Talk:"LMDB"

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

Ma proovisin siis ka seda super-duper filmilaenutust.

Algas sellega et tehtud oli üks vinge installikas. (Väga vinge)

Värvivalik ja disain (vinge)


Programmi stabiilsus (esimese minuti jooksul õnnestus mul küll asi umbe jooksutada, aga see oli pisiviga) (vinge)


Wiki ja wiki kujundus (vinge)


Üldine mulje: Isegi vingem kui kodune raamatukogu TM


Source kood: ei vaadanud (oletame et siis vinge)


Ja kõige vingem asi:


Uninstall LMDB.png


Kristjan Stolin D21


Ilusa kujundusega koduseks kasutamiseks mõeldud programmike. Kuna tegu on tõesti koduse filmilaenutus programmiga siis puudub vajadus ka sisse logimise ja registreerimise jaoks. Klientide ja filmide lisamine on lihtne ja mugav. veidi ebamugav on see et ta selle käigus kaks korda kokku jookseb ning ta uuesti käivitada tuleb. väga hästi on lahendatud tagastamis kuupäeva sisestamine kalendrilt. lõpuks muidugi lihtne statistika ja kiire võimalus tagastamata raamatu hoidjale kiire ja kurja meili saatmise võimalus on ka hästi tehtud.

Kokkuvõtvalt väga kasutajasõbralik filmilaenutus.

Urmo Tamme D21


Päris hea kujundusega rakendus (ise oleks teised värvid valinud) ja kõik põhifunktsionaalsus on olemas ning toimiv. Rakenduse paigaldamiseks läks rohkem kui ootasin (aga see oli enamjaolt minu viga, sest üritasin 32-bitist MSSQL 2008 serverit 64-bitisele OS-ile peale ajada), aga pärast selle paigaldamist wiki troubleshoot sektsioonis olevaid näpunäited polnud vaja järgida. Korralik installer ja uninstalli lisamine start menüüsse on hea boonus.

Rakendusele on lisatud ka meilisaatmise võimalus, kuid mis minul ei toiminud (Üritas miskipärast meili xml confi otsida desktopi pealt).

Erinevalt eelmistest arvustajatest, rakendus kordagi kokku ei jooksnud.

Wiki poole pealt on kõik vajalik olemas - logid, piisav programmi kirjeldus, põhjalik funktsionaalsuse kirjeldus ja tööjaotus. Isiklikult oleks oodanud Wikisse rohkem pilte.

Koodi poole pealt võiks just LMDB.xaml.xs refraktoorida eraldi klassidesse ning vähe oli näha ka kommentaare (eriti just C# stiilis, meetodi signatuuri peal).

Üldjoontes rakendus toimis ilusti ning oli ka disainile tähelepanu pööratud, mis minu arvates kaaluvad üles koodipoole puudujäägid (arusaadavalt oli aega ka vähe).


Mihkel Sokk D21


Lihtsalt paigaldatav (SQL server oli enne olemas) ning hästi töötav (ei jooksnud kokku) programm. E-maili ma saata ei saanudki, sest otsis mingit .xml faili kuskilt. Filmide lisamine ja laenutamine oli lihtne ja loogiline, menüüd nägid ilusad välja ja kasutajale tagastati küllaldaselt infot. Kasutusmugavuse ja funksionaalsuse poolest kõvasti parem kui oleks üheltki C# projektilt oodanud.

Kood on üldiselt korralik ja klassikasutus on hea. Samas jäi silma välja kommenteeritud kustutamata koodi. Selle tegi aga tasa klass 'CLogger', mille nimi mulle väga meeldib.

Wiki on hästi koostatud, midagi ei häiri.

Üldiselt väga mõnus programm, mis peaaegu töötab ning pakub silmailu. Kindlasti parim projekt, mida arvustanud olen.

Janno Tomingas D22


Täpsustus otsitava .xml faili kohta: Otsitav fail asub installi kataloogis kus on selles failis võimalik enda emaili konto andmed panna. Ehk siis iga kasutaja saab enda emaili kontolt emaile saata. Oleme veast teadlikud ja üritame selle likvideerida peale eksamiperioodi lõppu.

Kaido Loonurm
Rakendus millel on kasulik otstarve ning muudab filmilaenutuse lihtsalt hallatavaks. Mitmesaja filmi korral oleks ilma sellise rakenduseta tõeliselt raske järge pidada, kes mis filmi mis ajal laenutanud on. Lisaks visuaalne pool on silmale väga helge, st. mingeid koledaid nurke, ebaproportsioone ning mitte sobivaid värvivalikuid ei eksisteeri. Nupud on kasutajasõbralikult suured ning lahtrid ei luba konteksti mittekuuluvat sisestada (meiliaadress ilma @-ta). Peale lühiajalist testimist, selgus et programm hangub mingi aeg. Probleem ilmnes kui tegutseda etteruttavalt kiiresti, rakendus jooksis lihtsalt kokku. Samuti märkasin, et teise filmi laenutamisel hoiatakse et juba üks film on teil võetud, kuid teine laenutus siiski toimub. Mõstlikuse piiridesse see laenutus siiski jäetakse, limiteerides see kolmele filmile, neljanda soovimisel ilmneb teade "Ahnepäts". Probleeme võib tekitada asjaolu, et saab lisada mitu sama andmetega laenutajat. Täpselt ei saanud aru filmi muutmise ning kliendi muutmise funktsioonist. Ise lisaks kindlate filmidega andmebaasi, mille hulgast klient saab valida endale sobiva filmi. Jättes kõrvale pisivead saab see rakendus rohkem kiidusõnu ning on suur konkurent teistele kodutöödele.

Sten Vaisma A22


Täpsustaksin siinkohal et mitme sama nimelise kasutaja lisamise võimalus on lubatud meelega, sest et sama nimega inimesi on ka siin eestis omajagu ja seetõttu ei hakanud diskrimineerima levinumate nimedega inimesi. Programmi seisukohalt samanimelised kliendid on siiski unikaalsed mis määrab ära igale kliendile antav unikaalne kliendi_kood mida me programmis kasutajale ei reklaami. Ning programmi seisukohalt nimesid ei kasutata ja opereeritakse koodidega.

Kaido LoonurmVäga praktiline rakendus suuremate ja väiksemate filmikogude laenutamiseks. Natukene lihvimist vajaks, kui tahaks sellega tõsist laenutamisära avada (kasutajad, logimine ...), aga koduseks kasutamiseks ongi midagi sellist lihtsat vaja. Suured nupud ning suhteliselt hea paigutus teevad sellest rakenduse, mille jaoks ei ole vaja mingit erilist kasutamisõpetust, kõik kohe niigi selge. Samas kodus kasutatavat rakendust silmas pidades oleks pigem parem olnud mingi filmikogu aendmebaas, mille lisafunksiooniks oleks olnud laenutamine (et kui palju neid laenutusi siis ikka pidevalt toimub ja sõpru klientideks kusuda on natukene naljakas ... ). Wiki on sisukas, logid, rakenduse kirjeldused ja rakenduse käivitamiseks vajalikud nõuanded olemas.

Mõned korrad jooksis programm kokku ja lähtekoodi Visual Studios uurides ma sealt teda käima ei saanudki, ei tea kas loobusin liiga kiiresti vist, aga igasuguseid erroreid pildus. Kood on muidu suhteliselt loetava, mõnes kohas oleks võinud natukene rohkem kommenteeritud olla.

Kokkuvõteks ütleme nii, tegemist visuaalselt ilusa rakendusega mida võiks isegi vajadusel igapäevaselt kasutada, kui need pisivead välja lihvida. Tööle esitatud nõuded olid täidetud ja selle töttu väärik ikka ühte paremat hinnet.

Andrus Reedla, D22

KArl Männil D22


Programm näeb lihtne välja, kasutamine on intuitiivne. Paigaldamisega läks asi valutult. Installer ise tundus niivõrd proffessionaalne olevat, et kaks korda kontrollisin üle, et kas ma üleüldse õige asja endale alla sikutasin. Kindlasti meeldib mulle väga see et saab saata kirju nendele kelle laenutusaeg üle läinud on. Nagu ennegi mainitud puudub kontroll topeltkasutaja tegemiseks, kuid kuna see programm on mõeldud eelkõike kodukasutaja jaoks siis ei ole mingit probleemi seal Kui nüüd endale filme suure hunniku saan siis hakkan seda programmi kindlasti kasutama!

Ära on tehtud veakirjeldused. Kood on korralikult kommenteeritud, ning üldiselt hästi aru saadav


Arvustus

Programm näeb täitsa kena välja, kuigi värvid olid veidike teistsugused, kui ise oleksin võib olla teinud. Mulle meeldis teie programmi nimi: LMDB nagu IMDB ehk siis ilusti filmidega seotud. Filmilaenutuse idee on ka päris hea, kuid kodus kasutamiseks pole nii väga sellist asja vaja, pigem oleks võinud teha andmebaasi ning saaks näiteks sõpradega üksteiselt filme laenutada. Kui see läheks muidugi kuskile näiteks poodi kasutamiseks siis on sellel muidugi väga hea funktsionaalsus.

Wikileht on täits normaalne, kõik punktid on nagu täidetud. Koodi oleks võinud natukene rohkem kommenteerida aga muidu pole viga, väga hea rakendus!


Gert Glükmann D21