Talk:Meeskond "FoodWars"

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

XML Arvustus

Esmapilgul on raske aru saada mida kujutab endast <Myygiaeg>, aga pärast XMLi lähemat uurimist tundub, et see on aeg, mil toit menüüs saadaval on. Samas kui on ära toodud müügiaja algus, peaks ära tooma ka müügiaja lõpu. Kommentaariks veel niipalju, et mõnes kohas oleks saanud kasutada ka atribuute, aga see on maitse küsimus. Hetkel on XMList kohviku enda andmed puudu, aga nagu Wiki lehelt näha, siis see on selle tõttu, et mitte näidet väga pikaks ajada.

Oleks võinud ka XSLT faili kujundamisega vaeva näha. Hetkel tundub sellel olevat W3Schools XSLT ediitori vaikimisi stiil.

Kogu projekti üldmulje on siiski siiani väga hea. Wiki leht on sisukas, idee on hea ja xml hästi kirjutatud.

Martin Lensment D21


XML Arvustus

Meeldis see, et oli väljatoodud mis portsjonid on võimalik ja soodustused.

Teisiti oleksin teinud "veel alles" osa oleksin lihtsalt märkind kas on või ei ole, siis ei pea kohviku kasutaja igakord sealt 1 eemaldama vaid peaks märkima ainult siis kui on otsas. Tavalisel kasutajal pole vast avaja teada palju neid on teda huvitab aint kas on veel. Lisaks seda palju neid täpselt alles on ei ole vist võimalik täpselt hinnata kui osad portsjonid on poolikud.

Juurde oleksin veel teinud kohviku info et juhul kui süsteemis mitmeid kohvikuid siis oleks võimalik ka kohviku kohta infot saada hetkel ei ole seal kohvikute kohta midagi vaid on aint menüü.

Siim Sarv D31

Teenuse Arvustus

Tundub,et kõik vajalikud meetodi on olemas et teenust kasutades rakendust teha. Meeldis see et statisika osa on ka tehtud, see on midagi mis enda teenuses ei teinud. Wiki's on hästi meetodid loetletud kuna ned on kategooriate kaupa jaotatud on neid lihtsam otsida kui on mõnda meetodi vaja kasutada.

Siim Sarv D31

XML Arvustus

XML on igati korralikult kirjutatud. Hea on see, et tagide nimed on väga loogilised, see lihtsustab tunduvalt XMLi lugemist. Portsjonite implementeerimine on hea mõte. Müügiaja kohalt on minu arust see sekundite väli liialdus- vaevalt, et keegi seda nii täpselt vaatab.

Minu nägemuse kohaselt võiks teha muudatusi soodustuste juures. Nimelt üpris tihti tehakse näiteks sünnipäeva soodustust ehk kui sul on sünnipäev siis saad -20 % kõikidelt kaupadelt aga selle juurde käib enamasti see, et teised soodustused ei kehti. Ehk siis sinna soodustuste juurde võiks aretada mingi lipukese, mis siis näitaks kas ka teised soodustused sellega summeeruvad. Teine asi selle sama sünnipäeva soodustusega näiteks on see, et tahetakse panna maksimum summa(vahest ka miinimum), mille pealt soodustust saab, muidu tuleb sünnipäevalane terve tutvuskonnaga sinna sööma ja tekitab kõvasti kahjumit. Samas väga hulluks pole ka mõtet selle projektiga minna, lihtsalt väike mõttelend.

Olemas on ka XML Schema ja stiilifail, mis on igati korrektsed.

Kiita tuleb ka wikilehte, väga korralikult kirjutatud ja selgelt on projektiga kõvasti tegeletud.

Ainuke negatiivne asi on see, et tahaks seda kohvikute osa ka ikkagi näha, pange siis kasvõi mingi eraldi link sellele.

Hea töö :)

Peeter Paan D22

Teenuse arvustus

Teenus ülevaadatud ja muljed on väga head, nimelt asi täitsa teenuse moodi ja meetodeid on ohtralt, tänu millele peaks kasutusala ka päris suur olema. Kommenteeritud oli ainult funktsioonide päiseid, mõne keerulisema funktsiooni kohta oleks võinud sisu kohta ka paar selgitust olla. Mõned lohakused on sissejäänud, näiteks see CompositeType mis algse teenusega kaasa tuleb on teil ikka veel seal alles aga ega suurt vahet pole. Statistika ja kasutajatehaldus on samuti olemas. Kokkuvõttes väga mahukas ja põhjalikult tehtud teenus. Kõik nõuded täidetud eeskujulikult.

Peeter Paan D22

Klientrakenduse arvustus

Kõik jällegi väga põhjalikult tehtud. Kood on kommenteeritud ja toimib. Mõnelpool hakkas silma mingi ilge tühikute hunnik koodis, näiteks CommServ klassis, ma ei tea kas ma pole lihtsalt harjunud aga minujaoks suht loetamatu kood. Muud midagi koodi kohta pole ütelda. Päris funktsionaalne oli see asjandus, õigused olid määratletavad ja statistika osa oli ka väga kipa. Telefoni rakendus oli vähemalt samahea kui ASP.NETi oma :) Kokkuvõõttes põhjalikult tehtud nagu ikka selle projekti juures ja kõik nõuded täidetud.

Peeter Paan D22

Projekti arvustus

Kõik on väga korralikult tehtud ja projekt on ka väga mahukas - vaeva on kindlasti kõvasti nähtud. Olen juba kõik arvustused teinud selle projekti kohta, seega eriti nagu midagi lisada pole. Esitluse kohta võiks ütelda,et oli vast kõige põhjalikum esitlus, kuigi oleks võinud ka kiirelt tulemused üle demoda. Meeldis, et kõik said sõna ja toodi välja head ja vead. Kokkuvõttes viidi projekt läbi igati eeskujulikult ja kõik nõuded said täidetud.

Peeter Paan D22

Teenuse arvustus

Valisin arvustamiseks selle projekti, sest oli esimene projekt täna mitmete vaadatute, mis oli õigeks ajaks valmis ja viitega source'le ka - üks vähestest vist.

 • Wikileht on põhjalikult tehtud ja informatiivne. Klassijaotus oli tehtud, meetodid kõik lahti seletatud, tööjaotus välja toodud jne.
 • Erinevalt paljudest projektidest on tegu teenusega - on õigesti aru saadud, mis ülesanne teha tuleb. Toon selle eraldi välja, sest paljudel juhtumitel seda tehtud ei ole.
 • Veel nõuetest - lisaks pidi veebiteenus võimaldama kasutajate haldamist ja statistika logimist. Mõlemad nõuded on täidetud ja väga põhjalikult. Näiteks on võimalik statistikat välja võtta mitmetes erinevates vormides (kasutaja/ajavahemiku jms järgi). Jällegi - üks väheseid projekte, mis neid nõudeid üldse täitnud on.
 • Kood - dokumentatsioon oli korralik, kõik meetodid on korrektselt kommenteeritud - olemas nii lühikirjeldus kui ka tagastusväärtus. Koodi üle vaadates oli ainus häiriv asi, et klass TeenuseKlass.cs on üle tuhande rea pikk - väga raske on seal orienteeruda. Soovitan kasutada nt #region ja #endregion'i - oleks palju mugavam. Või eraldi klasside loomist. Samas on see ka 'maitse asi'. Õnneks sain wiki klassikirjeldusest vaadata, mis meetodid on, ning selle järgi otsida vajadusel.

Kokkuvõttes võib öelda, et projekti kõik nõuded on täidetud ja esmapilgul korrektselt ka lisaks. Hea!

Miina Sikk D21


Teenuse arvustus

Wikileht põhjalik, hästi loetav ja infoküllane. Teenusel vaeva nähtud kõikvõimalike meetodite mõtlemisega. Meetodid on põhjalikud ja kõik vajaminevad meetodid rakenduse loomiseks paistavad olemas olema. Tubli töö!

Jaanus Vallmann D32


Kliendi arvustus

Visuaalse poolega oli vaeva nähtud, oli ka kohviku pilt. Loogiliselt paigutatud nupud ning väljad. Facebookiga integreeritud, mis on sotsiaalmeediaga sidumisel väga oluline aspekt.

Kommenteerimise osa toidul, mis on kindlasti kasulik kasutajate sidumisel süsteemiga. Meeldib sisendikontroll. Korralikult arendatud, on näha et vaeva ja tööd on investeeridud küllaltki suures mahus.

Kasutajate kontrollid/õigused hästi välja arendatud.

Väga meeldib see, kuidas on ilusti välja joonistatud statistika (kasutades .Net 4.0 Chart nimeruumi võimalusi)

Windows phone 7 rakendus oli hästi tehtud.

Wiki põhjalik.

Hinnang: 9,9/10 (0,1 on arenguruum)

Indrek Kõue D21

Klientrakenduse arvustus

Suhteliselt copy-paste võiks teha eelmisest arvustusest. Jällegi üks vähestest projektidest, mis on õigeaegselt valmis ja source code'ga.

 • Wikileht on põhjalik ja korralikult tehtud. Seletatud ära, kuidas kasutada, mida saab teha jne. Probleemiks oli esimese rakenduse mitte töölesaamine (õiguste tõttu). Võiks põhjalikumalt olla kirjeldatud, kuidas seda tööle saada.
 • Täidetud on vajalikud nõuded maksimumtulemuse saavutamiseks (kõik baasnõuded + maksimumtulemuse nõuded - tehtud on mobiilrakendus, kogukondade kaasamine, majanduslik mõtlemine, läbimõeldud töökorraldus, kasutajamugavus).
 • Kood on kommenteeritud, vigadeta. Samas on jällegi peamises klassis kõik meetodid järgemööda ning keeruline orienteeruda
 • Mõeldud on kujundusele ja kasutajamugavusele. Statistika pool on väga korralikult ning põhjalikult tehtud. Üleüldse on nähtud kõvasti rohkem vaeva, kui projekti nõuete täitmiseks minimaalne on ning valminud on täiesti reaalselt kasutatav rakendus
 • Tehtud on erinevad rakendused - jälle pluss.

Ei oskagi rohkem midagi lisada - pole mitte millegi kallal norida (peale selle, et alguses ei saanud esimest klientrakendust tööle) ja kõik väga hea ja tasemel! Tublid.

Miina Sikk, D21


Klientrakenduse arvustus

Klientrakenduse arvustuseks valisin projekti, mis tundub olevat korralikult tehtud, mille sourcecode on hõlpsalt kättesaadav (siiani üks ainsaid) ja mille liikmed aitasid klientrakenduse-teenuse mul ka õigesti testimiseks käima saada.

Üldiselt on tegemist väga korralikult tehtud projektiga, millel näib olevat kindel vundament. Kirjutan mõned sõbralikud kommentaarid, mis projekti lahates tekkisid.

 • Lahenduse faile sirvides jäi silma mõistlikult kirjutatud (nt asjakohased muutuja- ja meetodinimed) ja kommenteeritud (kõigil meetoditel tundus olevat kokkuvõte, sisend-väljund kirjeldatud).
 • Ei mõista, miks TeenuseKlass.cs on peaaegu 1500 rida pikk ja pole jaotatud näiteks sellisteks osadeks, nagu wikilehel(kas siis regioonideks või eraldi klassideks):
  • Kasutajatega seotud meetodid
  • Menüüga seotud meetodid
  • Kohvikutest üldiselt
  • Kommentaaridega seotud meetodid
  • Statistikaga seotud meetodid
 • Testisin kasutajate rollide muutmist, näiteks muutsin kasutaja, kellega sisse logisin, tavakasutajaks. Salvestasin, proovisin uuesti kasutajaid muuta, enam ei näidanud kasutajaid, mis on tõen. hea, küll aga kuvas tabeli ülemise veeru (Nimi Tyyp Kustuta) ja nupu "Salvesta". Kui kasutaja roll ei luba teatud toiminguid sooritada, võiks lehekülg vastavalt ka reageerida - võiks olla mingi konkreetne teade, nt "sina ei saa kasutajaid hallata" vms.
 • Veel üks asi, mida märkasin lehe menüüribaga seonduvalt - olles loonud mõned uued kohvikud, ilmusid need küll esilehel oleva kohviku nimekirja põhja, aga "Kõik kohvikud" nimekirja nad ei ilmunud
 • Lingid allikatele koodifailides ja wikis on hea mõte, wikis olevad skeemid on toredad.

Kokkuvõtteks paneks hindeks "suurepärane"

Indrek Tamm, D22


Klientrakenduse arvustus

Väga mugav kasutajaliides. Rakendus on facebookiga integreeritud, võimaldab kasutajatel toite kommenteerida ning ka statistika on väga korralikult valmis ehitatud.

Koodi kohta ei oska midagi halba öelda. "Heaks stiiliks" loetakse loogeliste sulgude kasutamist ka üksik-käskude puhul, mis kooliülesande puhul nii väga ei loe. Siinkohal paistab küll tase olevat eelnimetatust kõrgem.

Windows Phone 7 rakendus oli hästi tehtud.

5/5

Joosep Ilves, D21

Klientrakenduse arvustus

Kõik väga hästi tehtud, otseselt ei oskagi midagi maha teha. Kasutajaliides väga mugava, kasutajale lihtsa ja loogilise ülesehitusega. Plusspunkte annab veel Facebooki kasutus. Ka statistika pool on väga hästi tehtud. Mobiilirakendus on lausa suurepärane. Ja ka wiki on kena ja hea sisuga. Kokkuvõtteks: "Suurepärane töö".

Jaanus Vallmann, D32

XML Arvustus

Igati mõistlik ja asjalik XML, läbivaatamisel ei leidnud midagi mille kallal nokitseda. Korralik põhjalikkus: portsjonid, portsjonite erinevad parameetrid (arvulised, mahulised, tüüp), kuna toidud kohvikus muutuvad, siis on välja toodud ka müügi aeg. See koguse numbri parameeter on hea, kuna isegi kui söök on otsas, saab seda parameetrit kasutada nt teavitamaks, mis toite üldse saab kohata puhvetis. Soodustus saab ka plusspunkti. Ei unustatud ka kommentaare. Ei unustatud ka seda, et portsjon ei pruugi olla alati "täisportsjon".

Tundub, et tegemist on ühele kohvikule suunatud xml-iga. Samas süsteemis võiks olla ka mitu kohvikut, aga selle muutmine ei ole probleemiks. Tubli töö.

Erik Kaju D21

Teenuse Arvustus

Valisin selle projekti, sest sellelt tiimilt oli oodata kvaliteetselt läbitehtud tööd. Hea: Tundub, et kutid tunnevad end objektorienteeritud koodi trükkides nagu kalad vees. Kiirel ülevaatusel tundus olevat ilus töö, kõik oleks justkui tehtud ühise koodistandardi järgi. st. tiim on lihtsalt nii kokkumänginud, koodi kirjutamise osas kehtivad kokkulepped või tehti koodile tubli review. On väga palju meetodeid, mis tegelikult on hea näitaja. Bug-ide parandamisel on oodata väiksemat vigade arvu regressioonitestides, kuna komponendid ei ole sellest tulenevalt nii suured kui võisid olla. Kuigi teenuse klass on mahukas.

Wikilehe põhjalikkus on fantastiline. + Teenus on tõesti teenus ja vastab täielikult definitsioonile.


Sooviks näha rohkem kommentaare meetodite sees (keerulistes kohtades).


Erik Kaju D21

Projekti arvustus

Projektile kui tervikule annaks hinnangu esitluse põhjal. Plussid:

 • Esitluseks oli koostatud hästi kujundatud powerpoint esitlus.
 • Esitluse käigus oli näha, et esitlemine on viimistletud ja kõik tiimi liikmed on andnud oma panuse projekti õnnestumisse.
 • Märgiksin ära slaidid pealkirjadega "Mida oleks võinud teha?" ja "Ajahinnang" - need andsid hea ülevaate tööst ja plaanidest.

Miinused:

 • Projekti ei esitletud esitlusel, ilma põhjuseta.
 • Projekti väärtuseks hinnati 1EUR - ei ole paljutõotav hinnang.

Kokkuvõtteks: eeskujulik powerpoint esitlus ja hea jutt ka sinna kõrvale. Hinnang projektist langes natukene, aga jäi siiski üsna kõrgeks.

Indrek Tamm D22

Projekti arvustus

Viimase esitluse ajal meeskonna siseses töös konflikte ei näinud ning meeldis, et slaididel olid ajaline analüüs ning töö hinnang.

Klientrakendused töötasid korralikult ning andmebaasi mudel on piisavalt põhjalik ning suudab elada pikemalt ilma muudatusteta.

Kui lisada korralik kujundus ja parandada usability-t, võiks läbi viia pilootprojekti ITK Kohvikus, kuigi tiimil ei pruugi olla piisavalt motivatsiooni projekti lõpetamiseks.

Kokkuvõttes on selgelt näha, et antud meeskond kõige rohkem pingutanud läbi terve aine.

Mihkel Sokk D21

Projekti arvustus

Rühmal oli ettevalmistatud korralik ja põhjalik esitlus. Puudu oli ainult projekti pisike demo (neile kes pole varem seda näinud või ise alla laadinud). Kahjuks jäi mulje, et meeskonnal pole väga motivatsiooni projekti kasutusse võtta ja seda müüma hakata. Aga projekti puhul on tehtud korralikku tööd mis on kõvasti aega võtnud. Nagu ikka tuleb iga projekti käigus probleeme, aga tundub et rühm on saanud ilusti nendest üle. On ka olemas ilusti mitu keskkonda (veebirakendus ja mobiilirakendus). Kokkuvõtvalt tubli töö ja korralik esitlus.

Jaak Lehtsalu D22

Kliendi Arvustus

Nagu eelnevalt korra mainitud, valisin selle projekti, sest sellelt tiimilt oli oodata kvaliteetselt läbitehtud tööd ja tutvumisel puhkab silm. Välimuselt on produkt igati kena ja näeb professionaalne. Eraldi plussi saab faceboogiga integreerimise idee. Sisendite kontroll on põhjalik. Kasutajate pool on tublisti realiseeritud ja kommenteerimise funktsionaalsus on siin igati loogiline ja annab tootele lisaväärtust. Tooks välja wiki, mis oli väga põhjalik ja annab hea ülevaate. Windows Mobile 7 platvormile tehtud klient tuli tegelikult üllatusena. Tundub, et kõik, mis puudutab kasutusmugavust on heal tasemel ja mobiilse kliendi disain on väga minimalistlik ja mõnus.


Erik Kaju D21

Üldine projekti Arvustus

Selle võistkonna projekt oli edukas ja mitmekesine ja nende puhul see oli ka oodatav tulemus. Esitlus oli hea, kõik võtsid sõna ja räägiti mõistlikku juttu. Mõnel hetkel vaid mõni "kartis" mikrofoni rääkida. Mitmekesisusest: näiteks klientrakenduse puhul ei piirdutud ainult veebikliendiga, tehti ka mobiilne rakendus. Ḱuigi tundub, et selles tiimis pole Win Mobile kasutajaid. Wikileht on väga tubli: asjalik tekst, rohkelt pilte, diagrammid ja analüüs.

Puudus: Esitlus. Kuhu jäi demo, kutid?


Erik Kaju D21


Kahjuks ei õnnestunud projekti esialgseid ambitsioone täita(teenus kohvikusse kasutusse). Projekti liikmed valdasid teemat hästi ning esitlus läks sujuvalt. Saadi valmis kahe rakendusega ning kõik nõuded olid täidetud.

Allar Anijago D21Projekti arvustus

Kogu projekt oli huvitavalt lahendatud. Kahjuks jäi see slaidide vaatamine veidikene kuivaks. Hoolimata sellest et mitu korda olla juba demotud oleks soovinud siisgi veelkord näha viimast lõpuversiooni.

Karl MännilProjekti arvustus

Esitlus oli hea põhjalik, kõik tiimi liikmed oskasid millestki rääkida ja tundus, et kõik tegid oma panuse meeskonnatöösse. Ainus asi, et mobiilrakendus oleks võinud parem välja näha et rohkem sobida win 7 telefonide UI hea välimusega kokku.

Sander Baikov


Projekti arvustus

Esitlus oli igati korralik. Kahjuks puudus esitlusel ainult demo. Tundus, et kõik liikmed on panustanud töösse kõvasti ja grupp on valmis saanud toreda asjaga. Kahjuks küll vist ei suudetud seda ideed nö. kooli kohvikule maha müüa(midagi jäi puudu). Samuti tehti mobiili rakendus mis on igati mõnus ja asjakohane.

Madis Sildaru D32

Teenuse arvustus

Väga kenad ja kompaktsed meetodid, millest on kerge ülevaadet saada, samuti meeldis ka, et meetodite funktsionaalsus oli üsna hästi kommenteeritud ka. Ka wiki lehel olev "dokumentatsioon" on plussiks. Kood on samuti väga eeskujulikult ja järjepideva stiiliga kirjutatud.

Sander Baikov


Projekti arvustus

Plussid:

 • Korralik esitlus;
 • Kõikide liikmete korralik panustus;
 • Toodi välja ajaline hinnang - isegi, kui 5 EAP väärtuses tunde kokku ei olnud (mida kellegil vist

reaalselt ei olnud, kuid loeb siiski tulemus, mitte tagumiktunnid), paistis antud meeskond oma projekti kallal kõige rohkem pingutanud olevat;

 • Üle keskmise tehniline pool (src).

Neg:

 • Ei oska midagi peale demo puudumise välja tuua

Joosep Ilves D21