Talk:Bitlocker

From ICO wiki

Silver Viljaste

Sisu : Antud juhend/referaat on sisu poolest hästi kirja pandud. Terminoloogiliselt (eesti keeles) on tegemist tugeva tööga. Küll aga leidus üksikuid mõisteid, millele oleks leidunud paremaid eesti keelseid vasteid. Tekst oli ladus ja lihtne ning juhend peaks olema arusaadav ka võhikumatele. Valdavalt olid mõisted lahti seletatud, mis teeb teksti jälgitavuse paremaks. Antud referaadis oleks võinud olla näide, kuidas Bitlockerit kasutada (koos piltidega) ja ka rohkem pilte Bitlockeri kasutajaliidesest, et lugejal oleks loetut parem visuaalselt näidetega kokku viia.

Kujundus : Kujundusega oli vaeva nähtud, ent rohkem oleks võinud olla pilte, mis toetaksid loetut.

Viitamine : Viitamine on korrektne.

Kokkuvõte : ON näha, et tööga on vaeva nähtud, ent alati saaks paremini. Kiitus tegijatele.

Punktisumma : Hindan käesolevat tööd 90 punktiga.

Gert Vaikre

Sisu: On küll väga korralik ja põhjalik kirjeldus/kokkuvõte Bitlockerist, aga kuidas seda reaalselt kasutada? Ainult paigaldamise kohta on infot. Võiks ikka olla seletused, et kuidas kettaid krüpteerida, igast lisavõimaluste kasutamine jm.

Kujundus: Silmale oleks kergem kui Bitlockeri pealkirja alla lisada mitmeid alapealkirju ja teksti natukene grupeerida (ntks Bitlocker to Go, TPM; jnejne), aga see on ainult minu maitse. Muidu näeb iseenesest kena välja.

Halb tõlge - süsteemi sektsioon. Ma kasutaks pigem väljendit boot-partitsioon (, kus asuvad alglaaduri failid). Minu teada sellele ei eksisteerigi normaalset eestikeelset tõlget. Äkki alglaaduri partitsioon? Pole ka eriti hea vist.

Viitamine: Kasutatud allikaid on piisavalt ja need vastavad käsitletavale teemale.

Kokkuvõte: Väga kena ja põhjalik kirjeldus Bitlockerist, aga tahaks ikkagi informatsiooni selle kasutamise kohta ka.

Punktisumma: 70/100


Raido Martinson

Sisu: On põhjalik sissejuhatus ning kergesti arusaadav tekst. Sissejuhatuses on ära toodud, mis on Bitlocker ja milleks seda kasutatakse. Liiga palju teksti. Tähtsamad asjad oleks võinud kuidagimoodi rohkem esile tuua. Muidu on kujundus viisakas ja korrektne.

Allikad: Allikad on viidatud ning kõik on välja toodud ilusti.

Punktisumma: 90/100

TL

Sisu: Siin tuleb hinnata kahte tööd M tammepold [ https://wiki.itcollege.ee/index.php?title=Bitlocker&diff=70054&oldid=69657 ] ja Mreinsaa poolt tehtud .

Allikad: Allikad on viidatud minimaalne viitamine IT colldge vikkise tehtud.


Kokkuvõte: Mõistlikum oleks olnud võtta olema olevad tööd ja neid parandada ning uuendada viies sisse Windows server kohased vajalikud viited + avaldatud arvamust milistel juhtudel tasuks bitlokerit kasutada windowsi severitel näiteks

Hinne: M tammepold 60 Mreinsaa 75


Kokku Mtammepold 77 : Mreinsaa 81