Talk:Enjoy IT
Retsensiooni on raske kirjutada, kuna projektist/ideest on nõnda vähe infot.
Idee on projektina aine raames täiesti elujõuline ja tehniliselt hästi teostatav. Selle all pean silmas, et ei ole võetud suuri riske, plaanitud funktsionaalsuse implementeerimine paistab suhteliselt sirgejooneline. Võib-olla oleks võinud end veidi välja kutsuda ja võtta sihiks teha mingi keerulisem (ja unikaalne) lisafunktsioon, mille tehnilisel teostamisel saaks kogu rühm uhkust tunda.
Samas... projekti kirjeldusest jääb mulje, et laenutussüsteem ei ole mitte ainult raamatutele, vaid ükspuha millele. Siit võib tulla nii suurim oht kui ka suurim võimalus. Nimelt raamatute puhul on kõik andmeväljad hästi defineeritud (autor, aasta, formaat). Kui aga laenutada jalgrattaid või kohvikanne...? Seega peaks programm olema nõnda üldine, et kasutaja saab ise defineerida vajalikud väljad ning see pakub tehnilise väljakutse.
Üks sihtidest on kasutamine avalikus veebis ja standarditele vastamine. Veel üks paras pähkel. Veebileht peaks seega tulema selline, et töötab nii IE6-l kui ka uusimal Mozillal, Linuxiga. Hiljuti toimus ITK-s kasutajasõbralike veebikeskkondade loomise loeng (2tk). Selle taustal soovin Teile edu kasutajasõbraliku rakenduse loomisel, kuna ka see on korralikult ette võttes suur töö.
Võtan tagasi oma algse hinnangu projekti kerguse kohta. Leidub palju nüansse, mis - korralikult ette võttes - pakuvad piisavalt tööd ning väljakutset kogu tiimile. Võtke ette ja tehke ära.
Edu soovides,
Meeskond "Agendid"
Analüüsi retsensioon
Analüüsis on ilusti välja toodud rakenduse idee ja kirjeldatud ka kasutajatüüp kes võiks seda edaspidi kasutada. Funktsionaalsus on ilusti lahtikirjutatud ja on selgelt näha mida üritatakse saavutada.
Välja on toodud ka probleemid, mis võivad tekkida. Üks suurimaid probleeme on kasutajate poolt genereeritav sisu. Sellega seoses tekib ka küsimus, et kuidas see hakkab siis raamatukoguna toimima - kas kasutajad võtavad ise raamatuid laenutusse ja märgivad ise selle ära. Kuna tegu on veebilehega, siis probleem võib olla ühtlane visuaalne pool - HTML, CSS, JS.
Arusaamatuks jääb, et kuidas põhifunktsionaalsus saab olla kasutajasõbralikus. See peaks pigem olema üks punkt mille poole püüeldakse ja põhifunktsionaalsus on siiski laenutus ja hindamine.
Raamatute hindamine on aga väga hea idee. Teistel kasutajatel on väga mugav leida endale sobilik raamat, kui keegi on seda juba hinnanud/kommenteerinud.
Sõbra listi eesmärk on ka kuidagi poolik ja mõistmatu antud projekti kontekstis. Kas on võimalik soovitada sõpradele raamatud või mis moodi omavaheline sotsialiseerumine toimima hakkab.
Välja on toodud kohustuslikud must have/nice to have punktid.
Tööjaotus tiimiliikmete vahel on korrektselt jaotatud ja tundub, et igaüks panustab piisavalt palju antud projekti.
Üldiselt on kogu idee hea ja teostatav, samas mõned punktid võiks olla natuke rohkem seletatud lahti.
Edu arendamisel,
Meeskond "Invaders"
Analüüsi retsensioon by CMDB
Hetkel on 02.11.2011, kuid teie lehel on selline informatsioon kirjas:
05.11.2011 Saime kokku, arutasime ning vormistasime esialgse rakenduse analüüsi.Arutatud sai..(tekst läheb edasi).
Kas jutt on väljamõeldis sisu jaoks, või on keegi kuupäevaga väga puusse pannud? Kasutajate kohta nii palju, et võiks olla nagu foorumites, et moderaatorid ja administraatorid ( administraatorite ja super administraatorite asemel, kuid see on vaid soovitus ). Ülalpool on mainitud, et tegu on justkui raamatukoguga, kus saab raamatuid laenutada, kuid allpool on kirjas, et saab esemeid laenutada ( mis on väga laialdane mõiste ). Kumb siis õige on?
Täiesti tehtav rakendus, kuigi veidi võib ajast puudu tulla ( oleneb, kui innukad programmeerijad te olete ). Selle sõbralisti funktsionaalsuse võiksite jätta viimaseks ( kirjade saatmine, sõprade lisamine jne. ), sest see pole antud rakenduse juures niivõrd oluline ( oletan, et see kuulub "Nice to have " alla). Võiks olla plaanis ka otsingumootori tegemine ( kasvõi " Nice to have " all ).
Kokkuvõtvalt on analüüs piisavalt pikk ja enamjaolt ka arusaadav. Ideed on hästi ja põhjalikult lahti seletatud. Meeldib see, et põhirõhk on pandud " Must Have " ülesannetele.
Edu teile projekti täide viimisel! Team CMDB