Talk:Meeskond: GreekQMark

From EIK wiki

Retsensioon meeskonna Greek?Mark projekti analüüsile

Koostaja: Meeskond TTT (Trellid Teevad Tugevaks)

Meeskond Greek?Mark on otsustanud põneva projekti kasuks, mille elluviimiseks ei piisa ainult käesoleva aine raames omandatavatest oskustest. Esmapilgul tundub, et ette on võetud üpris suur tükk.

Projekti analüüs on ladusalt loetav ja päris põhjalik selles osas, mis puudutab lõpp-produkti kirjeldust, kuid puudu on sisuline osa, kus selgitataks, kuidas kõike plaanitut ellu viia kavatsetakse. Tahaks rohkem lugeda just mängu nö kapotialuse teostuse kohta: mida on vaja teha, et plaanitud põhifunktsionaalsused saaksid realiseeritud? Millised probleemid võiksid arenduse käigus üles kerkida? Sõnagi pole öeldud andmebaaside ülesehituse kohta, millistest tabelitest need koosneksid, kas kujundid genereeritakse või on sisse kirjutatud jne.

Täiendada tuleks ka projekti kirjelduse ülevaatlikku osa. Hetkel on kirjas ainult SFML ja SQLite tehnoloogiate kasutamine. Kas see hõlmab kõike vajaminevat või kasutatakse mängurakenduse tegemisel muidki tehnoloogiaid? Hetkel näib, et tehnoloogiatest on kõik "tavapärane" puudu ja välja on toodud vaid "eriline". Mainitud pole sedagi, millist arendusmustrit kasutatakse, ja kuidas on projekti elluviimisel plaanis teostada versioonikontrolli (Facebook pole päris see).

Kokkuvõttes võiks öelda, et meeskonna Greek?Mark plaan on huvitav ja ambitsioonikas, aga projekti elluviimise võimaluste paremaks hindamiseks oleks vaja saada rohkem sisulist informatsiooni plaanitava teostuse kohta.

Meeskonna Greek?Mark analüüs, mida retsenseerisime, asub siin.


Retsensioon meeskonna GreekQMark lõpptootele

Koostaja: Meeskond Spooky Scary Skeletons

Käesolevas mängus on kindlasti suurt rõhku pandud ennekõike visuaalsele poolele ja hea esmamulje jätmisele. Idee on huvitav, kuid juhtnöörid mängu mängimiseks on ebaselged (vajalik oleks mõne seletava visuaalse näite olemasolu). Asjale ei aita kaasa ka mängu mõnevõrra ebaintuitiivne kuvamisviis (näiteks vaadeldavaid külgi indikeerivad väikesed kuubikesed on otse erinevate skoorinumbrite all, mistõttu seostab neid pigem numbritega üleval kui projektsioonidega all ja nende leidmine võttis üllatavalt kaua).

Kui eesmärgile lõpuks pihta saada on edasine juba üpris sujuv minek. Isiklikult arvan, et boonuslevelid, millel puuduvad erinevad värvid on ehk veidi liiga keerulised ning värvide puudumisel ei piisa tegelikult kolmest vaatest, et saada kindlalt aru, mitmest kuubist element koosneb. Ka on üldine raskuskurv mõnevõrra ebaühtlane.

Ainsa bugina suutsin tuvastada akna resize'misel lõhutava vaate, mis läheb iga akna suuruse muutmisega aina rohkem katki. Kood on suuremas osas adekvaatselt kommenteeritud ja loogiliselt sektsioneeritud. Mulle ei tundu, et oleks realiseeritud ühtegi mainutud lisafunktsionaalsustest. Põhifunktsionaalsustest tunduvad vähemalt enamus (olulised) realiseeritud.


Retsensioon meeskonna GreekQMark lõpptootele vol.2

Koostaja: Meeskond LIB

Tõmbasin *.rar'i alla, pakkisin lahti ja panin käima. Hea out of the box mäng! Graafiline osa oli ilusasiti ja piisavalt heade visuaalidega lahendatud. Fondi osas peaks vast parema valiku tegema kohe alguses kus mängimist lahti kirjutate. Ülejäänud mängu mõistes on selline suur font hea. Väga meeldivad ka heliefektid (võib-olla puhtalt selle pärast, et Star Wars meeldib). Mis toobki mind küsimuseni, et miks Wookie sound oli välja kommenteeritud ? Mulle väga meeldis kaotada peale seda kui need kaks rida sisse kommenteerisin :). Mängukogemus iseenesest oli lõbus aga kui seda veidike suuremate arvudega kuubikutest koosnevate kujundite peale skaleerida, siis oleks veidi ruumilisemad pildid vaja välja mõelda. Aga oleks ja poleks pohhui!

Koodi struktuur oli arusaadav ja loogiline. Mõned kohad olid ka kommenteeritud aga alti võiks rohkem. Muutujate nimed aitasid kaasa koodi isekommenteerimisele.

Kokkuvõteks ka pildi oma skoorist - rohkem ei viitsinud :) Pilt