Talk:Meeskond: D♭
Retsensioon D♭ projekti analüüsile
Retsenseeris meeskond Pirate Netflix 08.11.2016
Sissejuhatus
Retsenseeritav töö on meeskonna Db C# projekti analüüs. Projekti maht vastab õppeaine nõuetele ja tundub olevat antud tähtajaks realiseeritav.
Mis meeldis?
Töö on väga detailselt kirjeldatud ja jääb mulje, et projekt on hästi läbi mõeldud. Kirjeldatud funktsionaalsused on ka hetkel leiduvates märkmikrakendustes (Evernote jt) suuremalt jaolt olemas - erinevate kategooriate loomine, teksti rõhutamine, märksõnade lisamine jne.
Võimalikud probleemid
Projekt tundub olevat suhteliselt keerukas ja mahukas ning meeskond pole aruande järgi varunud lisaaega, et tegeleda võimalike ettejuhtuvate probleemidega. Meeskonna liikmete rollid on jäänud ebaselgeks.
Omapoolsed soovitused
Sisselogimise funktsionaalsus on võibolla ebavajalik, kui tegemist on töölauarakendusega. Pigem ootaks sellist funktsionaalsust veebirakenduselt?
Kokkuvõte
Me ei ole kindlad kas maailma on vaja juurde veel ühte digitaalset märkmikku, kuid kindlasti on selle realiseerimine väga õpetlik ning kui disain õnnestub nii nagu planeeritud, siis tulemuseks kindlasti kasutatav ja professionaalne lahendus.
Täpsustavad küsimused
Antud analüüsis ei ole infot selle kohta kas paroolid on krüpteeritud. Analüüsist on puudu väljalogimise kohta käiv info (on see võimalik? Kus asub logout?). Kas kasutajate andmebaas asub lokaalses arvutis, või kusagil serveris?
Retsensioon ForeverNotes lõpptootele
Kasutajakogemus
Rakenduse kasutamine on loogiline, igal pool kus võiks tekkida küsimusi antud textboxi otstarbe kohta, ilmub kursoriga peale liikudes vastav informatsioon. Disain on põhjamaiselt rafineeritud - jahedad värvid ja ümmargused nurgad jätavad meeldiva mulje. RSS-lugeja tundub ehk veidi külge-poogitud, kuid samas on funktsionaalsuse mõttes tore lisa. Must-have nimekiri antud projekti jaoks oli üsna mahukas ning seetõttu on ka arusaadav, et kõik nendest lõpuks ei realiseerunud.
Bugidest
Teksti sisestamise kastis ei ole võimalik enter-iga järgmisele reale liikuda. Uue note või TO-DO listi kirje lisamiseks tuleb eelnevalt luua uus grupp selle jaoks. Samuti ei saanud ma tööle otsingu funktsionaalsust ja sünkroniseerimisel jooksis rakendus kokku.
Need bugid on võibolla juba lõplikus lõpptootes ka parandatud.
Koodi head omadused
Kogu projektis kasutatakse Logger klassi, mis paneb kõik logi teated observable collectioni, mida on siis hiljem väga kerge guis kuvada. Samuti on kasutuses Enumid.
Koodi miinused
MainWindow.xaml sisaldab endas kogu projekti GUI’t ja backendis kasutatakse sinna andmete sisestamiseks nelja ViewModelit. Iga eraldi vaade oleks võinud olla UserControl, mis oleks võimaldanud xaml’i faili jagada väiksemateks juppideks ning kogu projekti muuta paremini hallatavamaks. Enamus koodi kommentaare ei aita üldse koodist arusaamisel, näiteks funktsiooni kommentaar on “Add a new NoteGroup” ja funktsiooni nimi on AddNoteGroup. Samuti on koodiridu, mis on kommenteerimata.
LogService kasulikusest ei saa aru.
Koodistiil on failist faili erinev (vorming, kommenteerimisstiil) ehk pole ühtset koodi stiili. Valdav osa koodist on kommenteerimata või minimaalselt kommenteeritud. Projektis on faile, mida ei kasutata ja mis on välja kommenteeritud (näiteks foreevernotes.console). On kasutatud kakskeelsust, ehk koodi kommentaarid läbisegi inglise ja eesti keeles.
Kokkuvõte
Projekti raames on teostatud enamus punktid, mida loodeti antud aja jooksul teoks teha. Nagu igas projektis, on ka sel miinuseid ja plusse, aga üldjoontes rakendus töötab ning täidab oma põhifunktsioone.