andmebaas jääb liiga hõredaks, infovaeseks või ei tehta vajaminevaid täiendusi, mistõttu võib kasutaja niimoodi petta iseennast (näiteks laenutas sõbrale aastaid tagasi ühe vinüülplaadi, kes omakorda laenas selle oma sõbra tuttavale, kuid ilma vajaliku märkuseta rakenduses võib tekkida olukord, kus sellise ahela lõpp võib minna kaduma ehk siis sõbra sõber ei mäleta enam, kellele ta selle laenas). Loomulikult võivad probleemideks osutuda loogika- ja stiilivead koodis ning ajapuudus.

Must have:

 • Võimalus sisse logida
 • Võimalus registreerida uus konto
 • Võimalus määrata kui detailne on esitatud info
 • Võimalus ka hiljem muuta sissekannete sisu
 • Võimalus kustutada sissekandeid
 • Võimalus kustutada oma kasutaja
 • Võimalus otsida sissekandeid ükskõik mis väärtuse kaudu, olgu selleks žanr, valmimis aasta või „Mallele laenatud“

Nice to have:

 • Lihtne ja loogiline kasutajaliides
 • Võimalus teha rakenduse sisu vastavalt vajadusele ja soovile sõpradele/tuttavatele avalikuks
 • Salasõna ja kautajanime recovery
 • Võimalus lisada pilte ja kasutada neid otsimisel
 • Turvaline sisselogimine
 • Võimalus luua teavitusi ja meeldetuletusi (näiteks "Raamat on olnud laenus juba aasta, küsi tagasi!" või "Uus Nickelbacki album tuleb välja 27.13.2017")

Versioonihaldus

https://driimtiimkriim.visualstudio.com/DriimKriim

Kasutatav tehnoloogia

 • C#
 • WPF

Blogi

12.11.2017 Lisatud projekti analüüs.
11.11.2017 Lisatud Idee ja link versioonihaldusele.
22.10.2017 Sai loodud DriimTiimKriim leht wikis.