Talk:Gurmaanid

From ICO wiki

Retsensioon meeskond Gurmaanid projekti analüüsile

Koostanud:Meeskond:D♭


Sissejuhatus

Analüüsisime meeskond Gurmaanid projekti analüüsi. Valitud on jõukohane ja praktiline rakendus. Väga hästi oli ära põhjendatud, miks ja kuidas selline rakendus suudab inimestele väärtust luua.

Mis meeldis?

Mõeldud oli üsna sügavuti, kui hakata mõtlema retseptiraamatu peale, on väga keeruline leida uut ja mõistlikku funktsionaalsust, mida Gurmaanidel välja toodud ei olnud. Meeldis, et otsida saab toite koostisosa järgi ning kasutaja ei pea ise oma peas koguseid arvutama, kui tahab rooga valmistada rohkematele. Seega rakenduse eesmärk ja kasud on hästi välja toodud ja läbimõeldud. Projekti analüüs viitab sellele, et proovitakse teha midagi rohkemat, kui järjekordset Mait Poska aine retseptiraamatut.


Omapoolsed soovitused ja võimalikud probleemid

Paar väikest funktsionaalsuse ideed tuli, esiteks võiksid olemas olla mingisugused teemapkaetid. Näiteks "bodybuilder", "kaalujälgija", "vanaema eri", "eriti rammus" jne. Kui retsepte on juba rohkem, siis oleks kasutajal hea filtreerida retsepte selle järgi, mis ta eesmärk on. Et selline leht reaalses elus tuule tiibadesse võtaks, tuleks kuidagi kasutajaid motiveerida retsepte postitama. Selle peale võiks samuti mõelda. Koodi poole pealt - kuna väga palju funktsionaalsust on erinevad otsingud ehk get päringud andmebaasi, siis ilmselt saab olema väga palju meetodeid, seega ilmselt ühel hetkel saab ka suureks väljakutseks, et vältida kaboi stiilis koodikirjutamist. Ilmselt tekib kiusatus hakata meetodeid kirjutama xaml.cs faili, selle asemel, et loogika hoida servicites ning vaatemudelis. Ilmselt võib üheks problemaatilisemaks kohaks ka kujuneda samad koostiosad erinevate nimedega("kartulad", "kartulid"). Tõite välja ühe potentsiaalse probleemina mittemugava ja kasutajasõbraliku kasutajaliidese. Arvan, et sellepärast ei ole vaja väga palju muretseda ning toetudes eelnevate aastate infole, hindab õppejõud funktsionaalsus palju rohkem.

Kokkuvõte

Kokkuvõtteks võib öelda, et Gurmaanid said püstitatud ülesandega hästi hakkama - analüüs vastas olulistele küsimustele: mida see endas sisaldab, milliste osade realiseerimine võib osutuda problemaatiliseks ning "must have" ja "nice have" funktsionaalsus.