Talk:Meeskond "Eagles With Lasers"

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

Mängust endast:
Disain on mängul väga hea, pildid on hästi valitud ja menüü kui ka taustapildid on ka väga hea silmailu. Mängu idee on hea ja tuttav kõigile, uus idee lisatud, et punktid on sama aegselt ka elud. Elude puudumine lubab mängijal kaua mängida kuid siit tekib aga, kui mäng keerleb skoori ümber siis miks hiljem ei kuvata highscore, selline ära kasutatud tunne on peale rasket sõda kosmoses ja skoorist ikka jälge ei jää, ctrl+printscreeniga tuleb sõpradega skoore võrrelda. See jätab lahenduse puudulikuks ning puudub replayability.
Koodist:
Kaane alla piiludes tekkis tunne, et tehti mängu algus valmis koos vajaminevate (ilusti läbimõeldud) klassidega ja siis ülejäänud topiti game.cs sisse mis mujale ei mahtunud, miks teil on vaja eraldi faili player collisioni jaoks. Keyboard.cs oleks ka ilusam eraldi hoida, nt ise tahaksin special fire nupu left-shifti muuta millekski mugavamaks. Samas Bullet.cs on minu silmadele ilu ja tahaks selle iluduse ka enda projekti lisada, ning NPC klass on ka väga stiilselt tehtud.
Kokkuvõttes on kood ilusti kirjutatud ning peale vaadates suuremaid puudusi ei esine, peale selle highscore'i ja keyboardi. Tehke see ka ära ja 10/10.

LP Jaan Kruusma D22Esimese positiivse üllatuse sain kohe peale mängu käivitamist. Menüüd, fondid, laevad ja taustad näevad tohutult stiilsed välja. Julgen väita, et kõigi tehtud XNA mängude seast on see kõige ilusama graafikaga. Samuti on positiivne, et olete mängule ka helid külge pannud.

Tehnilise poole pealt tundus, et mäng jookseb hästi ja mingeid bugisid silma ei hakanud.

Idee, et elude asemel on punktid, tundub iseenesest huvitav, aga minu jaoks vähendas see oluliselt hasarti. Highscore puudumise tõttu pole mul mitte millegagi enda tulemusi võrrelda ja üritada midagi üle lüüa. Kui oleksite mingid enda tulemused ette andnud, siis oleks ehk mul olnud motivatsioon teie tulemusi ületada ning mängu rohkem kui 2 korda läbi mänginud. Võib-olla oleks võinud elud siiski mingi vigastuste % abil mängu sisse panna. Oleks tunduvalt põnevam mängida, kui lõpuni jõudmiseks oleks vaja eelnevalt ka pisut harjutada. Aga seni kui tüdimus peale ei tule on ekraanil toimuv päris haarav ja vinge. Eriti kui vastased igast ilmakaarest peale hakkavad lendama.

Kui te ei viitsi mängimise klahve seadistatavaks muuta, siis võiksite vähemalt WASD klahvid samuti laeva juhtima panna. Vähemalt minu jaoks oleks tunduvalt mugavam nende klahvidega mängida ja siis oleks shift ja space ka kenasti näppude all.

Paistis, et kõikidele meetoditele olid kokkuvõtted olemas, aga samuti oleksite võinud ka mõningates keerulisemates kohtades kirjeldada kust mingid arvud tulevad ja mida teevad. Küll aga oleksite pidanud mitmed meetodid väiksemateks tükkideks jagama. Update on teil tervenisti 430 rida pikk. :)

Samuti võiksite wikisse veel lisada klasside kirjeldused.

Siim Aaver D21Ütleks kohe ära, et mäng oleks võinud ka kompileeritud kujul saadaval olla.

Üks asi, millega see mäng meeldivalt üllatas, oli visuaalne pool. Kenad taustad, ilus font ja päris hea väljanägemisega vastased annavad mängu visuaalsele poolele professionaalselt tehtud tunde. Samas mäng ise jättis üsna tühja mulje- ainult 3 levelit ja 3 erinevat tüüpi vastaseid. Surmasaamise puudumine vähendab tõsiselt viitsimist vastaste eest põigelda ja skooritabeli puudumise tõttu ei ole huvi mängu rohkem, kui üks kord mängida. Lisaks oli mängus bugi, kus üles liikumisel samaaegselt paremale keeramine enam ei toiminud.

Mängu koodi uurimisel jäi mulje, et kogu asi on staatiliselt üles ehitatud- uute asjade lisamine oleks nõudnud mitmesse kohtadesse muudatuste tegemist. Lisaks häiris see, et oluline osa koodi oli ühte kohta kokku surutud. Samas collision detection jättis hea mulje, sellise põhimõttega asja oleks isegi enda projektis kasutada tahtnud.

Kokkuvõttes koolitöö kohta üpriski korralik asi, samas turule mineku mõtte korral vajaks see veel kõvasti tööd.

Valdar Vaht D22Ühtegi otsest viga silma ei hakanud, peale ühe asja: nimelt, kui mängija laev seisab paigal ja kamikaze tüüpi vastase laev sõidab sellele otsa, siis jääb npc laev mängija kohal seisma ja plahvatab alles paari sekundi pärast (see ei juhtu iga kord, kuid on kergesti reprodutseeritav). See annab mängijale võimaluse kiiresti kohalt minema sõita ja vältida plahvatust, kuna kamikaze ei hakka mängijat koheselt jälitama. Üks puudus on võib-olla see, et vastase laevad sõidavad üksteisest läbi, kuid arvestades seda, et mängu tegemiseks anti suhteliselt vähe aega, olete teinud küll väga hea ja vigadevaba mängu. Koodi suhtes pole ka mingit pretensiooni.
Lisaks veel, et graafika ja plahvatused olid kenad, liikumine sujuv ning häälte olemasolu on ka üks kindel pluss.


Siim Kündre D31Väga ilusa graafikaga mäng, heliefektid andsid ka palju juurde. Eriti meeldisid need kamikaze tüüpi laevad, mis sinu leava rammida püütsid. Bug'e ei leinud, sest ei mänginud eriti kaua. Põhjus suhteliselt lihtne - highscore puudus, ei olnud väga pinget mängida. Mis veel natuke häiris oli see, et wiki oli nats poolik. Üldjoontes mäng väga normaalne ja mõnus mängida - liikumine oli sujuv ning eriefektid olid lahedad.

Kaspar Kallasmaa D21


Mängu idee on huvitav - mängija elud on seotud punktidega ja on olemas kolme erinevat tüüpi vastaseid. Kuna elud on seotud punktidega, siis oleks oodanud kindlasti punktitabeli olemasolu, kus oleks saanud võrrelda enda tulemust varasemate mängu tulemustega. Kahjuks selline võimalus puudub. Positiivse mulje jätsid sobilikud heliefektid ja animatsioonid, ilus graafika, help-menüü olemasolu, kus on nuppude seletused ja vastaste kirjeldused, ning menüüde värvivalikud. Kood on jagatud klassidesse ja enam-vähem kogu ulatuses kommenteeritud. Olemas on nii klaviatuuri kui ka XBOXsi puldi tugi. Wikis tundus ka kõik vajalik enam-vähem olemas. Juurde oleks võinud lisada klasside kirjeldused.

Andres Mill A22Mäng Space Thing on väga kena graafika ja mõnusate heliefektidega 2D shooterike. Full screenis näeb ka päris mõnus välja, aga kahjuks jooksis sellega seoses ka peale mõningast mängimist mäng kokku (hakkas loopima fullscreeni ja mitte-fullscreeni vahel) probleemi allikat põgusal koodiga tutvumisel tuvastada ei suutnud (game1 klassis togglefullscreen ainult). Game1 klass oli päris pikk, muidu üldiselt oli kõik kenasti klassideks jaotatud ja paar soovituslikult kohustuslikku interface'i oli ka. Mängitavuse koha pealt ning eelpool kommenteerijale infoks laptop'ide klaviatuurid üldiselt ei suuda üle kahe nupu korraga ära handlida (asjad, mida niikuinii tahaks kogu aeg teha (nt tulistamine, kui on infinite ammo) võiks panna automaatseks mängus (siis kaoksid ära ka antud mängus ilma xbox-i puldita lihtsalt laptopis mängides probleemid manööverdamisega). Mu kaks eelkooliealist sugulast valisid selle mängu lemmikuks. Hea töö!

Indrek Tamm D22


Graafilise poole pealt oli mäng ja menüü ülimalt stiilne. Ka Gameplay üle pole midagi kurta, putukaid ei esinenud ning kõik oli väga sujuv.

Mis mängule võibolla natuke kahjuks tuli, oli elude ja kõrgskoori funktsiooni puudumine - hasart ja motivatsioon hakkas tasapisi ajaga kaduma.

Kood oli korralik ja arusaadav, aga kui ma nüüd väga valesti aru ei saanud, siis oli tehtud kaks Interface, mida oli kasutatud vaid ühe korra ning sama klassi puhul - natuke üleliigne tegevus. (Mitte, et sellest midagi halvemaks oleks läinud)

9/10

Joosep Ilves D21Mäng

Mängu kahjuk sei saanud tööle. Selletõttu ei saanud proovida ning ei oska kommenteerida. Korraks menüüd nägin , mis oli täitsa hea disainiga. Kui peale seda kui pani start, tuli "InvalidOperationException" milleks oli no wavebak exsist for the requested operation. Ei tea milles probleem. Mäng oleks võinud olla ka installerine, vb siis oleks tööle saanud.

Kood

Kood on korralik ja arusaadav. Ainuke asi mis häiris oli, et liiga palju koodi oli topitud game.cs-i alla. Oleks võinud eraldi klasse teha rohkem, ning mitmed meetodid väiksedse tükkides.

Wiki

Wiki on korralik, kõik vajalik olemas, välja arvatud minu arust oleks võinud ka mõni pilt mängust olla.


Madis Kõosaar D21