Talk:LeemurDotNet

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

Lugedes läbi teie poolt plaanitud projekti esialgse funktsionaalsuse kirjelduse ja uurides natuke varasemate aastate projekte, on tegemist väga hea ja originaalse ideega. Rakenduse kirjeldust lugedes peaks see tulema väga praktiline ja kasutajasõbralik, mis on tõstavad selle väärtust,peale selle et ta on lihtsalt ühe õppeaine läbimise tingimus. Samuti tundub et, teie meeskonnal on selged eesmärgid ja ettekujutus ning meeskonnaliikmete rollid on jagatud, mis on samuti väga positiivne. Projekti teostatavuse koha pealt et, tundub täiesti reaalne olevat-teie 5 liikmega meeskond peaks sellega tähtajaks valmis küll saama. Niiet ebareaalseid eesmärke pole seatud, mis on ka tähtis aspekt projektide juures. Nõrkasid kohti ei oskagi välja tuua konkreetselt, kuna tegemist siiski projekti algusjärguga. Idee on hea ja lõplik funktsionaalsus arusaadav. Kui aus olla siis tahaks juba kirjeldatud lõpptoodet näha- äkki soovitan ka oma maja haldusfirmale:).

Niiet palju jõudu progemisel!

Retsenseeris meeskond "SVS"

Analüüsi retsensioon 2

Retsenseeris: Valuuta

Analüüsi põhjalikkus

Põhjalikult on esitatud kasutajaliideste funktsionaalsus ja analüüsi alusel saaks neid suure tõenäosusega ka valmis programmeerida.

Probleemsed kohad

Tundub, et probleemide allikaks võib kujuneda andmebaasi praegune (04.11 kell) 13.30) disain, sest palju tabeleid on seostamata ja osad seosed on puudulikud. Näiteks puuduvad üks-mitmele seosed juhuks, kui ühel korteril on mitu omanikku. (aga küll Raspel seda edaspidi õpetab!). Tekkis küsimus, et miks realiseeritakse osa funktsionaalsusi Desktopi rakendusena ja osa brauseris?

Mida veel?

Soovitaks kaaluda andmete halduseks ja kontrollimiseks päringute lisamist. Näiteks võlglaste leidmiseks või leidmaks erinevusi koostatud arvete ja tegelikult tasutud summade vahel. Tundub, et asi võib olla täiesti teostatav.

Vastus analüüsi retsensioonile

Oleme vaikselt andmebaaside sisu ja seoseid edasi arendanud, avalikult välja riputanud siiski ei ole. Üks-mitmele seosed jätsime teadlikult välja, sest reeglina on korteritel üks "peaomanik", kes vastutab arvete tasumise jmt. eest. Oleme väga palju esialgseid ideesid kõrvale jätnud, kuna tajume ohtu, et kui mattume kenade pisivõimaluste väljamõtlemisesse, ei jätku meil ressursse peamise tegemiseks.

Desktop rakendus on mõeldud korteriühistu ametiisikule, veebiosa oleks aga avalikult (s.t. parooliga kaitstult loomulikult) kättesaadav kõigile korteriühistu liikmetele. Siit vastus, miks me teeme veebiosa. Kui küsimus on selles, et miks me kõike ei tee veebis kasutatavana, siis tundub meile, et desktop rakendus on kohati siiski mugavam ja parem. Ja kui päris tegelikult rääkida, siis tahame me omandada mõlema keskkonna programmeerimise kogemust.

Täname soovituse eest lisada päringuid, kaalume selle lisamist "nice-to-have" listi, samuti nagu ka pangaandmete importimise võimalust.

LeemurDotNet

Lõpptoote retsensioon

Veebirakenduse funktsionaalsusele mõned märkused, mis puututavad kasutaja taustainfot.

1. Võiks olla nähtav ka esitatud näitude pikem ajalugu, näiteks viimased 24 kuud. Üldiselt inimesed ikka tunnevad huvi, mismoodi tarbimismahud on muutunud. Eriti tuntakse tõenäoliselt huvi näiteks peale mõnda kallimat renoveerimist. 2. Ka veebirakenduses võiks paista teenuste hinnad.

Muidu on kasutajaliides lihtne, ülevaatlik ja loogiline. Tegelikkuses saaks selle kasutamisega hakkama üsna tagasihoidliku arvutikasutamise kogemusega kasutaja. Pean seda suureks plussiks, et ka vanemas eas ühistu liikmed oskaksid rakendust kasutada. Neile mõeldes võiks kasutada suuremat kirjasuurust. Kasutusloogikat silmas pidades oleks võib olla olnud mõttekas jätta osa infot avalikult avalehele. Näiteks ühistu kontaktid ja avalikud teated.

Desktop rakendus on samuti lihtsa ja selge kasutajaliidesega. Pisi- ja maitseasi muidugi, aga ehk vajaks rohkem mõtlemist kasutajaliidese lehtede järjekord? Et siis igapäevatööks vajalikumad eespoole viia. Üldandmed, mis praegu kõige ees võiksid hoopis viimane olla – kui tihti nad ikka muutuvad. Samas Tasumised või Näidud võiksid kõige ees asuda.

Kokkuvõttes ütleksin, et idee osas oli ju ambitsioon see projekt ehk tegelikkusesse viia. Ega sellest kaugel oldagi. Realiseeritud funktsionaalsused ju võimaldaksid rakendust tegelikkuses kasutada ja tundub, et ka enamus must-be osast on ju olemas!

Retsenseeris "Valuuta"