Talk:Meeskond:Error 503

From EIK wiki

Meeskonna Valar Morghulis retsensioon meeskonnale Error 503

XML

Ülesandes oli nõutud, et xml fail peab 4-st tasandist vähemalt kolmel sisaldama atribuute mis on midagi id väljast erinevat. Esitatud failis on atribuute piisavalt (2. ja 4. tasandil), kuid need puuduvad täielikult 3. tasandil (kus on <kontakt> ja <pizzad>).

Kasutatud atribuutide puhul oleks näiteks hinna korral võinud hinna arvulist väärtust ja rahaühikut eraldi kuvada. Praegu on need koos (nt. hind="4.10€") mis raskendab hinna vormindamist.

Id-atribuuti pole xml failis üldse kasutatud kuigi see oleks loogiline vähemalt pizza ja ka pizzabaari puhul.

Veidi riivab silma et xml-failis on kasutatud tühji ridu. Tegu pole tavapraktikaga, xml faile luuakse tavaliselt automaatselt ning sageli pole neis isegi reavahetust (reavahetuse ja taande tekitab sel juhul programm mida xml-i vaatamiseks kasutatakse). Visual Studio seda tõsi küll veaks ei pea.

XSD on korralik

XSLT transformatsioonid:

Mõlema faili puhul on spetsifitseerimata genereeritava väljundfaili tüüp (nt.

<xsl:output method="html" indent="yes"/> või <xsl:output method="xml" indent="yes"/>

vt. ka http://www.w3schools.com/xsl/el_output.asp).

Pizzabaaride loetelu

Koodist on selgelt näha, et transformatsiooni eesmärgiks on luua HTML tabel. Kuna väljundi tüüp jäi määramata on genereeritud faili tüübiks hoopis XML (see valideerub ka ära kuigi algselt oli kavas teha midagi muud).

Pizzade Koostisosad

on täpselt sama probleem. Kaasaegsed brauserid suudavad siiski HTML-i elemente (esimesel juhul tabel, teisel juhul nimekiri) soovitud kujul kuvada.


Meeskonna Error405 retsensioon meeskonnale Error 503

XML ja XSD valideeruvad korralikult. Vigu ei leidnud. XML'ile peale vaadates on tegu väga lihtsa xml koodiga. Sügavust on piisavalt, kood võib mõnes kohas minna 7-nda loogilise tasandini. Jääb silma ka atribuutide vähesus. Neid võiks olla rohkem ja kindlasti ka ID atribuut. Meeskond on kasutanud ka !CDATA't mis on isegi hea, kuid neil oleks see toiminud ka seda kasutamata. Samas on täidetud juhendis välja toodud nõuded. XSD kood on täitsa ok. On tehtud korrektseid korrektuure. Minu silmad sselles xsd koodis viga ei leia ja kui valideerub siis ilmsselt ei ole ka. Transformatsiooni faile on neil koostatud 2 tk. Esimene (Pizzabaaride loetelu). See teeb mida nimigi ütleb. Väljastab pizzabaarid tabelis üles koos oma asukoha ja telefoni numbriga. Leian, et xslt koodid on sellised kus võiks olla ka natuke kommentaare ja üheskohas kus nad prindivad koma välja siis seal oleks võinud ka tühik olla. Teine (Pizzade koostisosad). Teeb ka seda mida nimigi ütleb. Väljastab pizzade kaupa, koostis osi. Arusaadav kood. Selles xslt's tuleb välja see atribuutide vaesus. Atribuudina oleks võinud panna juurde näiteks kogus või ühik nagu sai tehtud VR2 praktikumis retseptide kohta. Otsin ikkagi ühte faili mida vist neil ei ole ja selleks on xslt XML faili formaadi muutmiseks. Kokkuvõtteks võib öelda, et ülesanne on sooritatud 83% ulatuses kuna on üks puudu olev osa. Muidu on meeskond teinud ära hea ja korraliku töö.