Talk:Group Policy

From EIK wiki

Retsentseerija: Oliver Kilk A21

Group Policy ehk grupipoliitika on tõepoolest üks tänuväärne asi. Isiklikult seostaksin grupipoliitikat serveri-kliendi vahelise suhtlusega. Antud töös on ülevaade lokaalse arvuti grupipoliitikast. Siinkohal sooviksin näha ka põgusalt serveripoolseid võimalusi ja lihtsat näidet, kuidas seda rakendada. Võimaliku teemana võiks olla veel workaroundid (gpupdate /force jne.), kuid see jällegi serveri poolne jutt. Kuna Group Policy on nõnda lai teema, siis pooldan seda, et autor valis ühe kindla suuna. Oma suunaga on ta hästi hakkama saanud ning reaalselt katsedades saaksin juhendi järgi ilusti hakkama. Minu hinnang on positiivne :)Artikli retsensioon #2

Positiivne:

Ilmselgelt on autor teinud kõva uurimustöö ja katnud kõik vajalikud tõed, mida antud teemaga tutvudes teadma peaks. Artikkel on hästi vormistatud ning ülesehitatud ja piisava pildimaterjaliga. Samuti on olemas ehe näide, kuidas antud rakendust kasutada. Lisaks kõigele on boonusena lisatud ka õpetus XP kasutajatele ning ka üks tutvustav video ja nagu ma juba esimese retsensiooni puhul märkisin, tulevad videod ainult kasuks.


Negatiivne:

Oleks võinud olla näide olemas mõlema, nii kodukasutaja kui ka serveri haldaja vaaetpunktist. Üldiselt aga artiklil suurt viga polnudki näha. Kuid see eest leidus palju selliseid väikseid häirivaid asjaolusi.

Siinkohal tooksingi välja mõned häirivad faktorid, mille parandamise peale võiks mõelda:

  • artikli algul tõlgid Group Policy GRUPIPOLIITIKAKS, hiljem mõiste muutub, vali üks ja jää selle juurde
  • "maailm" kui selline tunnebki enamikke asju ingliskeelsete või siis mitte eesti keelsete nimetuste all
  • lühendamine on küll hea ja säästab kirjutamis vaeva, aga siinkohal tunnen, et see tuleb pigem kahjuks, kuna kannatab lugeja (kõik need "GP AD-s koos KGP-ga XP-s" stiilis laused)
  • Registry Editor on sul Registri Muutja, aga GP Editor on GP redaktor. Üldjuhul tõlgitakse ikka kõik editorid redaktoriteks


- Meelis Tamm, A21