Talk:Kuidas monitoorida võrguühendusi

From ICO wiki

Henri Kaukver AK21

Käsitletud on tarkvara, millest mina ei teadnudki varem. Olen selle asemel kasutanud Wiresharki, mis tundub funktsionaalsuselt sarnane olema. Täpsemalt võiks olla kirjeldatud sellise võrguliikluse püüdmise piirangutest, näiteks kuidas püüda kahe serveri vahel. Juhend võiks reaalsete näidetega filtrite koostamist õpetada, ilma hea filtrita on püütud pakettide arv astronoomiline, eriti kui üritada mingit live süsteemi jälgida. Kas monitoorimiseks on ka käsurea vahendeid olemas? Millised on teised üldlevinud vahendid võrguühenduste monitoorimiseks?

Märten Rodes AK41

Juhendis on võib-olla natuke liiga palju juttu tutvustatava tarkvara paigaldusest ja võib-olla jälle natuke liiga vähe võrguühenduste monitoorimisest ja vastavast tarkvarast. Microsoft Network Monitorist kirjutamine on igati teemakohane. Näited ning selgitused on loetavad ja arusaadavad. Oleks ehk võinud ka kirjeldada, kuidas püütud pakettide sisse saab vaadata ja mis infot sealt võib leida.

Lisaks võiks antud teemas olla selgitatud, kuidas leida mõningaid statistilisi näitajaid (nt võrguadapteri keskmine infovahetuskiirus, tekkinud vigade arv jms), mida võib ka lugeda võrguühenduse monitoorimise osaks.

Margus Kurnikov AK21

Kõnealune Windows Network Monitor oli minugi jaoks uus avastus. Oleks oodanud lühikest ülevaadet ka Windowsi intergreeritud rakendusest Resource Monitor (resmon.exe) ja tema võimaluste võrdlust Windows Network Monitor'ga. Nõustun eelkõnelejatega, et antud juhendis on liialt tähelepanu pööratud rakenduse paigaldamisele, mitte rakenduse võimaluste tutvustamisele.