Talk:Maker

From ICO wiki

Retsensioon meeskonna Maker projekti analüüsile

Koostaja: meeskond Codezilla

Antud projekti kirjelduses on näha, et arendaja on päris detailselt mõelnud läbi millisest funktsionaalsuset tema alustab ja samm-sammult tulenevast arendusest. Idee on hästi "müüdud" ning kindlasti võiks leida endale kindla koha paljudes ettevõtetes. Mis tuli veel positiivse aspektina, et arendaja on mõelnud päris kaugele ning kirjeldas võimaliku funktsionaalsuse, mida saab kunagi tulevikus lisada juhul, kui tuleb selline vajadus. Samuti meeldis meile see, et arendaja on ette andnud põhifunktsionaalsuse kirjeldust just kasutajate rollide vaatest, mis on väga mugav lugemiseks ja arusaamiseks.

Samas aga tekkisid meil ka mõned küsimused antud projekti kohta. Kuna see on WPF rakendus, kas siis ettevõtes peab olema üks keskarvuti, mille kaudu kõik töötajad sisestavad enda tunne või siis nad saavad seda teha kaugjuhitavalt (ka näiteks: kodust)? Tuli meil ka küsimus töötaja tabeli kohta. Arendaja on kirjutatud, et töötaja töötundide haldamise tabelisse tundide sisestamisel lisatakse muuseas ka Töötaja number, kuid aga kõik töötajad sisenevad programmi enda kasutajanimi/parooliga, ning eesnimi ja perekonnanimi on teada, kas seda on tõesti vaja? Samas võimalikke probleemide seas võiks kirjeldada kuidas tagatakse andmete õigust, et näiteks keegi teine ei saa sisestada teiste inimeste eest töötunde. Kas töötajal/administraatoril on võimalik juba sisestatud tööaja andmeid tagantjärgi muuta ja kuidas süsteem reageerib andmete muudatusele pärast arvestusperioodi lõppu? Kui on, kuidas peetakse muudatuste logi (kuritarvitamise vältimiseks).

Ja veel üks soovitus meie poolt arendajale juhul, kui tema teeb e-maili teavitust: sertifikaadi aegumisest võiks saata e-mailile teavitust mitte ainult töötajale, vaid ka personalijuhile või töötajale, kelle tööülesannetes on koolituste planeerimine ja rahaline vastutus selle eest.

Kokkuvõtteks, on näha, et arendaja on hästi läbi mõelnud enda projekti ning valinud päris lahe idee, mis võiks reaalses elus kasuks minna.