Talk:Meeskond "GAP"

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

XML-i arvustus

Väga paljude võimalustega XML (mitmed erinevad keeled, valuutad jne.). Meeldib. Helenil oli hea ettepanek: "Hinna väärtuse all võiks olla näiteks ka summa täisosa ja poolosa (või midagi taolist)". Vaartuse all võiks siis veel olla näiteks täissumma ning peale komakohta lahtrid.

Indrek Kõue D21XML-i hinnang

XML-i lõpust on puudu <TeenusedKaubad>, võib-olla on kopeerimisel Wikisse lihtsalt maha jäänud. Hinna väärtuse all võiks olla näiteks ka summa täisosa ja poolosa (või midagi taolist), sest kui valuuta on eraldi välja toodud, siis mõnel maal võivad ju hinnas nö kopikad ka olla. Muidu on XML hea lihtne. XSLT oli suhteliselt lihtsasti loetav, mõned probleemsed kohad tekkisid, kuid täpsemini uurides sain aru, mida mõeldud oli. Tore, et oli lisatud ka pilt, kuidas XML koos stiilifailiga välja peaks nägema. Hästi tehtud, kuid on ka parendamisruumi. Wiki lehel võiks olla ka teema kirjeldus või lahtiseletus. Jõudu!

Helen Muidik D21


XML-i arvustus

Kõik kolm hinnatavat asja XML, XML skeem ja Extensible Stylesheet Language Transformations ehk XSLT on olemas.

  • XML struktuur on korrektne, kuid lõpus on tõesti puudu märgend <TeenusedKaubad>. Elementide sisse oleks võinud andmeid ka näiteks panna.
  • XML Schema. Kuna XML-is polnud näiteks andmeid sisestatud, siis ei teadnud Visual Studio mis tüüpi andmeid elemendid peaksid sisaldama.
  • XSLT samuti olemas ja lisatud pilt näitab kuidas lõpptulemus välja paistab.

Ilmar Telga (D21)


Veebiteenuse arvustus

Esimene asi, mis silma jäi oli see, et kood on täielikult kommenteerimata. Iseeneset on kood korralikult ja puhtalt kirjutatud, kuid mõnel juhul jäi arusaamatuks, mida selle koodujupiga on mõeldud või see tegema peaks. Kood on korralikult jaotatud klassidesse ja lihtsustamisse mõttes ka regioonidesse. Wiki lehel on küll antud paari sõnaline seletus meetoditele, kuid sellest ei piisa. Ühesõnaga on teenuse dokumentatsioon puudulik. Üldine mulje koodis on hea, kuid dokumentatsiooni poolt ja kommentaare koodil võiks olla rohkem.

Seda Sahradyan D21


Kopeerimisel maha jäänud tag on nüüdsest tagasi omal kohal. Tänud märkamast! GAP


RE: kommentaarid Olen seisukohal, et selguse huvides ei peaks kommenteerima koodi vaid ainult teenuse meetodeid. Kui tiimis on kokkulepitud ühtne struktuur, kuidas koodi kirjutatakse, siis igasugused liigsed kommentaarid ainult segavad koodi loetavust.

Priit


Kokkuvõttev arvustus

Kõigepealt üllatas, et sellisel huvitaval projektil nii vähe tagasisidet on - kurb. Projekti idee on väga hea ning minu arust väga kõrge lennuga. Praeguses e-kaubanduse ajastul on veebipoodide püstitamise ning ülalpidamisekulud päris suured. 1000+ tootevaliku sisestamisele ning haldamisele kulub meeletu aeg/raha. Antud projekt koondaks selle ajakulu vaid hulgimüüjale. 100 edasimüüja puhul on efektiivsus juba mäekõrgune. Kindlasti on aga suur probleem selles, et praegu on juba suurtele maaletoojatele raske sellist teenust müüa - kõigil juba oma rakendused/teenused välja kujunenud ning sama ka klientidel. Lisaks tekib probleem, kui edasimüüja saab kaupa mitmelt tarnijalt - tema veebipoes peaks oskama kasutada nii teie teenust kui toetama käsitsi sisestamise võimalust. Siin tekivad esimesed probleemid. Kindlasti oleks hea mõte kirjutada rakendus ka mõnele vabavaralisele veebipoele, mis kasutaks teie teenust. Klient saaks tasuta püsti panna veebipoe ning tirida plugin, mis teie teenust kasutada oskab. Leian, et sel ideel on jumet.

Rühma ettekannet oli hea kuulata ning kõik oli arusaadav. Wiki leht võiks olla rohkem täidetud, kuid isiklikult arvan, et projekti tulem on tähtsam kui kirjatöö.

Soovin edu projekti edasi arendamisel!

Kert Suvi, D22