Talk:AppLocker'i seadistamine ja kasutamine

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

Retsenseerija: Ivo Kruusamäe AK21

Tänases igat sorti pahalastest kubisevas arvutimaailmas on täiendavate turvameetmete rakendamise võimalus igati teretulnud. Samuti ei tee paha liigselt mingites onlain suhtluskkeskondades istuvate töötajate lobisemishimu kärpimine. AppLocker on siin heaks abimeheks.

Antud juhendis on AppLocker võimalused kenasti välja toodud, on näidatud kuidas ja milleks seda vahendit kasutada saab. Põhjalikult on selgitatud erinevate reeglite loomise etappe, räägitud kuidas reeglid rakenduvad ja pole jäetud mainimata, et erinevatele persoonidele saab luua erinevaid reegleid. Kõik on kena, kuid näites toodud reeglid rakenduvad ju vaid kohalikule masinale!? Meil on aga aineks Windows Server administreerimine. Mina soovinuks näha nende reeglite loomist AD peal ja kuidas neid hiljem üle GPO kasutajatele rakendada. OK suurt erinevust reeglite loomisel pole, tuleb vaid töökeskkonnaks valida Group Policy Management Editor jne.

Pisut tõsisemat norimist ka. Mina seda juhendit järgides DLL reegleid lubatud ei saanud. Kus kohas see Group Policy imeloom asub? Selles osas on õpetus kuidagi segane, muus osas aga 5+.


DLL reegli koha pealt oli väike näpuviga sisse jäänud, nüüdsest peaks olema arusaadavam.

Rasmus Linnamäe