Talk:Meeskond:BoxMania

From ICO wiki

Retsensioon meeskonnale "BoxMania"

Meeskonna BoxMania idee on koguda raha, et võimalikult kõrgelt alla hüpata. Raha eest saab osta kaste, millest saab ehitada kõrgema platvormi, kust alla hüpata. Mängu looma hakatakse Unityga windowsile kasutades C# programmeerimiskeelt. Ei oskagi täpselt öelda, et kas Unity kasutamine on meie kursuses hea idee kasutada, see nõuab meeskonaliikmetelt suurt panust õppimisele peale C# keelt ka Unity programmi kasutamist, mis vajab palju lisa aega õppimisele seda, mida meie kursuses meilt tegelikult ei taheta saada. Me arvame, et meeskond seetõttu teeb päris palju liigset tööd, ent kindlasti nad on väga tublid, et võtavad seda tõsiselt ja hakkavad oma eesmärgi nimel tegema suurt tööd. Meeskonna eesmärgid on korrektsed ja on näha, et meeskonnaliikmed näevad ette, mis neid ootab ja mida nad lõpuks tahavad saada ja õppida. Rakenduse sisu on hästi lahti seletatud. Meeldib, et on hästi ja mitme nurga alt läbi mõeldud mäng. Lisaks sellele meeldib, et võetakse appi ka füüsikaseadused, mis on kindlasti mängule suur boonus. Kas pole lahti kirjutatud või pole läbi mõeldud sellist funktsiooni, kui kasutajal saab raha otsa, mis siis saab? Veel jääb veidi segaseks see, mis moodi objekt mööda kaste edasi liikuma peaks? Loodame, et meeskond saab oma rakendusega hakkama, saab palju uut teada ja me kõik lõpuks saame näha midagi päris huvitavat. Soovime edu Teile, BoxMania!

Retsenseeris meeskond Qwerty.

Retsensioon meeskonnale "BoxMania" - Hubris

Kuna ka meie meeskond teeb 2D mängu Unity-s siis nõustun BoxMania väitega, et Unity kasutab laialdaselt teadmisi ning on lõbus rakendusi programmeerida, sest oma tulemusi on hästi näha. Kuigi Unity lisab lisatööd, kuna tutvuma peab nii koodi kui programmi endaga, siis usun, et see projekt on nii meeskonnale endale kui ka teistele väga huvitav.

Mängu loomise plaan oli seatud ning idee lahti seletatud, mida ma pole isiklikult veel kusagil näinud, seega mängu idee tundub huvitav. Küll aga ei leidnud analüüsist tööjaotust, kus oleks hea järgida, kuidas on planeeritud erinevate ülesannete lahendamine, ning mis võib tulla arendamise probleemideks. Tekkis küsimus, kas on ka mängu võimalus mängida ilma registreerimata, kuna leiame, et kasutajale registreerimise pealesundimine ei pruugi kõigile meeldida. Kasutaja edusammude salvestamine on siiski väga hea idee, mis lubaks kasutajal jätkata mängu vabal ajal ajaviitmiseks.

Meeldib see, et on plaanis teha mitmeid erinevaid kastide tüüpe, mis tõstavad mängus variatsiooni, ning kasutades matemaatikat välja arvutada nende purunemise punkt. Samas tekkis küsimus, mida täpsemalt loetakse kastiks ja kuidas need purunevad, kuna meeskonna lehel on all näha pilti, kus on olemas suured kastid ja väikesed kastid (kas väikesed kastid lähevad eraldi katki kui nad on suure kasti osa või puruneb kogu suur kast.)

Oleks võinud ka välja tuua, millised on ehitamise füüsika seadused ning kas kastid mis on õhku paigutatud kukuvad alla või ei lasta kasutajal neid üldse paigutada. Meeldis ka see, et kasutajale on antud võimalus kasutada oma teenituid punkte poes erinevatel viisidel (portalid ja võimed). Portali puhul tekkis küsimus, kas sellel on mingid piirangud, mis ei laseks kasutajal seda kurjalt ära kasutada (kas ainult kindel ostude arv või maksab see rohkem kui kasutaja hetkeline hüpe, sest muidu võib kasutaja seda kasutades punkte "farmida")

Soovitusena meeskonnale BoxMania leiame, et päris raha eest ostude loomine on tänapäeval väga tundlik teema ning selle rakendamisega peaks olema väga ettevaatlik.

Mängu tegemine on alati huvitav ning idee tundub midagi sellist, mida ma pole ennem otseselt kohanud. Seega soovin meeskonnale BoxMania edu programmi lahendamisel ning ootame huviga tulemust!

Retsenseeris meeskond Hubris.

Prototüübi Retsensioon meeskonnale "BoxMania"

Retsenseerime tiimi BoxMania projekti prototüüpi. Failid saime kätte otse tiimilt. Olles juba varem tuttav BoxMania projektiga, toimus selle ülespanek ja käivitamine lihtsalt. Projekti struktuur on korralik ja lihtsasti arusaadav. Projekti alguspäevil oli sellel veel üpris palju buge, kuid nüüdseks on neid kõvasti vähenenud. Kood tundub korralik ja ilusti on kasutatud objekte.

Mäng oli sellest hetkest mängitav, kui pandi paika kastide ostmine ja raha saamine. Nüüdseks on niivõrd korda ka saadud kastide liigutamine ja see et nad ei põrka üksteise peal. Mäng ise on üpris põnev ja sõltuvust tekitav, kuna on tehtud scoreboard. Mängus peab ehitama endale kastidest torni ja nende otsast alla hüppama. Selle alusel saab mängija raha ja võib osta juurde uusi kaste. Tegelase liigutamiseks on nooled ja space paneb tegelase hüppama. Prototüübis on ka kastidega üks kerge bug, kui hüpata kastide vastu siis on võimalik kohe uuesti hüpata. Samuti kui kaste liigutada võivad kastid kukkuda mapist välja ja neid ei kustutata.

Leian, et mängul on palju potentsiaali ja sinna saaks palju juurde kirjutada. Loodan, et nad arendavad seda veel edasi peale lõpp kaitsmist, sest tavaliselt paele lõpp kaitsmist visatakse kõik projektid kõrvale

Retsenseeris meeskond Luxus.


Lõpptoote retsensioon

Mänguidee iseenesest on täiesti appstore sõltuvust tekitavate mängude sarnane. See on hea.

Lõpptoode jätab valmis mulje. Väga-väga suur eelis teiste projektide ees on korralik tutoorial, mis veel peale kauba on kahes keeles! Maailma genereerimine ja live highscore töötavad kenasti. Väikesed bugid ja glitchid ei häiri. Esitluse ajal mainitud koodiprobleeme eraldi üle käima ei hakka.

Must have listist mainitud andmebaasid on huvitav teema - omast kogemusest teame, et õppejõu vastus AB teemale mängudes oli "mängus ei kasutata AB'si." Seega see vaev tundub natukene asjatu, aga te saite sellega kuidagi hakkama. Klavitatuuri tugi olemas. Xboxi kohta ei demotud ja kahjuks ei ole endal võimalust testida. Menüüd toimisid korralikult ja meeldivalt. Logi võimalus oli ka olemas. Mängija soor, nagu mainitud, oli väga osavalt lahendatud ja tore oli näha palju teistel raha oli. Heliefektid ja taustamuusika(huvitav valik) olid olemas, aga kas just laiatarbe kasutuseks.

Nice to have'i list jäi teil vist puutumata, aga see ei ole probleem.

Mängu nõudmiste all olid nõutud erinevad tasemed. Otseselt antud produktis erinevaid tasemeid ei olnud, aga see on selle mängu eripära.

Hea mäng, loodan, et keegi teist viitsib seda edasi arendada! ;)


RODS