Talk:Internet Explorer

From EIK wiki

Retsenseerija: Heigo Võsujalg

Omamoodi huvitav oli lugeda Internet Exploreri ajaloost, kuna polnud sellega absoluutselt kursis. Minu esimene kokkupuude oli IE 5.0-ga, seega oli suhteliselt huvitav lugeda eelmiste Internet Explorerite puudustest. Huvitav fakt minu jaoks oli see, et IE 6.0-s oli nii suurte turvaprobleemidega, et seda suisa maailma kõige viletsemaks programmiks nimetati, ning teisalt oli huvitav fakt see, et oma hiilgeajal omas IE 6.0. lausa 90% kogu turust. Üldiselt võib öelda, et referaat oli hästi tähtud – lühike ja kokkuvõtlik. Kui tegemist on inimesega, kellel pole IE ajaloost absoluutselt mingisugustki aimu (nagu minulgi ei olnud), siis siit saab ta üsna hea ja kiire ülevaate.

Retsenseerija: Janar Märjama

Rääkides Internet Explorerist, siis tõusevad meist enamustel ihukarvad püsti. Põhjus seisnes selles, et enamus inimesi, kes on Windows XP-d kasutanud, on kuulnud igasuguseid negatiivseid jutte Internet Exploreri (versioon 6) turvalisusest. Selletõttu pandigi kohe automaatselt oma masinale veebilehitsejaks Mozilla Firefox, mis Firefoxi kuulsust tõstma hakkas.

Referaat ise andis kiire ülevaate IE ajaloost. Samuti olid lisatud ka illustratiivsed ekraanitõmmised nostalgilistest versioonidest. Ülekõige olin üllatunud selles, et tänapäevani on IE6 väga suure turuosaga, sellest hoolimata, et see brauser ise juba ammu ajalugu on. Kuid üldiselt on retsensioon tubli ning isegi tõlkega võib rahule jääda, sest teadagi sellist tehnilist teksti on väga raske eesti keelde tõlkida pluss mugandada.

Retsenseerija: Rene Sepp

Väga hea kiire ja lühike ülevaade Internet Explorer brauser kohta. Referaadis oli Internet Exploreri kohta välja toodud põhiline info. Silmailu referaadile lisab referaadile Internet Exploreri 1.0 - 9 ekraanitõmmised. Autor oli inglisekeelse teksti tõlkega hästi hakkama saanud, kuid siiski mõned kirjavead jäid silma. Ise oleks tahtnud antud referaadis näha Internet Exploreri brauseri võrdlust teiste tuntud brauseritega.

Retsenseerija: Henrik Leinola

Minu puhul peab paika see, et ainuke põhjus, miks ma kasutan Internet Explorerit on Mozilla Firefoxi tõmbamiseks pärast operatsiooni süsteemi paigaldamist. Seega suhtusin ma sellesse referaati teatud eelarvamusega, kuid ma pidin positiivselt üllatuma. Sain kiire ja asjaliku ülevaate IE ajaloost ja tegemistest. Väga huvitav oli jälgida IE visuaalset arengut, mida illustreerisid asjakohased pildid. Mis mind jahmatama pani oli see, et IE6-l on siiani märgatav turuosa. Mis mind paneb Internet Explorerit proovima lähitulevikus on IE9. Selle veebilehitseja lisad ja võimalused on põnevust tekitavad. Referaat on lihtsalt, kuid hästi koostatud. Ainukene asi, mis jäi vajaka, oli IE ja teiste veebilehitsejate võrdlus. Autor oleks võinud natukene vaeva näha ja selle ise koostada, sest internetist on raske leida põhjaliku, lihtsalt mõistetavat ja mitte kallutatud võrdlust.

Retsenseerija: Ivar Krustok

Tegu on väga ülevaatliku artikliga, kus informatsiooniga ei liialdata. Kuid paraku kohati jääb informatsiooni liiga väheseks. Näiteks sissejuhatus võiks kindlasti olla sisukam ja anda ka ülevaate, millest artiklis juttu tuleb, et lugeja saaks otsustada, kas antud artikkel on talle huvipakkuv või annab vajaliku infot. Paraku leian, et kui teemast huvitatud inimene juhtub antud artiklit lugema, siis ta tõenäoliselt pettub, kuna puuduvad pikemad kirjeldused ja rõhku pannakse visuaalsetele piltidele.

Samas näitab kasutatud pildimaterjal selgelt iga versiooni erinevust ja ei kurna lugejat üle keerulise tehnilise jutuga.

Lisaksin artiklile Windows Exploreri tuastainformatsiooni, kus, miks ja kuidas tekkis. Ning ühtlasi annaksin põhjalikuma ülevaate, millest on muudatused tingitud, kuhu Windows Explorer välja on jõudnud ja millised on tema eesseisvad eesmärgid.