Talk:Disk Management

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

Retsenseerija: Vladimir Kolesnik A22

Hästi koostatud ja seletatud juhend nii, et isegi algkasutajad saavad aru mis asi on partitsioonid ja milleks neid vaja on ning loomulikult kuidas neid kasutada. Juhend annab selge ülevaate Disk Managementi võimalustest ja kasutamisest.

Kõige rohkem meeldis suur piltide hulk. Kuna tegemist on päris keerulisema protsessiga, vahel tavalised õpetused ja juhendid on raske jälgida ja veel raskem proovida teha oma arvutis. Siin aga on olemas mittu pilte mida kindlasti aitavad kasutajatele ja teevad kogu protsess pälju lihtsamaks.

Positiivsest küljest võib veel mainida hea seletus VHD kohta.

Ainuke asi mida võiks veel olla selles juhendis on lahendused või näided tõrgete kohta, näiteks Windows Vista kasutajatel võivad tekkida probleemid siis, kui nad hakkavad muutuma partitsiooni struktuurid. Samuti juhendis võiks ka olnud maininud teistest rakendustest mis haldavad süsteemi kettaid ja partitsioonid, näiteks Partition Magic.

Kokkuvõtteks võin öelda, et tegu on päris hea juhendiga, autori eesmärk on täidetud.


Retsenseerija: Henrik Leinola A22

Juhend on väga hästi tehtud. Suurte piltide hulk ja vajalike mõistete seletused on kindlasti suureks abiks partitsioonidega esmakordselt kokkupuutuvale arvutihuvilisele. Oleks võib olla soovinud natukene põhjalikuma ülevaadet, et mis on partitsioon ja milleks seda kasutatakse igapäevaselt. Partitsioonidega tegelemise õpetused olid eeskujulikud. Mitmel juhul on internetis leiduvad õpetused jäänud arusaamatuks just pildimaterjali puudumise tõttu. Üks asi veel, mis natukene silma riivas oli piltide ja teksti pidev vaheldumine. Pildid oleks võinud paremini paigutada, aga see ei ole kindlasti kriitiline, sest juhend oli loetav ka praeguse kujunduse juures.

5+

Retsenseerija: Sergei Gorjunov A21

Väga hästi on koostatud ja kirjeldatud juhend. Kõigepealt on hea see, et autor valis head märgistamisvormi ning kasutas mugavat juhendit. Suured pildid aitavad aru saada, kuidas kõvakettadega läbi oma arvuti töötada. Samal ajal sisaldab juhend materjale virtuaalse kõvaketta loomisest, formaadist ja teistest tegevustest. Meeldib veel see, et autor võttab kokku materjale virtuaalsest kõvakettast, kuna mõnikord on vaja VHD meeles pidada, aga surfamine on Internetis raske. Kokkuvõtteks saan öelda, et see on üks parimatest juhendites wikil.


Retsenseerija: Artur Kulikov AK13

Väga hästi illustreeritud juhend, mis näitab "piltlikult", kuidas ja milleks kasutada Disk Managment funktsiooni Windowsis. Toodud välja kõik või enamus uuendusi, mida Windows 7 kaasa on toonud. Minu arvates VHD on eriti väärtuslik teema, mille kohta ei ole eriti eesti internetis saada infot ja see on toodud ning lahti seletatud antud referaadis Kui mina hindaks seda, siis pakuks tugeva viit antud töö eest.