Talk:Meeskond:Hubris

From ICO wiki

Retsensioon analüüsile

Hubrise puhul tundub tegemist olevat 2D käigukorra põhise strateegia mänguga (turn based strategy game). Mängu eesmärk on käikude haaval hävitada kõik vastased ruumis, kus mängija parajasti viibib.

Analüüsis oleks võinud paremini välja tuua erinevad mängu komponendid ja põhjalikumalt selgitada mängu mehhaanikat. Ka võiks välja tuua mängu põhiolemid ja nendest tulenevad klassid. Sammuti jääb natuke segaseks, kuidas täpselt võitlus mängija ja arvutipoolt juhitava vastasega käib. Puuduvad ka igasugused kirjeldused mängu stilistikast.

Soovitused:

Uurida teisi käigukorra põhiseid mänge ja kasutada neis leiduvaid parimaid praktikaid. Mõelda üle, kas parim lahendus on anda mängijale ainult üks käik ja elu. Hoolitseda selle eest, et võitlus oleks põnev ja kaasahaarav. Vältida ühekülgseid võitlusi vastase ja mängija vahel. Põhjalikumalt selgitada, milline on mängu atmosfäär ja kuidas seda saavutada.


Retsenseeris meeskond Raggakana


Prototüübi retsensioon

Meeskonna Hubris projektiks on 2D seiklus/pusle mäng, milles on kasutatud 2D kujutisi. Kasutaja saab juhtida relvaga tegelast seintega piiratud ruumides ja labürintides ning ruumid tuleb teha vastastest tühjaks.

Mäng oli meeskonna wiki lehelt kergesti kättesaadav ning paigaldamisega probleeme ei olnud. Programmi käivitamine oli imelihtne - tuli vajutada “play” nuppu. Meeskonna lehel olid kirjeldatud ka kõik juhtimisnupud, seega tegelase juhtimisega probleeme ei tekkinud. Kodulehel oli ka kirjas, et on olemas 5% tõenäosus, et vastane tapab tegelase enne löögi lõppemist. Mul õnnestus seda kogeda päris mitu korda. Loodame, et lõpp-tootes see väike ebamugavus saab kõrvaldatud.

Kahju, et kasutajal on ainult üks elu ja vigu teha ei tohi. Kuna on olemas punktide arvestus, siis eeldaks lõpp-kokkuvõttes ka edetabelit.

Kõik “must have” funktsionaalsused on kas tehtud või on jõutud uue lahenduseni arenduse käigus. Jõuti realiseerida ka üks “nice to have” funktsionaalsustest - XBOX tugi. Seda kahjuks järgi proovida ei saanud. Aga väga tublid!

Projekti ülesehitus - klassidesse ja kaustadesse jagamine - oli igati loogiline ja vastas õppejõu soovitustele. Klassinimed olid valitud nii, et sai kohe aru millega on tegemist. Väga palju selgust tõi ka kaasas olev seletusleht. Sama võib öelda ka parameetrite nimetuste kohta. Bindingud olid kasutatud korrektselt. Koodi oli suhteliselt lihtne lugeda, kuigi kuna teiste koodist ja loogikast arusaamine on raske, siis oleks soovinud natuke rohkem kommentaare. Kuid silmailu on täitsa olemas :)

On näha, et projekti kallal on kõvasti tööd tehtud. Väga tubli töö!


Retsenseeris meeskond "Me&MyWorkout"

Lõpptoode retsensioon meeskonnale "Hubris"

Meeskond "Hubris" on väga tubli.
1. Lõpptoode sai valmis õigeks ajaks.
2. Meeskonna koduleht on korralik, arusaadav.
3. Mängu kood on kenasti kommenteeritud.
4. Mängu kood on loodud objektorienteeritud lähenemist kasutades.
5. Mängul on silmailu, konkreetsus, korralik idee.
6. Mäng töötab ilusti ja täidab oma ülesandeid, lihtsasti juhitav.
7. Vigu ei ole märgatud. P.S - mängu ei saa hästi testida (lõppuni), kuna ei jaksa läbi saada, raske mäng.
8. Mäng on tehtud erinavatele platvormidele nagu Windows, Linux, Mac. Kahjuks testitud sai ainult Windowsis ja Linuxis.
9. Must havist on kõik realiseeritud.
Arvame, et meeskond sai oma tööga, plaanidega kenasti hakkama ja lõpptoode on päris korralik.

Retsenseeris meeskond Qwerty