Talk:Meeskond:Flauto

From ICO wiki

XML retsentsioon meeskonnalt Hubris

  • Meeskonnal on kõik vajalikud failid loodud: XML, XSD ning 2 XSLT-d. Oli märgata, et meeskonnas on ainult üks liige kuid vaatamata sellele on XML pikk ning andmeterikas. Meeldis see, et XMLide kohta oli eraldi välja toodud pikem seletus andmete kohta ning põhjusest miks selline projekt loodi. See näitab, et idee on põhjalikult läbi mõeldud.
  • Koodile peale vaadates saab koheselt aru, et tegu on veinitootjate andmebaasiga. XML koosneb vähemalt 4 dimensioonist ning kasutatud on CDATA-t, kus seda vaja läheb. XML-is on kasutatud nii ID-d kui ka teisi attribuute(tyyp, vol, maht jms.) Tag-id algavad ning lõppevad õigesti vastavalt samal või erinevatel ridadel. Toote näiteid on palju ning andmed põhjalikud. Väga pisikene asi mis mulle silma jäi, oli see, et mõnel tagi-l oli kasutatud nii väikeseid kui suuri tähti, teinekord samal tagil ainult väikeseid(<tooteLiik> ja <tooteliik>) ning mõnel kohal ("Põltsamaa Fest Classic" ümber) oli tabimine valesse kohta liikunud. Need pole aga üldse suured probleemid ning on vaid silmailu ning korrektsuse jaoks.
  • XSD-s on kasutatud ainult ühte(xs ning mitte xs ja xsd mõlemat) elementi ning kasutatud on erinevaid andmetüüpe, mis on sobivad antud andmete kohta. Seega XSD on koostatud hästi ning edukalt.
  • Tehtud on 2 XSLT-d. Esimene väljastab kõik veinitootjad ning nende pakutavad tooteliigid. Teine väljastab kõik veinid ning nende andmed. Hea on, et kaasa on pandud ka 2 vaatefaili mis näitavad vastavaid tulemusi. Hea oleks olnud näha ka täpsemat tüübi järgi filtreerimist. Kahe silma vahele on jäänud XML-ina väljastamine, mida juhtus ka paljudel teistel. Kuigi aga meeskonnas on üks inimene, siis arvame, et töömaht on juba mitmekordselt piisav.
  • Kokkuvõttes väga hästi tehtud töö ning suured kiitused koostajale sellise töömahu ning projekti edukalt täitmise eest.