Meeskond "FilmiAhi"

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

Ülevaade

Kirjeldus

Tegemist on kodust filmikogu haldava programmiga mis omab filmide väljalaenutamise võimalust. Projekt on koostatud kasutades WPFi ja SQLite andmebaasi.

Programmi kood on saadaval: Google code

Eeltäidetud andmebaas: Andmebaas

Featuurid

  • Kasutajate lisamine ja haldus
  • Filmide lisamine ja haldus
  • Filmide laenutamine

Tööjaotus

  • Valdar Vaht - programmeerimine
  • Taavi Jakoobi - Programmeerimine + wiki
  • Janno Tomingas - Programmeerimine
  • Robin Soon - Programmeerimine + disain

Klassid

Klass Kirjeldus
Install Tühja andmebaasi loomine esmakäivitusel
Laenutus Laenutuskirjete lisamine kasutajale
LisaFilm Filmide lisamine andmebaasi
LisaKasutaja Kasutajate lisamine andmebaasi
MainWindow Programmi peamine aken, tabid ja nupud
MuudaFilmi Ühe kindla filmi andmete muutmine
Seaded Uute Žanrite lisamine andmebaasi, eraldi aken
Sqlite Andmebaasiga majandav klass. Ühenduse loomine ja päringud
VaataLaenutusi Kindla kasutaja laenutuste ajaloo vaatamine, filmide tagastamine


Lühike kasutusjuhend

  • Install

SQLite'ga ei ole vaja eraldi ühendust luua. Programmi esmakordsel käivitamisel kontrollitakse, kas andmebaasis on juba vajalikud tabelid olemas, kui ei, siis need luuakse. Peale seda saab hakata programmi kasutama.


  • Filmide ja kasutajate haldus

Seadete menüüst saab lisada filmidele žanreid. Peale lisamist hakatakse neid kuvama ka filmi lisamisel comboboxis Lisa filme ja lisa kasutajaid menüüdest saab lisada vastavalt filme ja kasutajaid.


  • Filmide ja kasutajate otsing

Nii filmide kui kasutajate otsingul tuleks silmas pidada, et kui ei valita rippmenüüst otsingukriteeriumit, siis filme otsitakse vaikimisi pealkirja järgi ja kasutajaid eesnime järgi. Sealjuures ei ole vaja otsingu lahtrisse kirjutada täielikku nime või pealkirja, piisab ka vaid osalisest. Tagastatakse lähimad tulemused, mis soovitud teksti sisaldavad.


  • Fimide ja kasutajate andmete muutmine

Kasutajate andmeid saab muuta järgnevalt: Tuleb otsinguga leida soovitud kasutaja ja muuta tabelist Teda sisaldav rida aktiivseks. Paremal kuvatakse ksutaja andmed, et neid muuta tuleb vajutada esmalt "Ava", muuta andmed ja seejärel "Salvesta muudatused". Hiljem võib ka andmete lahtrid uuesti lukustada (ei saa enam kirjutada sinna). Filmide puhul on käitumine sarnane. Tuleb gridist valida soovitud film, ja vajutada nupule "Muuda filmi". Seejärel avaneb aken kus saab muuta filmi andmeid. Comboboxi kõrval kuvatakse filmi eelmine žanr. Kui ei valita uut žanri, siis kasutatakse vaikimisi vana väärtust.


  • Filmide laenutamine

Filme saab välja laenutada "Kasutajad" tabi alt. Tuleb otisda baasist siivutud kasutaja, või see luua. Seejärel muuta Ta nimekrijast aktiivseks ja vajutada nupule "Laenuta film" Avaneb uus aken kus on võimalik valida kasutaja soovitud film ja see tema laenutuste hulka lisada. Täita tuleb kõik väljad, peale Märkuste, mis on valikuline. Filmide otsing toimub samamoodi kui varem kirjeldati. Vajutades nupule laenuta lisatakse film kasutaja laenutatud filmide hulka ja aken sulgub ise.


  • Kasutajate laenutusajaloo vaatamine

Kõituda tuleb sarnaselt eelnevale punktile, aga "Laenuta film" asemel tuleb vajutada nupule "Vaata laenutusi". Avaneb aken, kus tuleb all vasakus servas asuvast rippmenüüst valida soovitud nimekirja tüüp, kas "Tagastatud" või "Tagastamata". Peale seda enterit vajutades (otsi) avaneb kasutaja vastav nimekiri (kui see eksisteerib) (// muudetud, müüd ei ole vaja enam eraldi midagi valida, kogu ajalugu kuvatakse kohe akna avamisel). Samas kohas saab ka filme tagastada. Olles "Tagastamata" filmide nimekirjas tuleb valida ainult soovitud film ja vajutada all paremal asuvat nuppu "Tagasta". Baasi tehakse märge, et film on tagastatud

Tähele tuleb panna, et nimekirja ei uuendata automaatselt, vaid seda tuleb teha ise, vajutades uuesti otsi.


  • Üldinfo

Läbi porgrammi on kasutatud Enter klahvi otsingu sooritamise nupuna, e. kui ekraanil on olemas "Otsi" nupp, siis enterit vajutades sooritatakse otsing. Baasi faili võib vaadata ka väliste programmidega (SQLite Browser 200b). Meelest tuleb aga pidada, et SQLite ei ole kõige parem mitme kasutaja baas. Kui üks programm tabelitega toimetab, siis on vastavad tabelid lukus e. teised programmid ei saa baasile normaalselt ligi. Baasi fail on nimega "test.db".

Error log

Veel parandamata, kuid teadaolevad vead

  • Testimise ajaks on exception handlingu vahelt välja võetud üks query rida, e. kui päringul tekib, siis programm plahvatab kasutajale näkku
  • Hetkel hoitakse pea kõike andmebaasis teksti kujul. See kujunes välja just arenduse käigus. Koodi üle vaadates kindlasti ära muuta.

TODO

  • Koguste ümberarvestamine laenutuste. Hetkel arvestatakse vaid sellega, kui kogus juhtub baasis olema väiksem kui üks, siis ei kuvata filmi laenutuste valikusse.
  • Programmi ikoon ära vahetada, hetkel puudub
  • Vähendada klassides korduva koodi kogust
  • Kasutajatele rohkem tagasisied tehtud toimingutest ("Toiming Sooritatud")

Logi

November / Detsember

  • Tehtav projekt muutis kuju kolm korda.

Muutuste põhjuseks oli ajapuudus ja Windows Phone 7 puhul ka väike hirm reaalse testtelefoni puudumise ja andmebaaside toe pärast. Algselt pidi valmima muusika sünkrniseerimist võimaldav programm. Teine variant oli Windows Phone 7 põhine filmide andmebaas. Ja lõpuks jäime pidama ühele default projektidest, e. mitte raamatukogu vaid filmiteek.