Talk:Meeskond:Phoney

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

Retsensioon analüüsile

Retsensendid: Gert Vesterberg, Allar Vendla, Anita Sepp (PlantWise)

Projekti idee

Projekti idee on huvitav ja väga leidlik. Iseasi kui palju leidub inimesi, kellel on suuremas koguses kõnekaarte, millel kasutamata raha peal on. Ei ole päris kindel, kas sellisel kujul leiduks teenusel/rakendusel kasutajaid.

Projekti skoop

Projekti skoop on antud kursuse mahtu arvestades mõistlik, must-have funktsionaalsus katab põhilised ärivajadused ära, nice-to-have featuurid seevastu teeksid rakenduse kasutamise mugavamaks, ent nende puudumine ei sega esmast katsetamist.

Kasutatavad tehnoloogiad

Kasutatavate tehnoloogiate osas oleks neid võinud veidi täpsemini välja tuua - milliseid teeke ning library'sid plaanitakse kasutada. Samuti natukene lahti seletada API osa (mis standardile ning andmestruktuurile API toetub) - kas REST / JSON või midagi muud?

Mis puutub allalaetavasse rakendusse, siis, kui juba Web API teed minna, oleks võinud ka teha veebiliidese, kaovad mured kasutajatele rakenduse uuenduste pakkumisega, igasugused platvormiga seotud turvaprobleemid ning kasutatavus erinevatel seadmetel ja operatsioonisüsteemidel. Kuid taaskord aine mahu juurde tagasi tulles, ei oleks see ilmselt mõistlik, kuna nii väikese meeskonnaga ei jõuaks seda ilmselt valmis, kuid selle võiks näiteks lisada nice-to-have loetellu.

Lisaks oleks soovinud näha kõrgtasemel andmebaasi analüüsi, kasvõi olemite nimekiri ning valitud andmebaasimootor. Kahjuks see aga puudub.

Ettepanekud analüüsi osas

Pisemate ning agiilsete projektide analüüsi soovitaks kirjutada kasutajalugudena. See aitab ülejäänud meeskonnal paremini ülesandeid mõista ning analüüsi peale ei kulu liialt aega. Samas on kasutajalood küllaltki paindlikud, mistõttu on neid lihtne projekti edenedes muuta (kui näiteks projekti käigus peaks selguma, et miski asi ei tööta või on tarvis implementeerida teistmoodi).

Riskid

Kõige suurem risk on siin integratsioon kolmanda osapoolega ehk Fortumo API-ga. Kindlasti tuleks enne projektiga alustamist kindlaks teha, kas nn. prepaid-kõnekaardilt saab Fortumo teenuseid tarbida, seal võivad olla mõningad piirangud (aga ei pruugi). Positiivne on näha, et Fortumalt kinnituse mitte saamise võimalusega on arvestatud ja sellele on väljapakutud asjakohane lahendus - Fortumo sandboxi kasutamise näol.

Kokkuvõte

Kokkuvõtteks on tegemist päris huvitava, kuid küsitava vajalikkusega projektiga. Juhul, kui on plaanis selle ideega kuskile edasi minna, soovitame kindlasti veebiliidese ehitada ning mõelda ka turvalisuse peale (HTTPS, korralik autentimine, andmebaasis olevad asjad krüpteeritud), kuna tegemist on ikkagi rahalise teenusega.