Talk:Meeskond:SuperPenguin

From ICO wiki

Analüüsi retsensioon

SuperPenguin kavatseb teha klassikalise Bombermani 2D versiooni ning tundub päris huvitav idee olevat. Kuid nagu meeskonnaliikmed isegi aru saavad, ei ole selle mängu loomine sugugi nii kerge nagu idee järgi võiks oletada. Funktsionaalsuse koha pealt ei ole küll midagi nuriseda, sest Must Have asjad on kõik peamine, ilma milleta ei kujutakski ühtegi Bombermani ette ning midagi sellist ulmelist ei ole ka kirjas. Ilmselt suurimaks probleemiks ongi vastaste genereerimine ja kui see osutub liiga keeruliseks võiks saada 4 tavalist mängijat ühte mängu lisada, nt LAN vormis või kuidagi, mingi vahetunni ajal Bombermani mängida oleks ilmselt päris lõbus. Kui mäng päris valmis ja aega natuke üle, võiks teha ka koodid millega Cheat’ida, et näiteks lähed mingisse kindlasse nurka ja kirjutad teatud sõna siis saad eriti võimsa pommi või midagi sellist. Hea on ka mängu arendusmeetod, ei hakata kohe kõigega korraga tegema, vaid alguses üritatakse mäng korralikult tööle saada ilma mingite eriliste lisafunktsioonideta, nagu ka välja toodi - alussüsteem peab korralikult töötama enne kui tõsisemate asjade kallale minnakse. Küll aga sooviks näha milliste arendusmustrite kasutamist meeskond kaalunud on ning kas kasutatakse ka heli? Väga tublisti on tehtud, et hästi on läbi mõeldud ka testimisfaas, aga tekib küsimus, kas see on eesmärk omaette? Mängu analüüsi loomisel soovitaks googeldada: game design document. Huvitav oleks ka teada kuidas toimub Unity ja andmebaasi omavaheline sidumine. Igatahes soovime oma meeskonnaga teile jaksu ja jõudu! :)

Retsenseeris: meeskond Rods


Prototüübi retsensioon

Esiteks suured kiidusõnad, et üldse prototüüp valmis sai õigeks ajaks.

Väga mõnus oli ka testida ehk siis ära on kasutatud Unity võimalust projekti portida Unity Web Playerisse. Prototüübile kohaselt puudusid menüüd ja igasugused õpetused, mis tegelikult ei olnud vanadele-gameritele ka nii vajalikud. Ainukene mure koht oli taasalustamisega, kus kasutasime F5'te. Space ja noolete kasutus tuli intuitiivselt. Suur-suur kiituse avaldus AI eest. Mis siis, et ta jälitab mind suht "otsekoheselt" ja eirab maailmas olevaid takistusi. Esimesed raundid loputas AI meie meeskonna liikmeid kergusega.

Paar sammu, mis täisversioonis ootaks olekski siis menüüde ja väike tutoriali olemasolu. Veidikene parem visuaalne/disainiline/graafiline lahendus - värvid! Samuti bugi, kus plahvatuse pilvekesed läbivad seinu muretult on ka veidi imelikud, kui nad just taotuslikult seal ei ole. Muid samme enam meie arvates lõppversioonist puudu ei ole. Kindlasti tulevad kasuks kõiksugused featuurid, mida jõuab selle ajaga veel juurde lisada.

Veel kord tubli töö ja hea prototüüp!


Retsenseeris: meeskond Rods