Pakiraam

From ICO wiki

Meeskond

 • Markus Kildemaa (Projektijuht)
 • Indro Kottise
 • Kristo Naeris

Blogi

 • 28.09.2017 - Meeskonna loomine
 • 17.10.2017 - Wiki lehe loomine
 • 21.10.2017 - Projekti git repo loomine ja esimene commit
 • 02.11.2017 - I koosolek. Arutasime rollide jaotust ja loodavat projekti
 • 20.12.2017 - Valmis retsensioon teise meeskonna analüüsile
 • 21.12.2017 - Prototüübi esitlemine

Kirjeldus

Laohaldustarkvara

Programm, mis automatiseerib ja majandab ladu

must-have Funktsioonid:

- Talletab lao kohta infot.

- Jäädvustab igasugused lao liikumised.

- Käsitsi juurde tellimus.

nice to have Funktsioonid:

- Võimalik väljastada arveid ja aruandeid.

- Automaatne juurde tellimus.

Analüüs

Kuna ladude majandamine mitte-automatiseeritud viisil on mahukas ja ajanõudlik tegevus, otsustasime luua täpselt selleks ettenähtud rakenduse. Kuigi turul on taolisi rakendusi ringluses küll, siis omast kogemusest teab öelda, et tihtipeale ei ole need väga efektiivsed ning samuti on nad tasulised. Meie seega proovime luua sarnase rakenduse, aga proovime teha paremini.

Rakendus sisaldab & eesmärk

Rakendus sisaldab endas lao automatiseeritud majandamist. See kõik on tegelikult väga lihtne. Toon näite: Lattu tuleb tellimus tootele X. Lao haldaja võtab riiulist toote X ja laseb toote triipkoodi skännerist läbi. Kuna andmebaasis on toode X kindla triipkoodiga, siis lahutatakse toote X olemasolevast kogusest parasjagu nii palju, kui antud toodet telliti. Teine oluline asi, mida meie rakendus sisaldab, oleks see, et kui mõni toode saab laost otsa, läheb teele automatiseeritud e-mail. Vajadusel saab ka käsitsi manuaalse maili saata. Toote eesmärk oleks anda ladude haldajatele vabamad käed, et poleks tarvis paberi ja pliiatsiga ladu töös hoida, vaid lasta teha enda elu mugavamaks ja sama töö lasta teha arvutil kiiremini ja paremini.

Mida tavakasutaja programmiga teha saaks?

Ladude haldamine ja korrashoid muutub pidevalt keerulisemaks seoses laomajanduse muutumisega ajas. Kuna lao haldamise efektiivsus on oluline koht igasuguses tarneahelas, siis on lao süsteemne ja töö täpsus üks kõrgemaid prioriteete ettevõtte edus, igasugune käsitöö annab ruumi inimvigadeks. Tavakasutajal läheb programmi abil lao haldamiseks tänu automatiseeringutele palju vähem aega, mida saab ta suunata teiste tähtsate tegevuste jaoks. Näiteks saab ta laoseisu kontrollida programmist, mitte ei pea ise toodet otsima minema ja inventuuri tegema, et kas toodet on alles ja kas peab juurde tellima. Näiteks veel mitmete tuhande esemetega laos võtab navigeerimine aega ja võidetakse sellega, kui saab näha lao programmis ekraanil kõikide toodete täpset asukohta. Kasutajal võimalik ka ise seadistada toote maksimum laoseisu, et ladu kaubast üle ei uputataks ning miinimumseisu, millest vähem olles paneb ise kaupa juurde tellima. Näiteks saab programmi sisestada keskmise tarne ja nõudluse aja, et programm telliks ise õigeks ajaks õige koguse. Tavakasutaja saab veel abi komplekteerimiseks, programm annab vajalike toodete laokohad süsteemselt, et nende komplekteerimine oleks süsteemne ja võimalikult vähe aeganõudev. Kuna kasutusel on ka vöötkoodilugeja, siis saab tavakasutaja lihtsustada andmesisestust ja vähendada näpuvigu, mis võivad suures laos kergekäeliselt tekkida. Programmis on võimalik esitada ka raporteid, mis võimaldavad analüüsida laooperatsioone ja käibeid ning parandada selle haldust.

Problemaatilised osad

Probleeme ja takistusi, mis meid ees hakkab ootama on niiviisi raske ette prognoosida, kuid kindlasti üks põhi iseärasusi, kuhu me arvatavasti kauemaks toppama jääme, on kasutajaliidese pool. Programm peab olema nii lihtsalt opereeritav kui võimalik, muidu ei ole sellel lihtsalt mõtet ning kasutaja läheb hoopis oma vanade harjumuste peale tagasi. Suure tõenäosusega peame oma disaini mitu korda ümber tegema kuni tabame naelapea pihta. Veel lisaks võib potentsiaalselt problemaatiliseks osutuda lao täitmiseks tellimuste saatmine, kuna hetkel puudub täpne ettekujutus, kuidas antud funktsiooni programmeerides lahendada ning kõigil meeskonnaliikmetel antud teemaga varasem kokkupuude puudub, siis peame seda lihtsalt jooksvalt katseeksitusmeetodil tegema. Üldiselt võib öelda, et kuna C# programmeerimiskeel on personaalselt meie kõigi jaoks suhteliselt uus nähtus, hakkame me päris kindlalt progressi käigus tekkivate probleemide lahendamisele kulutame rohkem aega ja energiat kui ette kavatsetud aga eks nii me kõige paremini õpimegi selle selgeks…

Rakendus

https://pakiraam.visualstudio.com/_git/MyFirstProject

Kasutatav tehnoloogia

 • C#
 • SQL
 • WPF

Prototüüp

https://www.upload.ee/files/7792448/CSharpProjekt.zip.html

Lõpptoode

https://www.upload.ee/files/7927648/CSharpProjektPakiraam.zip.html