Talk:Kuidas seadistada NTFS failiõiguseid?

From ICO wiki

Juhend põhineb NTFS failiõiguste seadistamisest ja on täiesti loetav ning arusaadav. Juhend algab tutvustusega, et oleks võimalik ennast kurssi viia millega on tegemist. Küll aga juhiksin tähelepanu tabelitele kus on kirjeldatud vastavad õigused, need võiksid olla tõlgitud ka eesti keelde või kasutada kahte tabelit est/eng. Samuti juhin tähelepanu kasutatud kirjandusele (viited), kus ei ole soovitatav kunagi kasutata otselinkki wikipedia'le, vaid leida üles koht, kust pärineb algne viide wikipediale. Frederick Rang A22


Antud juhend on väga hästi koostatud. Algul on kohe seletatud ära mis on NTFS failiõigused ja mis süsteemidega see töötab. Väga hästi samm-sammult on kirjeldatud failiõiguste seadistamine, pilte on palju, väga hea kvaliteediga ja hästi loetavad, nii et isegi tavaline arvuti kasutaja tänu sellele juhendile saab seadistada failiõigusi. Kuigi minu arvates, pole vist mõtet tabelid dubleerida. Mina jätaks ainult eesti keelse tabeli.

Dineta Mahno A21

Vjatšeslav Jertsalov A22

Ma arvan et see on väga hea juhend.Palju kasuliku informatsiooni mis seletab mis on üldse NFTS.Tehtud põhjalik ülevaade failede õiguste "Lubade" ja "Kontrollide/Ohjete" tüüpidest.Ja kõik see on näidatud tabelites mis annab väga head ülevaadet.Kirjeldusele järgneb väaga põhjalik juhend kuidas seadistada ja muuta failide ja kaustade õigusi graafilises liides.Palju pilte ja seletatavaid tekste.Piltide peal on väga hästi märgitud mis nuppudele tuleb vajutada.Ja ma arvan isegi algaja arvutiinimene saab nakkama failiõiguste seadistamisega selle juhendi jälgidest.Ainuke asi minu arvates ei annab veel lisada se on teine võimalus,kuidas saab seadistada faili õigused.Aga see on rohkem edasijõudnutele inimestele.Näiteks saab muuta failiõigused windows käsurealt.Mina isegi leitsin ühte artikli kus natuke kirjeldatakse kuidas käsurealt saab muuta ligipääsu õigusi:http://www.virtualhelp.me/windows/691-change-access-permissions-in-command-prompt. Üldiselt aga arvan,et juhend on väga hästi koostatud.

Kaarel Kuurmann A21

Juhend on koostatud korrektselt ning vastab nõudmistele. Tehnilist juttu on täpselt niipalju, et teemat mittevaldava arvutikasutaja pead üleliigsega ei koormata. Pildimaterjali on piisavalt. Tabelite abil on võimalik kiire ülevaade teatud õiguste ning atribuutide kohta saada. Arvan, et väga mõistlik oli lisada nii eesti- kui ka ingliskeelsed tabelid, sest inimeste keeletasemed on erinevad. Meeldis, et mainiti ka seda, mis juhtub failiõigustega, kui neid mingil põhjusel teisaldatakse. Juhend on keeleliselt korrektne ning selle koostamisega on vaeva nähtud.


Olga Loiko A22

Juhend algab sisuka sissejuhatusega/tutvustusega, milles on ilusti räägitud millega tegemist on. Piltidega ei ole liialdatud ja on mõistlikes kohtades kasutad. Juhend on sammuti hästi jälgitav ja kergesti kaasa tehtav.

Selle juhendi lugemisel ei tekkinud ühtegi korda mõtet, et midagi lisaks googeldada. See tähendab, et minu arvates on juhend "Kuidas seadistada NTFS failiõiguseid?" suurepäraselt koostatud. Viited on ka ilusti olemas ehk on võimalus lisaks midagi lugeda, kuid selles juhendis on kõige tähtsam ära toodud.

Sten Reimer A21

Antud juhendit oli meeldiv lugeda, kordagi ei tekkinud tunnet, et millestki aru ei saadud. Vorminduse poolest oleks võinud paigutada need tabelid paremale poole, kuna seal ei olnud nii tähtsat infot mida peaks ilmtingimata igakord silmaga üle käima. Meeldis, et tabelid olid välja toodud nii eesti kui ingilise keeles, kuna suurem osa Windowsi kasutajatest Eestis kasutavad antud operatsioonisüsteemi inglise keelses keskkonnas. Kasutaja ei pea siis ise välja nuputama mida üks või teine mõiste tähendada võiks. Lisaks sellele mainiks ära, et mõnes kohas oli kohe liiga palju pilte kasutatud. Näituseks pilt, kus peab folderi rippmenüü alt "properties" valima ja pilt kus peab "Properties" dialoogaknast valima "Security" lahtri. Usun, et need kohad oleks võinud lihtsalt teksitiga võinud ära seletada. Kokkuvõtteks olen Liisi tehtud tööga rahul, viited klappisid, kena visuaalne ülevaade protsessist ja mõistlik ja arusaadav jutt.