Talk:Meeskond:Querty

From ICO wiki

Lõpptoote retsensioon

Tegemist on 2D mänguga pelakirjaga “Tanks”, mille põhimõte seisneb objektide korjamises ja teiste tankide tulistamises.

Tegevus toimub pealtvaates ja juhtides oma tanki (vasakule, paremale, üles, alla) mööda labürinti, on võimalik korjata õunu ja saab ka teisi tanke tulistaa. Teiste tankide otsa ei tohi sõita, see lõpetab mängu. Korjatud õunad ilmuvad vasakusse alla serva. Arusaamatust tekitas olukord, et kogutud õunad ilmusid mänguväljale, ning see tekitas tahtmise neid uuesti korjama minna. Ettepanek oleks paigutada korjatud õunad ülesse paremale, näiteks mängu pausile paneku nupu juurde.

Mängu installimise ja käivitamisega probleeme ei olnud. Kõik kulges väga lihtsalt ja takistusteta. Mängu alustamiseks tuli lihtsalt vajutada nupule “play”. Väga mugav oli pausile panemise valik, mis toimis hästi.

Tuleb eraldi märkida, et objekte ja kujundust on meeskond teonud iseseisvalt programmis Adobe Photoshop ning mängul on olemas ka oma logo ja heli. Avaneval aknal on olemas rippmenüü, kus saab valida uue mängu, taseme (neid on 3), heli sisse või välja lülitada ja saab näha ka informatsiooni mängu loojate kohta. Seega kõik vajalikud funktsionaalsused on olemas ja toimivad.

Kõik meeskonna poolt püstitatud “must have” funktsionaalsused on teostatud. Kasutaja seisukohast oleks tahtnud muusika kõrvale ka helisid - kokkupõrke ja tulistamise heli ning peale kokkupõrkel mingit “game over” teadet. Samuti vaenlase tangid jäävad teineteist rammima selle asemel, et minna eri suundades. Aga muidu oli tegemist täitsa arvestatava mänguga, mida mängiks ka ise ajaviiteks. Tubli töö!

Programmi koodi kohapealt võiks nuriseda struktureerituse üle ja ka selle üle, et mõni programmi koht on ilusti komenteeritud, kuid mõni koht jäi komentaarideta ning esmapilgul on raske aru saada millega on tegemist. Samas on näha, et on tehtud suur töö ja projekt esitatud õigeaegselt. Huvitav projekt, hea teostus, tubli töö!


Retsenseeris meeskond "Me&MyWorkout"