Talk:ATDV

From ICO wiki

Analüüsi retsensioon

Antud rakenduse eesmärk on selgesti sõnastatud ja arusaadav, sihtgrupp on kenasti välja toodud. Funktsioon on paigas, lisaväärtust annab võimalus rakendust vastavalt laenutuskategooriale kergesti ümber teha (raamatulaenutusest arendada näiteks tööriistalaenutus). Analüüs on põhjalik, välja on toodud mõistlikud põhifunktsionaalsused, Nice to have lisafunktsioonid samuti reaalselt tehtavad, kui aega peaks üle jääma. Ette tulevaid probleeme on realistlikult vaadeldud.

Kriitika ja mõned soovitused tulevad seoses kasutajakontodega:

1. ”Kasutajad saavad ise sisse logida (nt raamatukogu kasutajaks registreerumisel saadud kasutajanime ja parooli alusel) ja vaadata oma andmeid ja laenutusi.”
- Kontaktandmeid võiks saada kasutaja ise ka muuta, hetkel näib, et sisselogimise ainsaks praktiliseks eeliseks jääb enda laenutuste vaatamine.

2. ”Sisselogitud kujul saab raamatukogu tädi(d) lugejaid ja raamatuid ka kustutada.”
- Mis saab kustutatud kasutajatele laenutatud raamatutest? Kas nende kohta ilmub kuskile mingi märge, et raamat on kadunud või pole enam saadaval? Nii kasutajatel kui ka raamatutel on “aktiivne” staatus andmebaasimudelis olemas..

3. ”Raamatusoovitused (rakendus soovitab lugejale raamatu, kui ta ise ei suuda otsustada)”
- Tekib küsimus, mille põhjal raamatusoovitus aset leiab, kuna uuel kasutajal ju pole ajalugu leotud žanrite, eelistatud autorite või formaadi (novell, romaan, õppekirjandus) näol. Ilmselt loob rakendus soovitused võttes andmebaasist enimlaenutatud teosed?

4. ”ning näiteks maha kantud või kaotsiläinud raamatuid sealt eemaldada”
- Ehk pole isegi tarvis neid sealt eemaldada ja piisaks deaktiveerimisest, kuna tulevikus võib sama teos taas kogusse lisanduda või kadunud raamatud välja ilmuda.

Kui tahta veel viriseda, siis andmebaasimudeli kallal. Leidsime, et eraldi olemit žanri ja raamatu vahele poleks tarvis, kuna igal raamatul on üldiselt vaid üks kindel žanr ega kuulu korraga mitmesse kategooriasse. Siinjuures on tegemist muidugi tõlgendamise küsimusega, kui tahta olla ülimalt spetsiifiline, siis võib ju ka nii olla. Näiteid veebirakendustest, kus teoseid liigitatakse mitmetesse žanritesse, on teisigi, võtame kasvõi maailmakuulsa filmiportaali IMDB.com.
ERD järgi ei tohi olemi "LAENUTUS" atribuut "Tagastatud" väärtus olla tühi (NULL). Lähtudes andmetüübist (timestamp) võiks järeldada, et tegemist on raamatu tagastamise ajaga - s.t, kui tagastamise aeg on olemas, siis on raamat toodud tagasi ja kui aeg puudub, siis on see jätkuvalt laenutatud välja. Seega raamatut välja laenates peab kohe alguses määrama ka tagastamise aja, muidu andmebaasi andmete sisestamine ebaõnnestub. Kokkuvõtlikult - kui raamat laenata välja, siis tuleks sel samal ajahetkel määrata ka "Tagastatud" ajahetk. Tekiks justkui loogikaviga - kohe, kui laenad raamatu välja, määratakse see ka tagastatuks.

Üldjuhul on tegemist igati korraliku, vajaliku ja funktsionaalse rakendusega, millel potentsiaali tulevikus millekski suuremaks areneda ning mis võiks ka võimalikuks tuluallikaks osutuda.


Retsenseeris meeskond Gurmaanid
Retsensiooni esitamise aeg 08.11.2016

Retsensioon meeskond ATDV projekti lõpptootele

by NullPointerException

Proovides rakendust käima panna tervitas see mind kohe erroriga "A Project with an Output Type of Class Library cannot be started directly" - Kuigi ma buildimis juhendit ei leidnud, ei jätnud ma asja sinnapaika, vaid suundusin googlesse abi otsima. Siis muutes output type ära ei läinud rakendus siiski tööle, seega otsisin teist lahendust. Proovisin ka käivitada teisi solutioneid kuid ka nii ei õnnestunud projekti käima saada. Kuna rakendust tööle nagu ei saanud, siis vaatasin käsitsi viewd, viewmodelid ja business objektid üle, sealt nagu midagi silma ei jäänud.

Tahaks ikka asja tööle saada, ehk kui arendajad seda kirja näevad siis teevad mingisuguse õpetuse.