Talk:Meeskond:Pizzafy

From ICO wiki

Meeskond BoxMania valis retsenseerimiseks meeskonna Pizzafy.

Pizzafy eesmärk on luua äpp, mille abil lihtsustada pizza ja karastusjookide koju tellimist. Pizzafy poolne analüüs selle kohta, mis äpp tuleb, on põhjalik. Meie poolse soovitusena võiks äppi lisada:

• Võimalus näha kaugel on tellitud pizza, või kui kaugel on kuller. 
• Valik ise järgi minna tellimusele, ka kindla aja peale tellida.
• Tellida kuller kindlaks kellaajaks. 
• Koostisosade juures mõelda võimalusele otsida koostisosa järgi pizzasi. 
• Võimalusel ka koostisosade järgi ise pizza kokku panna (olenevalt pizza kohtast, kui võimalus). 
• Võimalus tellimisel koheselt ära maksta (näiteks läbi mobiilse panga).
• Kuna on kontol aadress, eeldavasti kodune, võiks tellimisel olla võimalus valida ühe nupu vajutusega ka koheselt kodune aadress, või siis muu

Soovitusena meiepoolt oleks ära jätta eraldi kasutajanimi, vaid selleasemel kasutada e-maili aadresse.

Analüüsi osas oleks tahtnud näha esialgset kavandit, milline saab olema kujundus, mida klient näeb.

Üldiselt võib öelda, et idee on hea, ning leiaks kindlalt kasutust. Analüüs on piisavalt põhjalik esimeseks etapiks, ning olemas on ka must have/nice to have osad. Meeskond BoxMania ootab, millal saaksime pizzat koju tellida.

Meeskond Taandarendajad valisid ka kogemata kombel retsenseerimiseks meeskonna Pizzafy

Analüüsis on hästi välja kirjutatud funktsionaalus. Väga hästi on üles ehitatud ka front endi kavand ning erinevate menüüde valik, milles liikuda saab. Kuid siiski põhiliselt oli räägitud ainult üldiselt. Rohkem oleks huvitanud see, millisest kohast projektiga pihta hakatakse ning detailsemalt milliseid lahendusi kasutatakse. Kas siis Windows Phone 8-t või hoopiski Windows 8 Store App-i.

Tõin veel paar asja välja, mis pakuvad huvi:

  • Asjaolu, kas pitsat on võimalik ka ise kokku panna app-i sees.
  • Vähe oli infot selle nn. algelise softi kohta, mis suhtleb andmebaasiga. Täiendavalt oleks võinud välja kirjutada kuidas see on üles ehitatud ja mida see täpsemalt tegema peaks.
  • Väga oleks tahtnud ka teada kuidas on ära jagatud tööd tiimiliikmete vahel. Kes mis kohta uurib ja kes millegi eest vastutab või tehakse üldse kõike koos.
  • Kasutajasõbralikumaks teeks programmi ka see kui lemmiku pitsakulleri ja baari valimise võimalus oleks must have.

Meeskonna Taandarendajad retsensioon meeskonna Pizzafy lõpptootele

Üldine kogemus lõpptoodet kasutades on hea. Kasutaja registreerimisel on teostatud väljade kontrollid ning väga positiivse üllatusena on realiseeritud nice to have-i funktsionaalsusest password recovery, mis saadab unustatud parooli korral uue salasõna kasutaja emaili peale. Must to have-i funktsionaalsused on põhiliselt ka kõik olemas, aga ei näe kuskil pitsa kullerite valiku võimalust ning tellimuste olekut ei ole ka võimalik muuta. Muidu toimivad kõik asjad rakenduse sees ilma vigadeta ja ühtegi korda rakendus seda kasutades kokku ei jooksnud. Programmi jaoks on kirjutatud väga lihtsasti kasutatav ülesseadistamise juhend, mis muutis programmi töölesaamise sujuvaks. Kood on jagatud üldiselt ilusti ära erinevatesse osadesse. Tundub, et emaili kontroll on ise kirjutatud, aga selle jaoks tegelikult eksisteerib juba microsofti poolt tehtud meetod ka (samuti muid, veidi põhjalikemaid valmislahendusi, mida ära oleks saanud kasutada. Samas enda poolt tehtud lahenduse eest plusspunktid). Puudu on ainult mõned service klassid. Andmebaasist pärimine toimub viewmodelsi alt. Selle asemel võiks olla eraldi service layer. Meeskond on võtnud vaevaks põhjalikult kood ära kommenteerida, mis muudab koodist arusaamise palju kergemaks. Kokkuvõtteks ütleks, et meeskond on loonud disaini poolest ilusa rakenduse, mis samas on ka hea funktsionaalsusega.