Talk:MRPD

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

Retsensioonid

Restsensioon XML-ile meeskonnalt "MeilEiOleGrupinime"

Antud XML fail on piisava mahuga, et demonstreerida selle rakendamist erinevate andmetega. Juhendis püstitatud nõudeid on jälgitud. Dimensioone on rohkem kui neli. Attribuute oli ka piisavalt kasutatud, kuid ID välja ei olnud kusagil kasutatud. Näiteks oleks võinud ID välja kasutada erinevate arvutite eristamiseks. Tagide vaheliste andmete sisestamiseks oleks võinud kasutada C-DATAt, et vältida sisestatud teksti ning parseri vahelisi konflikte.

Nagu juba kirjutatud sai siis attribuute on kasutatud. Küll aga kui minna teemasse siis protsessori juures ei ole märgitud tootjat. Loogilisus annab soovida – meil on tag „Cpu“ kus vahel on tema kiirus. Pigem kirjutaks selle väärtuse attribuudina, nimetusega „ClockSpeed“ ja nimetuse, mis antud töös on „ProductName“, tagide vahele. RAM-i juures on kasutatud tootjat nii, et see laieneb kõigile eraldiseisvatele mälupulkadele. Tihtilugu on arvutites erineva tootja mälud. RAM-i tagi attribuudi oleks võinud panna ka mälu tüübi, mis antud töös on puudu. Kui protsessori juures oli kiirusühik siis mälu juurest me ei leia mahuühikut (nii „TotalSize“-i juures kui ka „MemorySlot“-is). Hea on see, et mõned attribuudid ei ole kohustuslikud. Küsimus on aga selles, et miks ei ole attribuut „Speed“ valikuline, vaid mälu puudumisel on see väärtustatud nulliga. Attribuut „Slot“ võiks endas sisaldada väiksema mälukasutusega muutujat kui sõne. Praegune on pigem ruumi raiskamine. Ketaste juures võiks ka kasutada attribuut „isInUse“. (Samuti on ühe ketta juures Gb ja teiste juures GB, mis on väga suur vahe). Nagu ka protesssori juures on puudu tootja ja ka toote nimi. Samuti oleks vajalik ketta suurus tollides.

XSD-st on näha, et RAM-is „TotalSize“ võib olla Long. Samas Int või isegi sellest väiksem oleks piisav. Nagu eelpool sai mainida siis attribuut „SpeedMeasure“ võiks olla ka valikuline ja „Slot“ võiks endas sisaldada ainult arvu. Cpu juures attribuut „ProductName“ valik optional on vaieldav, kas nimetus peaks olema või peaksime me arvestama ka stsituatioone, kus tootjat pole võimalik kindlaks teha.

XSLT juures on meil lahter „Arvutite arv“, mis paistab olema erinevate konfiguratsioonide arv. Selle võiks siis ka nii nimetada, praegune jätab milje, et meil on arvutiklassid kahe ja ühe arvutiga. Muidu on XSLT ilusti tehtud ning siin seal on isegi mõni kommentaar, mis seletab teatud osi. Esimeses XSLT-s on kõik andmed ja teises on filtreeritud andmed. Viimases on väga vähe andmeid, mis on ka hea.

Mõnede puudustega XML, aga muidu hästi tehtud töö.

Meeskond „MeilEiOleGrupinime“